Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ZMIANA KOLORU DIODY IMOBILAJZERA


DADA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH :one:

CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ, CZY MOŻNA WYMIENIĆ CZRWONĄ DIODĘ IMOBILAJZERA NA NIEBIESKĄ. JEŻELI TAK TO JAK WYJĄĆ TEN "KWADRACIK" NA PODSZYBIU W KTÓRYM DIAODA JEST ZAMONYOWANA.

PRIMERA 1,6 16V 94R. P10

ZA SUGESTIE ZGÓRY DZIĘKI:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie KRZYCZ (wyłącz caps -a). W jakim aucie ?

W moim (opis poniżej) podważyłem śrubokrętem i wyszła, dioda jest w oprawce z zatrzaskami - wystarczy je palcami ścisnąć i wypchnąć. Co dalej to nie wiem, bo nie musiałem jej wymieniać (zmieniać). Niebieska za bardzo daje po oczkach :diabel2:

Pozdrawiam - Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie KRZYCZ (wyłącz caps -a).

 

Dzięki za uwagę. (zboczenie zawodowe) :zly:

 

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 12:57 ]

W jakim aucie ?

PRIMERA 1,6 16V 94R. P10

 

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 13:02 ]

Niebieska za bardzo daje po oczkach

Myślisz, że za bardzo będzie się żucać w oczy? No bo w czasie jazdy to i tak rybaka bo się diudka wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:027: .................... napewno będzie lepiej jeżdzić jak sie wymieni diodę na niebieską,

no i mocy trochę przybędzie, spadnie zużycie paliwa...

nie rozumiem po co zmieniać? chyba, że czerwona zdechła,

a niebieska jest tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogol wszystkie klapki sa na zatrzaski i tak jak poradzil kolega bez problemu wyjda

Mozna wymienic diode na niebieska to nie boli, trzeba tylko zwrocic uwage na biegunowosc (dioda to polprzewodnik co "puszcza" prąd w jednym kierunku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że za bardzo będzie się żucać w oczy? No bo w czasie jazdy to i tak rybaka bo się diudka wyłącza.

No cóż oczywiście, że w czasie jazdy nie przeszkadza ale na parkingu w nocy dużo więcej zwraca na siebie uwagę niż czerwona, co może wywołać skutek "wandaliczny". Im co mniej rzuca w oczy tym bezpieczniej - nie ? :)

W P11 kontrolka immo też jest w podszybiu po stronie kierowcy ... W sumie kiedyś zastanawiałem się nad jej zasłanianiem skoro i tak mam drugą w konsoli środkowej od alarmu, ale skoro tam jest to niech będzie taka jaka jest. Ale to tylko takie moje spostrzeżenia :)

Pozdrawiam - Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co zmieniać?

Chciałem trochę zindywidualizować swoje autko, żeby się trochę różniło od fabrycznych.

Dzięki za słuszne spostrzeżenia.

Pozdrawiam - Dada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż oczywiście, że w czasie jazdy nie przeszkadza ale na parkingu w nocy dużo więcej zwraca na siebie uwagę niż czerwona, co może wywołać skutek "wandaliczny". Im co mniej rzuca w oczy tym bezpieczniej - nie ?
Popieram kolege,komus moze to przeszkadzac ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjęciem nie ma problemu jak już nadmienili koledzy w kwadraciku po jednej stronie jest wciecie w które pasuje płaski śrubokręt u mnie wyszło bez problemu tylko kabelki ( u mnie) krótkie są i może być problem z wymianą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dochodzi napięcie przy którym dioda świeci z tego co pamiętam to niedieskie diody potrzebują go trochę więcej niż czerwone. Sprawdź czy świeci zanim wszystko złorzysz i daj znać czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dochodzi napięcie przy którym dioda świeci

 

Diudka potrzebuje 4,5v. Jeżeli zapodasz jej nieco mniej prądu najwyżej będzie ciemniej świecić. (co było by wskazane)

Ja sobie zmieniłem i jak koledzy wcześniej słusznie zauważyli "daje po oczach".W garażu w nocy mam łunę. Dzisiaj spowrotem przerabiam na czerwoną, albo pokąbinuję z rezystorami by obniżyć napięcie żeby świeciła ciemniej. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...