Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ubezpieczenie Almera 2.2 di


Gość Assassino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Assassino

Witam, tym razem nie szukam porady eksploatacyjnej, chodzi mi o koszt ubezpieczenia Almery 2.2 di z 2000 roku, niedługo kończy mi sie pakiet i powiem szczerze jak poszukałem sobie w necie wstepnych wyliczeń to się troche przeraziłem. Więc może ktoś z was ma namiary na jakieś korzystne oferty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joker_wks

czesc mnie pakiet wyszedł dokładnie tyle

 

oc 560zł za rok (60% zniżka)

ac 1980zł za rok (30%zniżka)

gratis dożucili mi ubezpieczenie na mieszkanie

 

we wrocławiu najlepsze ubezpieczenia są u grzesia 507088859 ul:kwiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto ubezpieczone w Hestii. Hestia ma podpisaną umowę z Nissan Polska. Oferta moim zdaniem bezkonkurencyjna. Porównywałem z innymi ubezpieczycielami. Jest specjalny pakiet dla nissanów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekQBN

Przed chwila sprawdziłem w kalkulatorze ubezpieczeń komunikacyjnych mBanku, OC + AC wyszło dla Trójmiasta 722,4 zł przy założeniu 60% zniżek na OC, 7 lat bezszkodowej jazdy (do AC). stawka może sie rożnic zaleznie od obszaru (w Warszawie i Trójmieście niestety najwyższa) oraz takich czynników jak stan cywilny, wiek, ilość i wiek dzieci itp. Nie pytaja chyba tylko o rozmiar buta :)

 

Ale i tak sie opłaca. Z tego co widzę cały czas trwa promocja 'gwarancja najniższej ceny', podobno gwarantują ubezpieczenie co najmniej 10% taniej niż najnizsza oferta a jak znajdziesz gdzies taniej to zwracają roznicę.

 

http://www.mbank.com.pl/oferta/ubezpieczenia/samochodowe/

 

Mi OC na Sunny 2.0D wyszło 323 zł, prawie 300 zł taniej niz oferowali inni w okolicy.

 

P.S.

Wyliczenie przy założeniu, że się jest żonatym, ma się 1 dziecko w wieku 2 lat, prawo jazdy powyżej 10 lat, wartość auta (automatycznie wstawia z taryfikatora = 20 tyś zł, przy czym można ręcznie zmienic między 18 a 22 tyś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila sprawdziłem w kalkulatorze ubezpieczeń komunikacyjnych mBanku, OC + AC wyszło dla Trójmiasta 722,4 zł przy założeniu 60% zniżek na OC, 7 lat bezszkodowej jazdy (do AC).

A kto jest ubezpieczycielem (bo mBank jest tylko brokerem)? Kolega ubezpieczal wlasnie przez mBank, to okazalo sie, ze ubezpiecza w Hestii. BTW. Ja tez mam w Hestii pakiet (ubezpieczenie zwie sie Hestia1). Porownywac ubezpieczenia mozna przy rejestracji auta w tej samej strefie (mnie OC za 2.0 wyszlo cale 244PLN, ale auto jest zarejestrowane w BB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekQBN

To akurat wyszło w Viena costam... (przepraszam, nie zwróciłem uwagi na dokładna nazwę), przy czym zaznaczałem opcje dla jak najniższej ceny.

 

W wyborze tez widziałem Hestię, była minimalnie droższa, co mogło sie jednak odbijac na warunkach ubezpieczenia (AC). Opcji do wyboru było tyle, że naprawdę trzeba się dobrze zastanowić co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ceny bardzo ważnym argumentem jest zawartość umowy. Różnica między ubezpieczycielami niejednokrotnie groszowa, po dokładnym zapoznaniu się z treścią umowy zmienia się diametralnie. Jak pisałem poprzednio warto zapoznać się z warunkami Hestii, która oferuje parę ciekawych rzeczy np. bezgotówkową naprawę w ASO Nissan, czy holowanie niemające wpływu na utratę zniżek. Pamiętam również, że za dodatkową opłatą 100zł oferowano mi bezwzględnie samochód zastępczy na czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Assassino

W tej chwili też mam w hestii pakietowe ubezpieczenia rzeczywiście bardzo korzystne, problem polega na tym, że jak ubezpieczaliśmy samochód w zeszłym roku u dealera nissana to powiedzaino nam, że to ostani rok objety pakietem. Może coś się zmieniło, mój rocznik to 2000, czyli Alma wchodzi w 7 roczek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili też mam w hestii pakietowe ubezpieczenia rzeczywiście bardzo korzystne, problem polega na tym, że jak ubezpieczaliśmy samochód w zeszłym roku u dealera nissana to powiedzaino nam, że to ostani rok objety pakietem. Może coś się zmieniło, mój rocznik to 2000, czyli Alma wchodzi w 7 roczek....

