Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Krótkie biegi...


Gość kasa81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od niedawna jestem użytkownikiem almery, n15 96 r. , zauważyłem że nissan ma krótkie biegi, 1,2,3- ka przy 40 a przy 60 już aż prosi się o 4. czy to normalne, ewentualnie jakie są optymalne prędkości do zmiany poszczegolnych biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie odczucie w większości aut... że przy 60 na 4 można jechać :D ale po co ;)

czym wcześniej jeździłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jeździłem Oplem Corsa 1.2 , almerka jest o wiele zwinniejsza choć to zaledwie 1.4 , poza tym sprzęgiełko chodzi jak masełoko-jestem bardzo zadowolony z tej japoneczki, już się przyzwyczaiłem do częstej zmiany biegów-jeżdze prawie tylko po mieście :( no ale w opelku na 3 i 60 km to taka normalka, a tu już silniczek domaga się czwóreczki...

ps. mercem, no... mógłbym mieć merca? ale kaski za mało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalęzy co rozumiesz przez "domaga sie". Jak tzreba to sie na 3 ciągnie to 100, a jak nie tzreba to przy 70 możesz wrzucic 5.

 

ALe rzeczywisce miałęm takie wrażenie jak miesiac pojeżdziłęm Cordobą 1,6. tamsie begie zmieniało tak z 10-20km/h "później"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego mowi się że japońce lubią wysokie obroty. Im wcześniej będziesz zmieniać biegi tym bardziej wzrośnie ci spalenie my friend...

Fantastycznie śmiga powyżej 3k obr :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego mowi się że japońce lubią wysokie obroty. Im wcześniej będziesz zmieniać biegi tym bardziej wzrośnie ci spalenie my friend...

Fantastycznie śmiga powyżej 3k obr :>

 

Im wczesniej tym wieksze spalanie?! czyli mniejsze spalanie jak przeciagasz na wysokie obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noł noł noł nie tak dosłownie

Na początku jak dostałem Alme pod stope to jakoś sporo piła. Ale jak przestałem mulić na 4 biegu i 2000 obr to od razu odzyskała wigor ;) Teraz trzymam się blisko 3000 obr i sytuacja się poprawiła. Żeby nie offtopować- jest już taki temat dot. spalania.

 

Ja nie narzekam na "krótkie biegi". 5 to rzadko kiedy w mieście zarzucam.

 

 

To jest cytat z książki Nissan Almera- sam naprawiam

"Zalecane minimalne prędkości zmiany biegów:

— z 1 na 2: 25 km/h;

— z 2 na 3: 40 km/h;

— z 3 na 4: 65 km/h;

— z 4 na 5: 75 km/h."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego mowi się że japońce lubią wysokie obroty. Im wcześniej będziesz zmieniać biegi tym bardziej wzrośnie ci spalenie my friend...

Fantastycznie śmiga powyżej 3k obr :>

 

Im wczesniej tym wieksze spalanie?! czyli mniejsze spalanie jak przeciagasz na wysokie obroty?

 

Też mnie to zastanawia? Ekonomiczna jazda nie polega na utrzymaniu pojazdu na jak najmniejszych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczna jazda nie polega na utrzymaniu pojazdu na jak najmniejszych obrotach?

Nie, polega na trzymaniu silnika w tzw. Torque Band'ie czyli w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Wygląda to tak, że przyspieszanie odbywa się do wartości maksymalnego momentu obrotowego, wtedy bieg nastepny, zaś jadąc bez przyspieszania powinno się być w granicy maskymalnie do 1,5-2 tys obrotów (zależnie od silnika) poniżej maksymalnego momentu obrotowego. Wtedy silnik ma największą sprawność i nie kosztuje to więcej benzyny. Tak jeżdżą ludzie w wyścigach na najlepsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy N15 ma krótkie biegi?? żeby miała krótkie to by jeździła a nie... do wyprzedzania na trasie to się trójka tylko nadaje :) na piątce ten samochód stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy N15 ma krótkie biegi?? żeby miała krótkie to by jeździła a nie... do wyprzedzania na trasie to się trójka tylko nadaje :) na piątce ten samochód stoi...

