Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rozmiar opon w notesie


Gość maxxx24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do użytkowników nota.jakie macie bądz mieliście opony wyjeżdzając z salonu.ja mam w homologacji napisane 175/65r15 78 a tymczasem wyjeżdzając z salonu miałem I mam 185/65r15 88 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja jest na 3 rozmiary opon, zamiennie używane (z tym że ostatni raczej wyłącznie w Teknie):

- 175/65-15

- 185/65-15

- 185/55-16.

 

 

Takie rozmiary miałeś w wyciągu, ze świadectwa homologacji ? :065:

U mnie był tylko 175/65R15, a założone miałem 185/65R15 W niemczech byłoby to nie do pomyślenia, żeby sprzedawać z innymi niż w homologacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie samochody owinny być sprzedawane tylko z takimi oponami jakie w homologacji.(w Polsce nikt tego nie przestrzega :D )

Opony standardowe 175/65R15 są zamiennikiem 185/55R16, ale nie są zamiennikiem 185/65R15 (różnica ponad 2,1%). Fajnie ?

opon 195/60R15 nie chciałbym widzieć na standardowej feldze 5,5 cala - byłby straszny balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wychodzi na to że 175 są dawane tylko do wersji "visia

 

Chyba tak jest, szukałem kiedyś na zagranicznych stronach wyposażenia notków, 175 było zawsze tylko w visia, a 185 w lepszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest identyczna sytuacja jak u ciebie andrew.

 

Patrząc na zdjęcie i wersję Twojego auta, to wygląda, że gdyby nie inny numer rejestracyjny, to na parkingu moglibyśmy się pomylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz andrew ,ja już się raz pomyliłem na parkingu podziemnym.zapomniałem miejsca gdzie zaparkowałem i naciskam ........a tu nic!!! chodziłem w koło i przytykałem kluczyk do szyb(myślałem że bateria padła) a tu nagle moja żona pyta "czy to aby nasze autko?"myśle sobie -zwarjowała! ale zerknąłem na blachy no wyszło szydło z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz andrew ,ja już się raz pomyliłem na parkingu podziemnym.zapomniałem miejsca gdzie zaparkowałem i naciskam ........a tu nic!!! chodziłem w koło i przytykałem kluczyk do szyb(myślałem że bateria padła) a tu nagle moja żona pyta "czy to aby nasze autko?"myśle sobie -zwarjowała! ale zerknąłem na blachy no wyszło szydło z worka.

 

Muszę więc na Ciebie uważać na róznych parkingach podziemnych :) Bo można pomysleć, że jakiś gościu dobiera się do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Rozmiar 175*65*15 jest bardzo rzadko spotykany. Jak chcecie sprawdzić to wpiszcie sobie na allegro i nie będzie więcej niż jedna strona. Pamiętam że miałem nie lada kłopot ze znalezieniem kompletu "zimowych" w 2006 roku. Dopiero sąsiad co kupił nowe punto powiedział mi że ma taki sam rozmiar i cudem dostałem cztery nówki FULDA Winter w salonie Fiata. Zależało mi na wąskich bo jak wiadomo na zimę są lepsze. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość potentila

w noesie najlepsze są koła z guzików przypinane szpilkami po bokach, jak zostawi sie roszke luzu to jedzie przes pół pokoju.

 

 

 

Podniosłem temu użytkownikowi poziom ostrzeżeń.

Edytowane przez bort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

w noesie najlepsze są koła z guzików przypinane szpilkami po bokach, jak zostawi sie roszke luzu to jedzie przes pół pokoju.

 

Na żadnym forum (oprócz onetu) nie widziałem tylu błędów ortograficznych i stylistycznych. Człowieku albo dziecko. Ile ty masz lat? Zadanie domowe z polskiego odrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wietrzę tu jakąś idiotyczną prowokację, jeden z użytkowników zaczyna zachowywać się mówiąc delikatnie jak oszołom. Sugeruję najlepsze w takim przypadku rozwiązanie - lekceważenie jego idiotycznych uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...