Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 w dziale "używane" w aktualnym MOTORze (nr 15,


Gość Danek95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, tak jak zapowiadałem, po mojej P10 i niefortunnym opisie redaktorów modelu, przyszedł czas na P11, ja mam samochód stosunkowo krótko wiec niewiele moge powiedzieć. Nie miałem wielkiego wpływu na tresc artykułu, przeczytajcie i sami oceńcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Daniel :) , treść ogólnie może być, tylko nie mogę sie zgodzić do dwóch stwierdzeń:

że silnik 1,8 spala zdecydowanie mniej paliwa od 2,0, z forum wynika trochę inaczej, to znaczy, że spala mniej ale nie wiele mniej i druga sprawa instalacja lpg, silniki nissana bardzo dobvrze sparawują się na gazie, a wszelkie usterki mogą wynikać jedynie z niedbałości przy montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 1.8 to sie nei wypowiem, ja mam 2.0 i z tego co mi sie wydaje to tam jest 131 KM i na spalanie nei narzekam, a co do LPG to w P10miałem zwykła instalacje i problemu nie było (choc kumpel w 2.0 na monowtrysku nie może dojśc z mieszanka paliwowo-powietrzną) sekwencje załozyłem poniewaz kosztowała mnie 1850zł wiec w drodze kalkulacji stwierdziłem ze mi sie opłaca i przyznam że jest to wygodne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem sekwencję z butla w kole i listwa wtryskową VALTEC (24 miesiące gwarancji) na szerokich wtryskach (na zwykłych nie wyrabiał) zapłaciłem 1950zł. spalanie przy umiarkowanej jeździe, dojazdy do stolicy i korki warszawkie: 9,2 Pb trasa 8,5Pb(przy 120km/h), gazu palimi 10litrów w trasie mniej, ale poniżej 9 nie schodzi...

 

[ Dodano: Wto 10 Kwi, 2007 10:53 ]

w pierwszym załozeniu gaz wyszedł 1850zł ale musiałem za listwe dopłacić 100zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tymi szerokimi wtryskami? Przymierzam się do zmiany podciśnieniówki na sekwencję i jestem ciekawy czy jest duża różnica na spalaniu. Mi pali ok 12 l LPG w jeździe mieszanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie ta kwestię fachowo wyjasnili by "gazownicy", rzecz w tym że na wysokich obrotach niedomagał i brakowało mu paliwa... w tej chwili nie ma takego kłoptu kręci do odcięcia, różnica w mocy jest własciwie nieodczuwalna, natomiast ciut wieksza w spalaniu (ale to może wynikać z mojego bardziej "rozrzutnego" stylu jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za moją sekwencję dałem 1850 i też mam te lepsze wtryski valteka.

Różnica polega na tym że zwykłe (czerwone) mają rezystancję 3 Ω a te lepsze (żółte) 1 Ω

przekłada się to na szybkość działania wtryskiwaczy. Ja też na osiągi nie narzekam, chociaż dla bezpieczeństwa mam na gazie ustawione odcięcie na 6000 jak wleje 38 litrów gazu to robie około 350 km a zbyt lekkiej nogi nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu - zbyt kanciatse nadwozie p11 - ciekawe w którym miejscu :?:

Przypuszczalnie chodzi o dolną tylną cześć przednich drzwi :diabel:

 

A swoją drogą to sedan ma tył jakby "ucięty" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jęsli chodzi o poduchę pasażera to się mogę zgodzić, wyglada tak jakby projektant wnetrza zmarł, i tak już zostało, ale tak zazwyczaj jest jak się nie ma czego czepić to łapią się każdego szczegółu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a a`propos kieskiego materiału to rzmowa była tylko na temat drzwiczek schowka i z tym sie zgodzę, bo ten plastik jest rzeczywiscie podatny na zarysowania, w artykule zostało to uogulnione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją primerą = 2.0 kombi z 2000 roku jeżdżę już trzeci rok. Samochód miał zamontowany system gazowy, który zdecydowałem się wymontować i sądzę, że dobrze zrobiłem. Samochód odzyskał swoją dynamikę, silnik pracuje cicho i stabilnie, temperatura pracy unormowała się. Zastosowałem dobrej jakości olej, dobrej jakości klocki i używam paliwa 100 oktanowego. Spalanie w trasie = 7,8 l/100 km przy prędkości nie większej niż 120 km/h, zaś w mieście udaje mi się osiągnąć mimo warszawskich korków poziom = 8,5 - 9,0.

Jakość wykonania wnętrza uznaję za wystarczające. W zasadzie nic w jej wykończeniu mi nie przeszkadza poza brakiem kilku schowków i zbyt krótkiego podłokietnika.

Generalnie nie zarejestrowałem żadnej poważnej awarii, zaś miałem problem z ustawieniem obrotów na biegu jałowym. Wymieniłem przepływomierz, filtr powietrza, filtr paliwa oraz przeczyściłem przepustnicę. Teraz po stosowaniu paliwa 100 oktanowego - obroty są prawidłowe.

Jeśli miałbym wymienić wady tego pojazdu wskazałbym na zbyt małą sterowność. Manewry na parkingu wymagają powtórzeń - zbyt duży promień skrętu. Ponadto wydaje mi się, że moment obrotowy gdyby mieścił się maksymalnie w granicach 2,5 - 3,0 byłby do przyjęcia. w naszym przypadku, pełną moc uzyskuję po 3 tys. obrotów.

Generalnie jednak uważam ten samochód za znacznie lepszy od jego następców. Jest dopracowany i niezawodny. Spodziewam się, że blachy długo wytrzymają a lakier zachowa swój blask.

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jeżdze na 98 różnica jest odczuwalna natomiast nissany jakoś daja rade na gazie oczywiście instalacja sekwencyjna. Zresztą co do gazu opinie są podzielone ja nie jestem zwolenikiem takiego rozwiązania może dlatego że jestem współwłaścicielem w serwisie gazu i widze to na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ło bosze. Skąd oni wzięli te "szacunkowe" ceny używanych (np: 20000 zł za 2.0TD z 98?) :D Chyba, że coś przespałem, to mnie uszczypnijcie :one: ;)

Pozdrawiam - Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...