 

W tej kwestii niestety nie potrafię pomóc, ale jeżeli chcesz mogę we wtorek podpytać moją Panią Joasię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze swoim ubezpieczycielem. Nie ma problemu z pakietem dla auta 7 letniego. To nowość wprowadzona w Hestii od marca br. dla użytkowników aut Nissana. Podaj mi swojego maila, to wyślę Ci dokument który od niej dostałem. Jest tam wszystko dokładnie opisane. Możliwość ubezpieczenia w tym pakiecie mają podobno wyłącznie ubezpieczyciele działający przy salonach Nissana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, mail to: zbojmadej@wp.pl

 

Rozmawiałem też z babką w salonie i w sumie powiedziała, że nie powinno byc problemu. Samochód był po raz pierwszy zarejestrowany w lipcu 2000, a ubezpieczenie mamy do czerwca, więc jej zdaniem łapiemy się na 6 latka. Ale jeżeli możesz to proszę o ten dokumant z Hestii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem dziś ubezpieczenie w PTU za oc+ac za roczek wyszło 1605,00 pln przy jedno razowej wpłacie , na rat wyszło by pare złotówek więcej i też z assistansem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem dziś ubezpieczenie w PTU

 

AC w tej firmie? Odważny jesteś. OC rozumiem bo tanio, ale jak nadmienili koledzy przy AC ważny jest zakres umowy ubezpieczenia.

 

Ja za roczne OC zapłaciłem 235zł w HDI. Ale jestem agentem ubezpieczeniowym i mam dodatkową zniżkę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem dziś ubezpieczenie w PTU

AC w tej firmie? Odważny jesteś.

dokladnie.

tesciom ukradli avensis tam ubezpieczona w polowie stycznia i... do tej pory nie widzieli pieniedzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może i jestem odważny , ale wydaje mi się że ta firma tz PTU jest chyba bardziej wiarygodna i wypłacalna od innych np. LINK4 , AXA , a poza tym kazda firma ubezpieczeniowa jak przyjdze co do czego , to czy to będzie szkoda z OC czy z AC to kombinuje żeby jak najmniej wypłacić kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA jest wg mnie bardziej wiarygodna niz 3/4 polskich ubezpieczycieli. wystarczy zobaczyc jaki maja rynek za nasza zachodnia granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, tym razem nie szukam porady eksploatacyjnej, chodzi mi o koszt ubezpieczenia Almery 2.2 di z 2000 roku, niedługo kończy mi sie pakiet i powiem szczerze jak poszukałem sobie w necie wstepnych wyliczeń to się troche przeraziłem. Więc może ktoś z was ma namiary na jakieś korzystne oferty. Pozdrawiam

Witam

 

Podaj mi dokładne parametry swojej Almery:

- rok produkcji

- data pierwszej rejestracji

- dokładna pojemność (ta z dowodu rejestracyjnego)

- moc

- przebieg

- ilość właścicieli

- kod pocztowy miejscowości w której zarejestrowany jest pojazd

- wiek kierującego

- zniżki w OC i AC.

 

Na tej podstawie będę mógł Ci wyliczyć składkę w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ubezpiecznie w Mbanku - sami wybieracie ubezpieczyciela (zronicowane warunki/skladki), skladki niskie, mozna rozlozyc na platnosc w miesiacach

 

ale wszystkim radze - czytajcie dokladnie OWU - ogolne warunki ubezpieczenia. Mozecie sie dowiedziec jakie sa detale rozniace ubezpieczycieli, oraz jakie sa warunki wyplacenia ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tym razem nie szukam porady eksploatacyjnej, chodzi mi o koszt ubezpieczenia Almery 2.2 di z 2000 roku, niedługo kończy mi sie pakiet i powiem szczerze jak poszukałem sobie w necie wstepnych wyliczeń to się troche przeraziłem. Więc może ktoś z was ma namiary na jakieś korzystne oferty. Pozdrawiam

 

Jeśli kolego podasz mi na prv swoje dane:

 

1. Kod pocztowy

2. Rok produkcji auta

3. Zniżki jakie posiadasz na OC i AC

4. Swoją datę urodzenia

5. Sumę ubezpieczenia na jaką chcesz mieć AC

 

to wyliczę ci stawkę w firmie dla której pracuję MTU S.A. Ego Hestia (to nie jest Hestia - to córka Hestii)

 

Pozdrawiam

 

PS. Ja za swoje zapłaciłem (za cały pakiet OC, AC, NNW, ASS, ZK) przy wartości auta 19.000 i zniżkach OC 60% i AC 10% 800zł. Oczywiście jestem pośrednikiem i mam dodatkową zniżkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A gdzie najbezpieczniej i względnie niedrogo ubezpieczyć Almerę (OC+AC+NW) ad.1996 ?

 

PS. Mój pojazd musi być objęty ubezieczeniem AC ponieważ jest wprowadzony do ŚT firmy.

 

Dziękuję za odpowiedź

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A gdzie najbezpieczniej i względnie niedrogo ubezpieczyć Almerę (OC+AC+NW) ad.1996 ?

 

PS. Mój pojazd musi być objęty ubezieczeniem AC ponieważ jest wprowadzony do ŚT firmy.

 

Dziękuję za odpowiedź

Paweł

 

Ubezpiecznie a bezpieczne odzyskanie kasy to pojecia wykluczajace sie :-)

ale tak serio, nie wybieraj tych najtanszych (np: link4 - omijaj).

 

napisze jeszcze raz, choc pisalem pare postow wyzej, przed wybraniem ubezpieczyciela poczytaj sobie ich OWU (ogolne warunki ubezp) dla AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...