Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ile na gazie n N14 gażnik 1,4


Gość sokens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie problem mój polega na tym, że moje N14 nie poleci wiecej na gazie niż 130 kmh 140 z górki:) Mam gażnik i dzieje się tak od początku i chyba nie jest to normalne, swiece nowe, filtr też nie ma przebicia na kablach, lambda=1. Gaz dodawać muszę stopniowo bo mi go zadławi na niższych obrotach moge dociskac stopniow i dojsc do konca natomioast na 4 i 5 nie da rady lece np 120 pedał mam w polowie i jak dodam więcej to kicha zwalnia. Ma ktoś rade? po miescie smiga fajnie zrywny nawet dobrze sie zbiera ale do 100kmh potem leci jak krew z nosa - pozdro sokens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muwisz ze lambda =1 ale pewnie przy obrotac jalowych lub 2000obr na na postoju. a jak samochod masz pod obciazeniem i depniesz na 4 czy 5 biegu do dechy to pewnie lambda =0

 

moze tak blos ?:) a jesli masz mikser to sprubuj oodktrecic np. op jeden obrut srube na wezu i zobacz jak wtedy poleci. ( zapamietaj oryginalne ustawienie ptzed krceniem)

ja przed zalozeniem blosa mialem wyraznie odczuwalen ze do 3500obr ciagnie a pozniej wyraznie slabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Gaz dodawać muszę stopniowo bo mi go zadławi na niższych obrotach moge dociskac stopniow
a moze ci zalewa ;p tzn za duzo gazu podaje... ? tzn mialem podbnie jak docislem ga na luzie to mi dlawilo i auto chcialo gasnac... :S sie okzalao ze za duzo gazu bylo ustaiwone po regulce jest gitez...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% zubozeje mieszanka i niechce jechac szybciej, a zwalnia dlatego ze jedzie juz na samym powietrzu :)

 

[ Dodano: Czw 12 Kwi, 2007 22:26 ]

tak apropo mojego na 3 biegu na PB pociaglem do 140km/h ok 7200obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo na LPG sie nie znam ale moze poprostu instalacja gaz nie jest w stanie dostarczyc wiecej gazu zeby pojechac szybciej :) twoje sunny troche waza, silnik jak silnik 1.4... nalezy pamietac w gdzies tak w 3/4 polozenia pedalu gazu podcisnieniowo otwiera sie drugi gardziel w gazniku, zaczyna ssac o wiele wiecej powietrza... byc moze wtedy juz wlasnie gazu brakuje, dodajac do tego zwęzenie dolotu przez mixer i takie kwiatki są

 

(tak mi sie wydaje, nie bić znawcy LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gazownik nie założył ci jakiejs zwężki?, zmniejszył wlot powietrza, albo cos innego wykombinowal bo mu gasł?? Juz widziałem cos takiego w P10 wlot powietrza mniejszy niz 5 zl był

Gdzies w którymś moim poście opisana jest regulacja domowa bez analizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie jest filtr powietrza jak się go wyciągnie to jest taka nakrętka tam wsadzili mi taką podkładke zeby mniej powietrza szło, sednicy wewnątrz miksera nie mierzyłem wiem ze z jednej strony przychodzi rura o większej średnicy a z drugiej rurka o ciut mniejsza

 

odkręcałem kurek o jeden obrót okaząlo się ze zbiera się lepiej ale pali chyba o póltora litra wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...