Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

oliwienie filtra??


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki,od jakiegoś czasu moja primka nie radziła sobie tak dobrze z jazdą,przeczyściłem przepustnicę,przepływomierz,wyprałem stożek,i niewiele się zmieniło[może odrobinę],ale dziś naoliwiłem filtr dopiero,i tak sobie nyska stała z 5 godzin,w bezruchu.po robocie wracam do domu a primka jakby dostała z 10 koników ekstra,i na benzynce i na gazie,więc czy to napoliwienie filtra ma jakiś wpływ na pracę silnika i jego moc????bo że oliwka zatrzymuje zanieczyszczenia to wiem doskonale ale co z tą lepszxa pracą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

IMHO oliwka raczej nie miała wpływu ale...

Przedwczoraj wieczorem przeprowadziłem akcję prania stożka w swoim szpachlowozie.

Kiedy filtr był już uprany i jeszcze mokry to przystawiłem do niego gębę i zassałem powietrze :D. Ledwo dałem radę. Odstawiłem go na noc i rano kiedy podsechł powtórzyłem eksperyment. Powietrze udało się zassać praktycznie bez oporu.

Wniosek końcowy jest taki, że opory stawiane przez filtr mocno zależą od wilgotności filtra.

 

A dlaczego prałem stożek to może jutro opowiem na hamowni ;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest ale po praniu moze mój stożek maił jeszcze zatkane pory ,a po wysuszeniu i naoliwieniu jest czym oddychać-odczucia są rewelacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...