Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lewe światło świeci w kosmos...


ciepanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Tydzien temu jechalem sobie spokojnie do domu (w nocy) i zauwazylem ze lewy reflektor swieci mi niebo (wczesniej bylo wszystko ok)w domu postanowilem sprawdzic dlaczego i ewentualnie podregulowac. Okazalo sie ze sruba do regulacji wertykalnej swiatel jest skrecona do oporu( nizej ich sie nie da ustawic niz teraz) a reflektor sieci caly czas do gory. Postanowilem wiec sprawdzic czy dziala elektryczna regulacja wysokosci swiatel i jest tak ze w prawym reflektorze dziala a w tym nieszczesnym lewym nie:/ Potem sprobowalem jeszcze raz je ustawic ta elektryczna regulacja to mi wywalilo bezpiecznik:/ co z tym dziadostwem zrobic bo ludziom po oczach swiece (a zawsze na takich bluzgalem ktorzy maja zle ustawione swiatla :P ):(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka jest dobrze ulozona - juz sprawdzalem... Silniczek moze jest spalony ale mimo wszystko i tak powinnosie dac recznie wyregulowac wysokosc prawda? Wybaczcie za ewentualne bledy ale jestem %%% jak to w swieta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

nie wiem jak tam dokladnie jest bo nigdy nie regulowalem u siebie ale moze sruba od regulacji jest ok a lampe musisz mocniej docisnac ja tak mialem w maluchu :diabel2: krece sruba a tu nic docisnalem porzadnie lampe i dopiero pomoglo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam dokladnie jest bo nigdy nie regulowalem u siebie ale moze sruba od regulacji jest ok a lampe musisz mocniej docisnac ja tak mialem w maluchu krece sruba a tu nic docisnalem porzadnie lampe i dopiero pomoglo
No wlasnie przpatrzylem sie dokladnie i to lustero w reflektorze jest wysuniete bardzo do przodu (w porownaniu z drugim dobrym reflektorem) i chcialem je docisnac ale trzeba to szklo zdjac, a z tego co wiem to ono jest wklejone na jakies swinstwo i nie moglem go odkleic:/ Ktos wie jak to zdjac bez pomocy kamienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

uuu:/ to raczej lampa chyba do wymiany jak w srodku masz odblask przesuniety chyba ze sprobujesz przez sciereczke zeby go nie popalcowac jakos odchylic dogiac przez otwor gdzie sie wsadza zarowke bo rozklejac lampy nie polecam bo pozniej zazwyczaj paruja i wtedy jest lipa :/ wiec sprobuj to a jak nie to wtedy dopeiro sprobuj rozkleic lampe nozem do tapet nalepiej ale tak jak mowilem wczesniej pozniej moze Ci parowac chyab ze bardzo szczelnie i dokladnie ja skleisz na jakis sylikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byl nigdy naprawiany... Nie wiem dlaczego to sie stalo;/ doslownie z dnia na dzien, to wyglada tak jakby to lusterko wypadlo z jakis zapadek i sie przesunelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

moze po jakichs dziurach jezdzisz duzych (w domysle polskich drogach :kosci: :diabel2: ) i dlatego tak sie stalo. sprobuj go wsadzic tam gdzie byc powinien przez otwor od zarowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebalem tam ale nic to nie pomoglo :/ nie mam jakim cudem to sie samo zrobilo... Obie regulacje dzialaja (wertykalna i horyzontalna) wiec nie amm pojecia co to moze byc:( chyba czeka mnie rozklejanie tego reflektorka :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobie bo wydawac pare stow na nowy reflektor jakos mi sie nie usmiecha:/ Wkleje potem na sylikon i powinno dobrze trzymac..... Dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie wtrącić :D

jak już wyjmiesz reflektor - a to nie idzie aż tek szybko - to traktuj go naprawdę delikatnie. A jak już go rozkleisz to najlepiej by było skleić go klejem do szyb. Ten klej jest (powinien) być wodoszczelny, więc reflektor nie powinien parować...

a jeszcze zanim go rozkleisz to uważaj żeby szkło ot tak niewypadło.

Daj znać czy wstawienie na miejsce lusterka pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że po prostu wyskoczył ci palec napędowy od silniczka regulacji elektrycznej. Miałem kiedyś coś takiego właśnie po wjechaniu w sporą dziurę. Przy dużym wstrząsie zwyczajne wypadł ze swojego miejsca i przestał trzymać lustro. Naprawiał mi to miechanik więc nie wiem jak to dokładnie zrobił, ale trwało to nie dłużej niż 5 minut. Na pewno nie wyciągał reflektora. Wydaje mi się, że wyjął silniczek, ustawił osiowo elementy współpracujące i poprostu go spowrotem wsunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO moze to jest mysl z tym silniczkiem bo rozklejac reflektor srednio mi sie usmiecha :/ dzieki wielkie za posuniecie pomyslu :diabel: ide zaraz dlubac :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zronilem!! :) bylo dokladnie ta jak napisal jurgenik, tylko ze ja sobie wyciagnolem reflektor bo jakos tak mi wygodniej bylo. Zdjalem silniczek ustawilem, wlozylem i wszystko jest juz dobrze :) dzieki za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mam podobny problem, w moim były światła od anglika, więc kupiłem nowe nie oryginalne. Po zamontowaniu pojechałem do regulacji i okazało się ze za wysoko świeca (czy oprócz elektrycznej jest jeszcze jakaś regulacja pionowa?) a dodatkowo nie maja "kąta załamania światła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zamontowałeś silniczki regulacji poziomu. Napisz czy wersja przed czy po lifcie.

Przed liftem jedna regulacja na silniczku a druga u góry na zewnętrznej części reflektora od strony kierunkowskazów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 przed liftem. Silniczek chyba dobrze zamontowany bo elektryczna regulacja działa, mimo to jest za wysoko. Czy przy silniczku jest jakaś ręczna regulacja, bo ta od góry po stronie kierunków to chyba jest pozioma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że masz zamiennik lampy marnego producenta (DEPO TYC) i wtedy musisz się pogodzić z tym że marnie świecą :angry: lub co jest bardzo prawdopodobne to Twoje auto mogło mieć choćby małą stłuczkę i blacharz źle nastawił element do którego jest przymocowana lampa. A wtedy pozostaje Ci tylko kombinować :whistle: Ja zrobiłem to tak:

post-23352-087360800 1288213851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...