Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Domykanie szyby kierowcy


Gość andrzejtp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy podjeżdżaniu do szlabanu na parkingu jest b. przydatne całkowite otwarcie szyby kierowcy jednym ruchem oraz całkowite zamknięcie. W instrukcji jest to opisane tak, że całkowite otwarcie jest po jednokrotnym przyciśnięciu "na drugi ząbek", a całkowite domknięcie po jednokrotnym pociągnięciu "na drugi ząbek". O ile otwarcie działa bez zarzutu, o tyle nie udało mi się wywołać domknięcia szyby. Mam wersję 1.4 Visia. Chciałem Was zapytać czy też tak macie? Czy może np. przy montażu alarmu przez dealera coś spaprali w instalacji elektrycznej :502:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie działało otwieranie/zamykanie teraz zostało tylko otwieranie :) - kolejna irytująca choroba "wieku dziecięcego"

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podjeżdżaniu do szlabanu na parkingu jest b. przydatne całkowite otwarcie szyby kierowcy jednym ruchem oraz całkowite zamknięcie. W instrukcji jest to opisane tak, że całkowite otwarcie jest po jednokrotnym przyciśnięciu "na drugi ząbek", a całkowite domknięcie po jednokrotnym pociągnięciu "na drugi ząbek". O ile otwarcie działa bez zarzutu, o tyle nie udało mi się wywołać domknięcia szyby. Mam wersję 1.4 Visia. Chciałem Was zapytać czy też tak macie? Czy może np. przy montażu alarmu przez dealera coś spaprali w instalacji elektrycznej :502:

 

No hej,

 

Można by spróbować jeszcze raz "zaprogramować" mechanizm otwierania szyb, ale wtedy trzeba by go chyba było wcześniej zresetować przez odłączenie akumulatora. Tyle, że to raczej kiepski pomysł bo pociąga za sobą konieczność niemiłego tłumaczenia się w ASO :/ Tak więc kolejna wizyta w autoryzowanym. No chyba, żeby spróbować zaprogramować bez wcześniejszego resetowania?..

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie... Czyli jednak RTFM... ja czytałem instrukcję w części dot. szyb elektrycznych, ale wydała mi si ę raczej mętna i tego nie wyczytałem... Jak wyjdę z roboty to natychmiast spróbuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura pełnego otwarcia i zamknięcia szyby kierowcy, o ile mi wiadomo służy do "oswojenia samochodu z akumulatorem" po jego podłączeniu.

Przyciskając przycisk otwierania szyb na 2-gą pozycję szyba opada na sam dół i po chwili słychać puszczenie przekaźnika, tak samo powinno być do góry ale...u mnie tak nie jest, trzymając przycisk w 2-gim położeniu aż do zamknięcia szyby i jeszcze kilka sekund to też słychać puszczenie przekaźnika (sprawdziłem osobiście :) ). Możliwe że może to być wypalony styk tegoż przekaźnika lub sam wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przestań narzekać albo sobie zaprogramuj (wreszcie):

Ja sobie jednak pozwolę ponarzekać...dlaczego? już odpowiadam, jak ogólnie wiadomo dwa Notesy na forum miały małą przypadłość dot. wybitego przedwcześnie łącznika układu kierowniczego.

Wymiana tego elementu przeciągała się w nieskończoność, po wymianie potrzebna była korekta ustawienia koła kierowniczego (wykonano, ale konieczna jest kolejna korekta).

Przy takich pracach zalecane jest odłączenie aku. co pociąga za sobą ponowną inicjalizację systemu "domykania szyb" jak powyżej napisałeś i kto wie czego jeszcze. Zdaje się że takie rzeczy powinny być przeprowadzone przez mechanika w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że takie rzeczy powinny być przeprowadzone przez mechanika w serwisie.

 

tak w Dobrym serwisie - powinni też sprawdzić ustawienie świateł i ciśnienia w oponach oraz płyny w samochodzie (takie minimum moim zdaniem)

 

a o jakosci serwisu zawsze można się wypowiedziec - stara i dobra ksążka skarg i wniosków albo podczas rozmowy z infolinią Nissan Polska (jeśli upoważnisz ich do pytania się o twoje zdanie) ja tak zrobiłem i jak co zawsze mówię co jest ok a co do d... a co oni z tym zrobią pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A ten wybity łącznik układu kierowniczego to co dokładnie powodował i jak to zdiagnozowali, że to akurat łącznik?

 

Problem był opisany w tym WĄTKU, dotknął lopeza i mnie, zobaczymy czy jesteśmy osamotnieni. Wszystko byłoby dobrze, jak wiadomo usterki w samochodach się zdarzają, zależy tylko od podejścia ,zacytuję Twoje jakże trafne słowa "Natomiast w ASO to jest taka spychologia - wszędzie i ma to zamierzony efekt (żebyś zrezygnował) - typu: "niech Pan zgłosi później, ... przy przeglądzie" itd." ze wszystkim miałem okazję się zetknąć + mechanizm wyparcia (gorszy od zaparcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście u mnie też zadziałało. Fakt, nie zaglądałem do instrukcji w części dotyczącej ponownej inicjalizacji po odłączeniu aku bo nigdy ni e odłączałem aku. Chociaż podejrzewam, że był odłączany do podładowania przez dealera (CM Toruńska Japan Motors W-Wa), bo kupiłem egzemplarz fabrycznie nowy ale z roku produkcji 2006. I uwaga: żeby to zadziałało musiałem dość długo przytrzymać przycisk po całkowitym podniesieniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki Ci notek. Samoczynne zamykanie szyby wreszcie mi działa. W serwisie przy ul. Toruńskiej w Warszawie (byłem w lutym '07) oczywiście nie mieli pojęcia jak tę funkcję uruchomić. Chłopcy fachowcy wręcz twierdzili, że "nie ma takiej opcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam takie zjawisko:

gdy słucham CD (przy radiu nie zdarzyło się) i jednocześnie od strony kierowcy opuszczam (lub podnoszę) szybę pasażera, to zanika dźwięk w lewych głośnikach. Powraca jednak sam po kilkunastu sekundach, albo po kolejnym ruchu szybą pasażera.

 

Co to jest?

 

latet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zjawisko:

gdy słucham CD (przy radiu nie zdarzyło się) i jednocześnie od strony kierowcy opuszczam (lub podnoszę) szybę pasażera, to zanika dźwięk w lewych głośnikach. Powraca jednak sam po kilkunastu sekundach, albo po kolejnym ruchu szybą pasażera.

 

Co to jest?

 

latet

 

Jest to niewątpliwie znak, że trzeba jechać do ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niewątpliwie znak, że trzeba jechać do ASO ;)

 

A które ASO polecacie w Warszawie?

Geograficznie pasuje mi Nissan-Odyssey na Górczewskiej. Jakieś przeciwwskazania?

 

Dzięki,

 

latet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...