Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dylemat olejowy! i inne przedprzegladowe


Gość vqsoft1

Rekomendowane odpowiedzi

witam. kurcze tak przejzalem wszystkie fakturki za przeglady mojej almerki i troche zglupialem. Chodzi o olej. Teraz "alma" ma 90kkm i przymierzam się do przegladu i musze wybrac olej. Ponizej przedstawie ostatnie oleje jakimi alma sie raczyla.

 

78766-teraz - texaco 5w40

62500-78766 km - Mobil 1 10W40

48000-62500 km - Mobil 1 5W50

35700-48000 km - valvoline 5w40

 

hm no i teraz niewiem co zalac.!!! zaprzyjaznione ASO mowi zebym zalal texaco 10W40 lub jesli nie oszczedzac to mobila lbu Shela 10W60.

a ja sam niewiem?

moze castrola gtx magnatec 10w40?

mysle ze powinienm zalac ja półsyntetykiem pytanie tylko jakim? powiedzmy ze moge na olej i oryginalny filtr wydac 200pln.

 

a i jak z tym filtrem ? bawic sie w oryginały (ponoc maja jakis zawór) czy mozna filtron?

 

 

druga sprawa jakie swiece do tej mojej almy? NGK tez sie tu sprawdzaja czy moze lepiej jakies inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze twoj silniczek jeszcze mlody .

Ja bym raczej polecil zalac PELNYM syntetykiem, najlepiej Mobil 5W40

Syntetyk ma to do siebie ze nie traci swoich wlasciwosci i szybciej dociera do wszystkich czesci smarowanych, co za tym idzie minimalizuje zuzycie silnika.

Jesli masz zamiar jezdzic caly czas do czerwonego pola to polecam 0W50 tez Mobila.

Jezdzilem na syntetyku WV Polo, obecny przebieg 255tys i spezanie ma nominalne.

Moja p10 ma przejechane 120tys i tez taki leje i nie ma zadnych problemow.

Proponowalbym nie zmienac czesto producenta oleju.

 

Filtr mam filtrona i kontrolka gasnie prawie natychmiast po uruchomieniu silnika.

 

Jesli chodzi o swieczki to tylko NGK. Najlepiej sie sprawuja w Nysach.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem juz to. prawda jest taka ze co do mObila to uwazam ze to przrekalmowany olej. Szzegolnie chodzi mi tu o utrzymywanie cisneniea smarowania po nagrzaniu. Np Castrol gtx magnatec jest pod tym wzgledem owiele "stabilnijszy" oba te oleje testowalem u siebie w samochodzie i obserowowalem wskazniki manometru. W przypadku mobila cisnienie spadalo po nagrzaniu znacznie! a w przyapdku castrola bylo o niebo lepiej.

 

najgorsze jest to ze nie wiem czy wlac semi czy ful syntetyk? silnik ma 90 kkm wiec nieduzo i fulsyntetyk pewno niezaszkodzi, ale juz którys fachman z nissana mowi ze lepiej lac polsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...