 

Bo jeźdić nie umiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy N15 ma krótkie biegi?? żeby miała krótkie to by jeździła a nie... do wyprzedzania na trasie to się trójka tylko nadaje :) na piątce ten samochód stoi...

 

Bo jeźdić nie umiesz

 

Ty za to jesteś "mistrzem kierownicy" :fuckyou2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1, między trójką, a piątką jest jeszcze czwórka.

Chyba masz pecha i non stop na trasie spotykasz Autosany z Vmax 60km/h, że tylko na trójce wyprzedzasz.

 

 

Ja np. w Świeta jechałem N16 1,5 (w sumie 10KM wiecej, ale to nie aż tak dużo). PRzejechałem ponad 300km od Katowic Przez Zawiecei, Jedrzejów, Kielce, Radom do Puław. Jesli nieznasz tego drogi to wierz mi że dwa pasy w jednym kierunku tam do straszna rządkośc. Na palcach jedej ręki można policzyc moej wyprzedzania na innym biegu niż 5. Żeby nie było ze zamulałem to tylko kilka aut wyprsedziło mnie.

 

Ok, N15 nie jest tak elastyczna jak N16, ale jestem pewien ze na czwórce w swojej N15 radziłbym sobie jeszcze sprawniej niż W N16 na 5.

 

Wiec skoro mówisz ze tylko 3 sie do wyprzedzania nadaje to chyba rzeczywisce "jeżdzic nie umiesz" :P

 

Sie rozpisałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kogoś pasjonuje wyprzedanie na 4 czy 5 od 100km/h w górę w sumie można i tak... wyjedzie taki na lewy pas i zamiast się zbierać i wyprzedzać sprawnie to jedzie jak ciota na 4 biegu i blokuje szybsze samochody a potem robi się sznurek bo takie cioty zamiast zredukować i dać ognia to jadą sobie stówkę na piąteczce mają 1,4 albo 1,6 pod maską i myślą że są królami dróg za nimi sznurek a przed nimi jadą sobie 2 tiry w kolumnie weźcie się zastanówcie co piszecie...

 

PS

Nikogo nie chce obrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestes ciota.

 

Tak jak mówiłem to mało kto mnie wyprzedził, więc niem gdzie sie podziały te Twoje 2.0, ale zakonczymy ten temat, bo widze ze jetes jasnowidzem pierdołą i widziałes co sie za mną dzieje.

 

Gadasz jakbys był zakompleksionym burakiem.

 

Oczysiwec także nie chciałem cie obrazic :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj to co napisałem bo jak widać masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu zresztą nie Ty jedyny w naszym kraju :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra, Ty juz pokazałes swoją mądrośc rodem z gimnazjum jak zacząłes rzucać epitetami.

Wiesz jak dla mnie to możesz nawet na dwójce przy 100 wyprzedzać, bylebys pokazał tym z 2.0 jaki jestes mocny.

 

PS

Nikt cie w Naszym kraju nie trzyma. Zredukuj i daj ognia na zachód :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziesz ze mną to nie ma sprawy ale nie w celach zarobkowych bo ja dobrze zarabiam w Polsce, ale na wycieczkę :) Ty będziesz jechał z tyłu tak 100km/h na piątce i będziesz blokował ruch, a ja będę gnał na redukcji do przodu :one: pokażemy frajerom jak się jeździ w polsce :diabel2:

A tak swoją drogą to proponuję PEACE bo ta dyskusja prowadzi do nikąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty będziesz jechał z tyłu tak 100km/h na piątce i będziesz blokował ruch
A tak swoją drogą to proponuję PEACE bo ta dyskusja prowadzi do nikąd

Jeszcze mi sie nie zdarzyło nigdy blokowac ruchu, ale ty swoje wiesz, więc istotnie nie ma co gadac.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszok, no co TY

 

Cioty i zawalidrogi jadą 100km/h, więc nawet sie boje zaproponowac określenie dla tych co jeżdzą przepisowo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...