Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przekręcenie silnika SR20DEH


Gość PMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi sie silnik przekręcić :diabel2:

 

Było to tak: wracałem sobie z pracki póznym popołudniem wałem miedzeszyńskim w stronę

mostu siekierkowskiego i trafił sie typ na kresce nowym passatem - musiałem go wyleczyć ;) ...nie odpuściłbym za nic ... na dokręconym do końca 4-tym biegu spokojnie wbiłem 3 i ognia..

:kosci: a miało być 5 .... tyle że nie wydało... autko moc straciło... zmuliło ale dojechało do domu...

Po odwiedzinach na Gasiorowskiej u Jacka Grabowskiego okazało się że płytki zaworowe powypadały ... :P i .....

 

..... spłynęły do miski olejowej nic nie psując psując drodze, przelatując obok łancucha :zdziw:

 

Jacek grzebał.. grzebał... wygrzebał wszystkie... złozył do kupy i silnik chodzi jak gdyby nic sie nie stało ... nawet śladu nie ma :mikolaj: ;;;

 

szczęście w nieszczęściu

 

koszt naprawy niewielki ... zero gratów

 

pozdrawiam i nikomu takiego stresu nie życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo78 z Siedlec przekręcił Sunnego GTi na gazie go dokręcał do 9000ob.min aż za którymś razem przestawił się rozrząd w efekcie czego urwały się dwa zawory pozostałe powyginały i jeden tłok oddał - widok męski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek grabowski widział te "powypadane" płytki u mnie i pierwsze pytanie padło co trójke zamiast piatki wbił?

hehehe....

 

te silniki tak mają nie powinno się ich kręcic wyzej niż do 7000 RPM ... bo wtedy wypadają płytki <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akarczmie z lublina w jego P11 GT z walkami od Świątka ustawilem odcinkę na 7500obr.min i moc maks ma przy tych obrotach, nie są to jeszcze jakieś straszne obroty dla tego silnika.

Przykładowo jak z 4 przy odcince przepnie się na 3 to wówczas silnik zakręci się dobrze ponad 10000 a to już nie zdrowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo jak z 4 przy odcince przepnie się na 3 to wówczas silnik zakręci się dobrze ponad 10000 a to już nie zdrowo

 

prawdopodobnie tyle było :kosci:

 

a w piąty trzeba trafic w primce - nie wchodzi lekko po bandzie trzeba pchnąć coż

mam nauczke ... pozatym przy okazji przeszedłem z lipnego Castrola na Mobil 1 5W50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...