Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy to łożysko ???


Gość bilczur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zamianie opon na letnie słyszę dźwny odgłos dochodzący podczas jazdy z prawego przodu. Coś jakby huczenie lub świst wiatru. Zastanawiam sie czy to może łożysko. Jak to sprawdzić bez rozbierania ustrojstwa i co to może być ?. Kidy miałem Ibizę i padłołożysko mechanik stwierdził, że jest w stanie stwierdzić na 100 %, że to łozysko dopiero po rozebraniu. Czy tak samo jest w P12 ?. I jeszcze jedno pytanie czy istnieje jakieś niebezpieczeństwo jeżeli jest to łożysko a ja w dalszym ciągu będę jeździł.

 

Dzięki za pomoc. Majówka się zbliza i wiozę rodzinę do Zakopca, więc chciałbym wiedzieć czy to bezpieczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wyszło to po zmianie opon to może opona po całej zimie nieużywania trochę się odkształciła i tak hałasuje (raczej często tak się może zdarzyć kiedy opony są nieodpowiednio przechowywane spróbuj może zamienić koła skoro to tylko z jednej strony słychać, jak po zmianie zmieni się strona z której dobiega hałas to znaczy że opona, jeżeli nie to niestety może być łożysko ale to raczej by huczało zwłaszcza przy pewnych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma to samo. Po zmianie opon na letnie (nówki) też słyszę różne dziwne dźwięki.

Wydaje mi się, że jest to łożysko, bo przy prędkości powyżej 40-50km/h słychać wyraźnie dziwny dźwięk jakiś świst i tylko z prawego przedniego koła. Za tydzień jestem umówiony na wymianę tarcz i kocków we wszystkich kołach, to wtedy dokładnie sprawdzę czy to łożysko czy wina czegoś innego, także dam znać na forum. Do tej pory miałem zblokowany hamulec w przednim prawym kole i myślałem że to jest tego wina ale po odblokowaniu dalej to samo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem identycznie, zalozyłem letnie 7`` szerokie o szum w prawym przednim kole, wymieniłem łozysko i po bulu, całe szczeście że to nie tył bo by drogo wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...