Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po co ta rurka?


Gość PMW

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w opisie ... podniosłem maske i usłyszałem syczenie... wr.... okazało sie że urwała sie tuż przy mocowaniu metalowa rurka fi 40 mm, która wychodzi z przepustnicy... i podaje powietrze do czujnika na końcu... teraz nie podaje ;) tylko syczy ... jak drut to drut - plastrem zakleiłem ...nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków tej awarii.... ... btw ma ktoś może gdzieś na składzie takie coś w zapasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może troszke konkretniej bo niewiem gdzie popatrzyć... od strony filtra??? czy kolektora ssącego ??? i w którą strone idzie ??? jak byś mógł dopisać . zobacze też mam GT. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. to mnie zmylił ten wpis " fi 40 mm" to średnica 4cm a miało być 4mm ... dlatego nieumiałem znaleźć... ale spoko jest to rurka którą dostarczane są opary (bęzyny) z filtra węglowego ( tej czarnej puszki) po otwarciu przez komputer auta nie jak piałeś " czujnika " elektro zaworu . najłatwiejsze wyjście kupić nową dłuższą gumową rurke i zamontować na krućcu kolektora ....... zamiast tej metalowej ciągnąć aż do tego elektrozaworu ......... drugie utnij tą rurke zardzweiałą gdzie zaczyna sie dobra ( skróć) i kup gumową dłuższą od zaworu do tej metalowej. co skróciłbyś. to najszybciej i najtaniej. pozdro ...... jakbyco to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. tym otworem zaciąga Lewe powietrze.. i podnosi obroty...... komp. pokładowy stara sie zwiększyć proporcjonalnie ilość paliwa.. czyli zwiększa się zużycie paliwa. a jak sonda lambda jest już nie wpełni wydolna ......... to silnik pracuje na za ubogiej mieszance paliwowej. no i wtedy mogą sie wypalać gniazda zaworowe.. lepiej to naprawić ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...