Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

chłodnica


Gość maniek129

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wg danych z książki 2 wentylatory. Pierwszy załącza się w temperaturze ok. 88 C drugi przy 100 C. I odpowiednio wyłączenia wentylatorów po schłodzeniu w odwrotnej kolejności 98 C i 83 C. Źródło tych informacji: "Obsługa i naprawa nissan primera" Wydawnictwo AUTO.

Mniemam, że masz na myśli P10. Zresztą w P11 też są dwa wentylatory; bynajmniej ja mam :> . Mam nadzieję, że..... ech lepiej ugryzę się w język (w palce) :P

Pozdrawiam - Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak chodzi o p 10 i mam jeden wentylator. Czy moge przez to przegrzać silnik??

nawet sie nie włancza, dopiero jak długo chodzi na wolnych obrotach to sie włączy. A gdzie może być czujnik do wentylatorów, pytam bo co dopiero kupiłem primerke i jestem zielony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P10 2,0 Diesel i tez mam jeden. Drugi jest tylko wtedy jak jest klimatyzacja w samochodzie. Nie martw sie jak temperatura nie sakcze za wysoko na wskazniku to spokojnie jezdzij.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi jest tylko wtedy jak jest klimatyzacja w samochodzie

A ja mam dwa wiatraki i nie mam klimatyzacji. Co więcej u mnie nie jest tak jak pisze kolega Piektor

Wg danych z książki 2 wentylatory. Pierwszy załącza się w temperaturze ok. 88 C drugi przy 100 C
Przy około 88 C włączają się oba, ale chodzą na niskich obrotach, dopiero przy ponad 100 C. łapią drugi bieg i kręcą się bardzo szybko.

Czujnik temperatury do sterowania tymi wentylatorami mam wkręcony z prawej strony chłodnicy na samym dole. Jest trójprzewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...