Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

emulator sondy lambda


Gość marekr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

a jesli np. mam instalacje gazowa i walnieta sonde (na benzynie wariuje) to da rade przepiąć emulator sondy lpg, tak zeby pracowala tez na benzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądźcie że mędrkuję ale: mówimy o układzie silnik benzynowy z dwoma sondami lambda. Pierwsza regulacyjna przed katem a druga kontrolna za katem. Zwykle jak wywali się kat (ja też to przerabiałem) to pluje się druga sonda kontrolna że są niedopalone składniki paliwa. Jak się posiada instalację gazową to w takich instalkach montują emulator drugiej sondy lambda i to urządzenie powoduje ze odczyt napięciowy z sondy jest linią prostą. Oszukuje się drugą sondę. W pytaniu nie ma która sonda jest walnięta. Gdyby podpiąć emulator do pierwszej to nie będzie regulować składu mieszanki na zasilaniu. Da się tylko po co. W przypadku gdy czek świeci się na benzynie a walnięta jest druga sonda albo chcesz aby wskazania drugiej na benzynie nie powodowały alarmu,jest sens i możliwość przełączenia emulatora tak zeby działał też na benzynie. Ja miałem to tak zrobione jakiś czas , zanim nie rozwiązałem problemu kata , który się zatkał a 2500 zł to za dużo zeby wyrzucać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja odpadam z tematu bo nie zauwazylem ze kolega mehrer jezdzi Almerka z silnikiem 1,6 i faktycznie ma chyba 2 sondy. Ja mam jedna i padnieta dlatego sie podkleilem.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, to ja tez odpadam, chyba zalozymy osobny Dżodżo, bo ja mam p10 z jedna sonda w sr20 :> pytalem sie dzisiaj gazownika, mowil ze nie mozna, aczkolwiek podsunal mi pomysl, aby sonda nie mieszala w wiekszym stopniu - mozna ja odlaczyc i czasami efekty sa pozytywne (dzisiaj sprawdze) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Heh w poprzedniej odpowiedzi zle napisalem, bo chodzilo mi o kolege marekr i to ze on wlasnie ma 2 sondy i Almerke.

Mehrer ja mam padnieta sonde i instalacje gazowa przerobiona w tej chwili na tzw. srube wiec jak jezdze na gazie to sonda nie jest mi do nieczego potrzebna. Na benzynie go tylko odpalam i przejezdzam jak jest zimny aby sie zagrzal i wtedy na gaz przelaczam wiec to nie jest duzo jedzenia na benzynie wiec chyba po prostu dam sobie z tym spokoj. Fakt, ze nie lubie jak mam cos nie teges w samochodzie (lubie miec zrobione wszystko na cacy) i sonde wymienie wtedy jak bede mial kase z ktora nie bede mial co zrobic, bo niestety sonda nie jest tania jesli chodzi o moja biedna studencka kieszen :D

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I szej generacji sonda jest niepotrzebna - wcale sie nią nie przejmuję i P10 ka śmiga bez sondy już pięć lat. Niestety - na benzynie są przepały jak cholera, ale nie po to jest gaz, by jeździć na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...