Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka Turbina pod seryjny kolektor wydechowy od s14?


robot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z seryjnych turbin to hmmm jedyna wydajniejsza od twojej to T28 z Sunny GTI-R ma większą stronę wydechową...

 

Dalej to już masz Garrety z GT serii czyli GT28RS, GT2871RS, GT3071R z wejsciem pod T2/25 style...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawość:

Masz 200SX'a, tak ?

 

Bo jak chcesz to do primy to ci kolektor od 200SX nie będzie pasował, w S'kach silnik siedzie wzdłużnie, a w nissanowskich FWD poprzecznie.

 

 

A co do tematu to tak jak Coobcio napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam primere i wpadł mi w ręce kolektor od 200sx s14, narazie jeszcze nie przymierzałem ale orientuje się co i jak. a czy któryś z was przymierzał ten kolektor i dlaczego nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem ze sie w p11 zmiesci. mierzylem i powinien wejsc.

 

[ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 18:18 ]

nie wiem czy tyle miejsca jest w 10. wlasciwie to wcale nie potrzebujesz nowego kolektora. mozesz dorobic "przejsciowke" do seryjnego na ktorej zamocujesz turbine. moze wiekszy lag bedzie ale koszta duzo mniejsze od robienia dobrego kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już w sumie mam kolektor od s14, więc przejściówki niebęde robił, a jeśli chodzi o miejsce to myśle żę jakoś wejdzie, najwyżej chłodnice się gdzieś troche przeniesie(i tak jest nieorginalnie założona bo to od almery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor z S14 ma za duze odsadzenie od bloku, jak przykręcisz do niego turbosprężarkę to wyjdzie ona sporo za chłodnice... przy jego montażu trzeba by chłodnice przesunąć do przodu i to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajde chwile czasu to przymierze sobie ten kolektor. najwyżej chlodnice się przesunie do przodu, tylko wtedy bedzie problem z umieszczeniem IC. coś pokombinuje:)

 

[ Dodano: Sob 14 Kwi, 2007 07:44 ]

a co myślicie o tych turbinach? flansza wygląda na pasującą...1 2 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sobie zmien na wielopunkt a pozniej uturbiaj wiem cos o tym i bedziesz miał wiele problemow zobaczysz chyba ze chcesz mało dmuchac np0,3 bara, wtedy jeszcze nic sie nie działo, ale cewki siedaja tez nie wiem czemu; to jest ciekawy temat dlaczego po np kilkuset kilometrach siadaja cewki?

frajda z jazdy jest fajna ale sie dobrze zastanow czy nie lepiej kupic 200sx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piterek, SR20De/DE i Di mają dokładnie takie same układy zapłonowe, skłądające się z tych samych elementów które można stosować zamiennie,

Wielopunkt nie ma problemów z psuciem się cewek, w czym innym rzecz że twoje Di je rozwala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor powinien wejść i turbina też powinna się zmieścić pod warunkiem że wiatrak dam przed chłodnice. a teraz pytanie czy turbiny od saaba lub alfy będą pasowały? bo flansza chyba taka sama? tu macie linki do aukcji na allegro: 1 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...