Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik położenia wału


Gość tjnallpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo mi sie wydaje albo gdzieś czytałem, że czujnik położenia wału pasuje do maximy od primery. W serwisie chcą 600zł. :zdziw: i trochę się przeraziłem. Możliwe, że będę potrzebował. Samochód obecnie stoi w Lesznie i nie mogę podjechać do Poznania do serwisu aby odczytać ewentualne błędy. A może ktoś jest z okolicy leszna aby przełożyć do sprawdzenia. Czy do automata jest taki sam jak do manuala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Albo mi sie wydaje albo gdzieś czytałem, że czujnik położenia wału pasuje do maximy od primery.

 

Sprawdziłeś może czy pasuje.? Mam niestety do wymiany i oczywiście nie mają w Polsce, trzeba czekać 2 tygodnie a koszt jest taki jak pisałeś. :|

 

Jakie były objawy? U mnie tak jakby sie zadławiał i często gaśnie silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje albo gdzieś czytałem, że czujnik położenia wału pasuje do maximy od primery.

 

Sprawdziłeś może czy pasuje.? Mam niestety do wymiany i oczywiście nie mają w Polsce, trzeba czekać 2 tygodnie a koszt jest taki jak pisałeś. :|

 

Jakie były objawy? U mnie tak jakby sie zadławiał i często gaśnie silnik

 

twoje objawy wskazuja na MAF sensor.

czy silnik przekracza ci 2500 rpm czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woje objawy wskazuja na MAF sensor.

czy silnik przekracza ci 2500 rpm czy nie?

 

Przekracza 2500 rpm, raz jedzie bez zarzutu, za chwilę się dławi, jednak najbardziej denerwuje, że podczas postoju, np. na światłach - najpierw trzyma obroty a za chwilę zdycha i trzeba wajchować automatem. Mechanik pomierzył i wyszło że raz jest dobrze a raz źle.

A jakie objawy są przy MAF sensorze? (jak to jest po polsku?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woje objawy wskazuja na MAF sensor.

czy silnik przekracza ci 2500 rpm czy nie?

 

Przekracza 2500 rpm, raz jedzie bez zarzutu, za chwilę się dławi, jednak najbardziej denerwuje, że podczas postoju, np. na światłach - najpierw trzyma obroty a za chwilę zdycha i trzeba wajchować automatem. Mechanik pomierzył i wyszło że raz jest dobrze a raz źle.

A jakie objawy są przy MAF sensorze? (jak to jest po polsku?)

 

po polsku to przeplywka poprostu hehe

a objawy sa takie ze duzo pali taz ze czyc niedopalona wache, silnik nie przekracza 2500rpm, totalny brak mocy, duszacy sie silnik przy ruszaniu, zero problemow z odpalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woje objawy wskazuja na MAF sensor.

czy silnik przekracza ci 2500 rpm czy nie?

 

Przekracza 2500 rpm, raz jedzie bez zarzutu, za chwilę się dławi, jednak najbardziej denerwuje, że podczas postoju, np. na światłach - najpierw trzyma obroty a za chwilę zdycha i trzeba wajchować automatem. Mechanik pomierzył i wyszło że raz jest dobrze a raz źle.

A jakie objawy są przy MAF sensorze? (jak to jest po polsku?)

 

po polsku to przeplywka poprostu hehe

a objawy sa takie ze duzo pali taz ze czyc niedopalona wache, silnik nie przekracza 2500rpm, totalny brak mocy, duszacy sie silnik przy ruszaniu, zero problemow z odpalaniem

 

To u mnie są inne objawy. Niestety to pewnie ten angle sensor. :/

 

Może jest jakiś zamiennik albo podchodzi coś z innego auta? Numer części to: 2373135U10

 

Może mógłbyś sprawdzić czy za oceanem nie jest dużo taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie simeringu na wale maxia zaczęła ciężko odpalać. Pojechałem do serwisu i komp pokazał czujnik położenia wału więc kupiłem. Niestety po wymianie nic się nie poprawiło i jeżdżę tak już ok. 3 miesiące bo nie mam czasu naprawić a poza tym nikt nie wie co to jest. Na co dzięń jeżdżę służbówką więc nie było mi śpieszno. Zrobiłem błąd, że nie zleciłem im sprowadzenia i wymiany bo wtedy bym go nie odebrał tylko kupiłem na własną rękę i sam wymieniłem. Jakieś zakłócenia są przy rozruchu bo na pych pali od ręki. Przerabiałem już ten temat na forum. Ponoć to jakiś specyficzne przypadki i tylko jakieś trzy warsztaty w warszawie wiedzą co to jest. Niestety chcą 2000zł. za naprawę. Na razie spróbuję jeszcze na własną rękę.

Czujnik mogę sprzedać za 400zł. Kosztował ponad 600zł. (paragon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to znaczy ze ja Ci pisalem o tym ...ja mialem taki problem :(

Zycze Ci zebys doszedl co jest grane, bo wiem ze przez takie odpalanie leci stacyjka i rozrusznik......jak zrobisz to daj znac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z urlopu i poszukuję tego nieszczęsnego czujnika a niestety tjnallpu już go sprzedał :<

 

pomóżcie!!!

 

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 14:43 ]

moge sie zorientowac ale nie bedzie to dzis

 

 

 

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 14:48 ]

Wacu, mógłbyś sie rozejrzeć u siebie za Oceanem? Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość tjnallpu

Po dogłębnym przejżeniu serwisówki byłem dzisiaj ponownie w serwisie z moim problemem aby upewnić się czy panowie aby prawidłowo określili, który czujnik położenia wału mam uszkodzony. Czy ten przy skrzyni biegów (POS) czy ten przy kole pasowym (REF). Przed pierwszą wizyta jeszcze nie wiedziałem, że są dwa. Po podłączeniu do kompa wyszło, że REF !!!! a po pierwszej wizycie powiedzieli, że to ten przy skrzyni. Jestem wściekły bo zmarnowałem mnóstwo czasu. Może już niedługo mój problem się rozwiąże. Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dogłębnym przejżeniu serwisówki byłem dzisiaj ponownie w serwisie z moim problemem aby upewnić się czy panowie aby prawidłowo określili, który czujnik położenia wału mam uszkodzony. Czy ten przy skrzyni biegów (POS) czy ten przy kole pasowym (REF). Przed pierwszą wizyta jeszcze nie wiedziałem, że są dwa. Po podłączeniu do kompa wyszło, że REF !!!! a po pierwszej wizycie powiedzieli, że to ten przy skrzyni. Jestem wściekły bo zmarnowałem mnóstwo czasu. Może już niedługo mój problem się rozwiąże. Trzymajcie kciuki.

 

co za barany!!!

dla kazdego z tych czujnikow jest zupelnie inny kod a i nawet serwisowka dokladnie mowi gdzie jest dany czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...