Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubywanie płynu w chłodnicy


Gość jankowski1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jankowski1987

Witam mam następujący problem strasznie ubywa mi płyn z zbiorniczka wyrównawczego. Wczoraj wlałem do zbiorniczka pół litra płynu( płyn był mniej więcej na znaku max) i dzisiaj pojeździłem trochę po mieście i zobaczyłem że znów nie ma płynu więc do zbiorniczka znów wlałem płyn tylko tym razem 1l i po przejechaniu około 5km okazało się że zbiorniczek znów jest pusty. Nigdzie nie widać żeby płyn uciekał nigdzie nie jest mokro. Proszę powiedzcie co to może być gdzie szukać przyczyny. Szperałem trochę po necie i tam było że mogła siąść uszczelka głowicy. Jak myślicie gdzie tkwi przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Sprawdź jak wygląda olej na bagnecie. Jak będzie taki jakby emulsyjny to na bank uszczelka pod głowicą.

 

Sprawdź też czy na pewno Ci nie ubywa jakimś wężykiem etc. Najlepiej zrobić to na włączonym, rogrzanym silniku podłożyć pod niego jakieś gazety (nie kolorowe) i przez jakieś 5 minut poobserwować czy płyn się na nich pojawi.

Jak tak to poszukaj miejsca wycieku, gdy będą to poprostu małe kałuże to jest to jakiś wężyk jak będzie tak rozchlapane jakbyś machnął pędzlem to leci z pompy.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że ucieka Ci gdzieś jako para wodna i wtedy nie będziesz miał nigdzie plam pod autem. Jeśli by padła uszczelka pod głowicą to może być też taki przypadek,że olej w silniku będzie normalny, bo uszczelka np. padła między kanałem wodnym a cylindrem i wtedy woda była by zasysana do cylindra i wydalana z niego jako para wodna. A nie zauważyłeś np.,że auto badziej kopci parą wodną (białym dymem) niż zwykle :?: Masz LPG :?: Bo tam często cieknie na trójniku. Możesz też zrobić taki manewr. Wlej do zbiorniczka wyrównawczego wody na maxa, włóż do niego wężyk np. o szlaufu i szczelnie to zamknij. Drugi koniec wężyka włóż do butelki z wodą i zobacz czy na rozgrzanym silniku nie bąbelkuje Ci woda w butelce. Jeśli będzie bąbelkowała to znaczy,że włąsnie tamtędy uciekają Ci spaliny czyli jest przedmuch na uszczelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankowski1987

może i ciekło ale pewnie spadało na pasek klinowy i w czasie jazdy rozwalało go po całym samochodzie. A mam jeszcze jedne pytanie czy da się jakoś zregenerować tą pompe bo umnie cieknie tam gdzie jest taka dziurka z dołu na tej szyjce co idzie do koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
przy zaklaaniu pompy paliwa tez pojechac silikonem? jesli tak to jakims konkretnym?

 

My tu o pompie wody mówimy ale co do pompy paliwa to raczej nie, z tego co pamiętam to wężyki są na opaski zaciskowe i silikonować nic nie trzeba.

 

A jeżeli się pomysliłeś i chodziło Ci o pompę wody a napisałeś przypadkiem paliwa to u mnie mój mechanik zasilikonował ją takim szarym silikonem jaki używa się do uszczelniania miski olejowej bo jest on bardzo wytrzymaly na wysoką temperaturę i chemię samochodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, dobrze napisalem...chodzi mi o pompe paliwa (chociaz fakt, temat jest o czyms innym) jest ona przykrecana jakos do silnika i sa tam 2 uszczelki. ale widzialem jak ostatnio mechnior czyms takim czarnym lepiacym je smarowal dlatego pytam czy trzeba czy nie :)

 

i sorki za OT

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu mechanik nie miał uszczelki do pompy paliwa i ją przykleił na silikon przystosowany do pracy w wysokich temp. Taki sam jak ten o którym wspominał Johny którym można uszczelniać pompe wody, miske olejową itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...