Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kłopot z klimatzacją.


t0masz

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było ale postaram sie poprawic :). Mam mały kłopot. Po zimie instalacja klimy jest pusta. Wszyscy sugerują nabic i zobaczymy co bedzie. A ja wiem co bedzie 160 zł pojdzie w powietrze :(. Jak sam nie znajde któredy zwialo to nikt sie nie pofatyguje. Najlepiej nabijac co 3 tygodnie i kasowac kaske. Jakies sugestie gdzie sie mogło to ustrojstwo rozszczelnic ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jeżeli układ jest nieszczelny to fachowiec powinien napełnić go azotem z barwnikiem, który w trakcie ubywania gazu pozostaje na nieszczelności. W ten sposób lokalizuje uszkodzenie, naprawia i dopiero później napełnia freonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Teraz i ja mam problem z klimą :/ Okazało się że chłodnica klimy jest nieszczelna, na tyle że gołym okiem było widać jak czynnik ucieka.

Pytanie nr 1: Czy jest sens naprawiać chłodnicę, czy lepiej kupić nową? W sensie czy taka naprawa będzie skuteczna. Nowa chłodnica to 400-500 zł :/

Pytanie nr 2: Czy zna ktoś dokładne wymiary tej chłodnicy? W necie znalazłem kilka chłodnic do Maximy i każdą o innych wymiarach.

Pytanie nr 3: Od mechanika usłyszałem, że razem z chłodnicą trzeba będzie wymienić osuszacz. Prawda to czy naciąganie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam maxime A33. Kupiłem bez czynnika chłodzącego. W serwisie został uzupełniony, jedak klima nie ruszyła. Sterowanie działa podobno, po włączeniu klimy wentylatory ruszają, ale nie chłodzi. Co to może oznaczać. Proszę o poradę bo nie za bardzo się na tym znam. Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z klimatyzacją... fachowiec napełnił ją azotem później spryskał wodą z płynem poszły bąbelki i okazało się ze jest spora dziura (uszkodzenie mechaniczne) i setki mikro nieszczelności które się zawsze pojawiają po czasie w chłodnicy, fachowiec powiedział ze chłodnice maksymalnie wytrzymują 7-8 lat. ja mam A32 z 96r. wziął 10zł za sprawdzenie mówi ze za napełnienie klimy bierze 50zł.

 

gdzie można kupić nową chłodnice za przyzwoite pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...