Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera z napedem 4x4


Gość escaflowne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość escaflowne

Witam

Jestem fanem osobówek z napędem na 4 koła. Podoba mi sie tez od zawsze Primera ;-). Czy istnieje wersja 4x4? Wiem ze 10 miała taki naped, podobno bazujacy na Sunny GTI-R. A jak z P11?

Jaki typ napedu 4x4 wystepował w P10? czy jest to cos w stylu Subaru i Audi quattro (z torsenem) tzn stały napęd na cztery koła z 3 mechanizmami róznicowymi - "centralnym" i po jednym przy każdej z osiek?. Czy cos w stylu haldexa bez centralnego mechanizmu różnicowego - naped na przód ze sprzegłem dołączajacym naped na tył w chwili poślizgu kół przednich? Typu Audi TT Fiat Panda 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staly 4x4, żadnych bajerów typu ATTESA czy coś, wszystkie primy mogly mieć napęd na wszystkie kólka ale tylko w Japonii, w prawostronnej Europie tylko P10 GT byla oferowana w wersji 4x4 (w Szwajcarii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość escaflowne
staly 4x4, żadnych bajerów typu ATTESA czy coś,

Czyli z 3 dyframi? A ten centralny to był otwarty czy była jakas szpera, albo tor-sen?

wszystkie primy mogly mieć napęd na wszystkie kólka ale tylko w Japonii, w prawostronnej Europie tylko P10 GT byla oferowana w wersji 4x4 (w Szwajcarii)

Kiesyś chyba w "Auto Świat" (daaaawno tak ze 7-8 lat temu) czytałem cos o P11 z 4x4 i silnikiem 2.0 200KM. Wolnossacym. Taka króciutka wzmianka była o wersji na rynek japoński. Ciekawe jak oni rozwiazali naped na tył???? Bo przy osi skretnej z drązkiem Scota-Russela nie ma gdzie umiescic dyfra.

Ależ to musiało być cudne auto. Bat na quattro i "Szuwarki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:zdziw: :zdziw: :zdziw: człowiek się całe życie uczy, nie miałem o tym pojęcia. pomykał ktoś może takim wynalazkiem. ciekawe jak to się prowadzi. no i jak z częściami, bo jak zostanie tylko ASO to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest taki sam napęd jak w sunnym GTI-R to cienko cienko...

Kupując takie auto z myślą o poważnym tuningu to na dzień dobry trzeba zmienić bebechy w skrzyni na Quafa za niebagatala 14 tyś zł :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...