Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gaźnik weber 'a


Gość Czarnomag

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś orientuje sie czy da sie takowy zaszczepic w setce? kiedys slyszalem ze daje taki gaznik ciekawe mozliwosci i czy taka przerobka ciagnie za soba duzo zmian w samochodzie.

 

 

oo nawet jest na allegro jakas aukcja z takowymi

 

http://www.allegro.pl/item183591584_wyczyn...eber_solex.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#$%&, czemu nie mam kasy teraz? Wzialbym je do 132 :/

 

zabawy jest duzo... bym powiedzial wrecz ze za duzo.... a juz napweno albo nowy kolektor wydechowy na customie, albo flansza... (swoja droga jestem ciekaw czy ssacy od Fiatowskiego DOHC wymagalby tak duzych modyfikacji przy nakladaniu na glowice :> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...hlight=dellorto

 

looknij tutaj,będziesz wiedział jakie miałem problemy i przyjemność z jazdy...dodaj do tego zużycie paliwa na poziomie 25 litróow...ps,bez profesionalnego strojenia na takich modach się nie da jeździć

 

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 06:23 ]

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...hlight=dellorto

 

a to jeszcze dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przyjemnosc z jazdy pewnie bardzo duza. jak myslisz lukas czy ktoś w moim miescie Szczecinie podjal by sie takiego strojenia i moda i czy zrobilby to na poziomie?

 

aha czy pozniej ci to spalanie 25l spadlo do jakis mniejszych wartosci po strojeniu.

 

ile taki mod moze kosztowac przypuszczalnie (wycena). z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia strojenia polecam fachowców od wyczynowych motocykli-tak aby mieli wakuometry,do strojenia,kolejna sprawa to zużycie paliwa zależy głównie od sposobu jazdy

 

mój był bardzo ostry zmiany biegów ok 7500-8000obrotów

 

polecam ci webery bądź dellorto[ja miałlem dhla 40],niestety u mnie nie było to dobrze zestrojone-choć kumple twierzą że jak na gaźnikachg mało pali to poprostu nie będzie jeździł....z tym się trzeba pogodzić

 

 

koszty-gaźniki w dobrym stanie to min 700-1000złoty[tańsze to poprostu złom do regeneracji],musisz wyspawać kolektor ssący[najlepiej dłlugi tak min 20 cm-a najlepiej zainwestuj w tzw barany][200-700zł],następnie filtry powietrza najlepiej 4 małe stożki[200-300 zł],proponuję też później dobrać odpowiednie wałki rozrządu-doprężyć głowice,przestroić kąty wałków rozrządu

 

zadbaj teżo mocną pompę paliwa-seryjna nie wystarczy raczej,a i samo strojenie od 200 do 500zł]--nie wiem jaki masz silnik,ale jeśli 1.6 to zainwestuj w 2.0 na wielopunkcie-wyjdzie taniej,ekonomiczniej,a szlaki już są z takim modem przetarte,bo montaż gaźnikóow to droga przez mękę[aczkolwiekpotencjał wolnossaka na gaźnikach to ok 15% -30% mocy więcej[przy tych modach co podałlem] u mnie wyszło ok 15% więcej niż na monowtrysku[za to moment do d...]powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki lukas za wyczerpujaca odpowiedz. jechalem z pracy strasznie podekscytowany zamiarem kupna tego. jendka jak mowisz to mi sie odechcialo. to juz chyba lepiej kupic s13, wyjdzie taniej... i ekonomiczniej.

 

wielkie thx :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...