Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

primera p12 lampka check engine


Gość Tadeusz.Łagód

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tadeusz.Łagód

Witam

Mam mały problem z samochodem, tzn na zimnym silniku zapala mi się konkrolka check engine i świeci cały czas dopóki nie zgasze i zapale samochodu po paru minutach. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

auto to primera p12 1.9 dci 2003

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w P12 1.9 dCi po liftingu są dwie lampki w kształcie silnika. jedna to pomarańczowa check engine, a druga czerwona oznacza wodę w filtrze paliwa (objawy dokładnie takie ja Piszesz) - pewno w twojej Primerce jest tak samo. poczytaj w instrukcji.

z tego co wiem to wystarczy wymienić filtr paliwa - niekiedy ponoć świece żarowe - tak poinformował mnie serwis Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tadeusz.Łagód
w P12 1.9 dCi po liftingu są dwie lampki w kształcie silnika. jedna to pomarańczowa check engine, a druga czerwona oznacza wodę w filtrze paliwa (objawy dokładnie takie ja Piszesz) - pewno w twojej Primerce jest tak samo. poczytaj w instrukcji.

z tego co wiem to wystarczy wymienić filtr paliwa - niekiedy ponoć świece żarowe - tak poinformował mnie serwis Nissana.

potwierdzam, świeci mi się ta czerwona, no nic po świętach wymienie filtr paliwa a potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięta świeca żarowa. Na 99,9%. Ta kontrolka nie tylko sygnalizuje wodę w filtrze. Jeżeli zapala tylko ci się na zimnym a potem przy pierwszym zapalaniu na rozgrzanym gaśnie i nie pojawia się za każdym kolejnym do chwili aż sie silnik wystudzi, to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tadeusz.Łagód
Padnięta świeca żarowa. Na 99,9%. Ta kontrolka nie tylko sygnalizuje wodę w filtrze. Jeżeli zapala tylko ci się na zimnym a potem przy pierwszym zapalaniu na rozgrzanym gaśnie i nie pojawia się za każdym kolejnym do chwili aż sie silnik wystudzi, to to.

sprawdziłem świece żarowe i rzeczywiście jedna była już spalona, wymieniłem na nową i problem zniknął, dzięki wszystkim za pomoc.

można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...