Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] woda w bagazniku


Gość gcentek

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem a mianowice,do bagaznika dostaje mi sie woda.z tego co zaobserwowalem to chyba z prawej strony bo tam tapicerka jest najbardziej mokra.moze wiecie co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy uszczelka dolega do klapy chociaż to nie powinno być przyczyną...ściągnij jescze obicie z błotników i zobacz czy czasami nie masz rdzawych zacieków na blasze,jeśli tak to masz przegnite błotniki(* a lubią w tym miejscu przyrdzewieć) i podczas jazdy wlatuje do środka.możliwe również że uszczelka szyby pusciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Popatrz na łączenia blach w rowkach wokół pokrywy bagażnika. Być może auto miało jakieś uszkodzenie z tyłu i nie zostało dobrze naprawione. Mialem tak w moim poprzednim samochodzie i też dostawała się woda do bagażnika. Pomogło uszczelnienie łączenia blach od wewnątrz silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mianowice,do bagaznika dostaje mi sie woda.

 

A ja to bym sprawdził lampy. Odchylił wewnątrz wykładzinę i polał wodę między lampy a nadwozie. Szczególną uwagę wskazane jest zwrócić na miejsca gdzie wystają szpilki mocujące lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bagaznika dostaje mi sie woda

 

Witam

Jeżeli to nadwozie 3 lub 5 drzwiowe N16 to : zdemontuj siatki z boków bagażnika. Odchyl tapicerkę ( po wyjęciu kołków ją przytrzymujących ) osłaniając lampy tylne i częściowo boki w tylnej części bagażnika. Następnie najlepiej byłoby gdyby udało się namówić kogoś niewielkiego wzrostem, uzbrojonego w latarkę aby dał się zamknąć w bagażniku ( w celu zwiększenia miejsca można wyjąc wykładzinę przysłaniającą koło zapasowe i samo koło ), a następnie obficie polewać tył auta wodą ( oczywiście po zatrzaśnięciu klapy bagażnika ), najlepiej pod ciśnieniem - karcherem. Zapewniam, że wszystkie nieszczelności osoba będąca w bagażniku i dysponująca latarką natychmiast ujawni.

Tą metodę zastosowali pracownicy ASO w Płońsku :) w odniesieniu do mojego samochodu natychmiast zlokalizowali nieszczelność, a jej usunięcie to już była betka i teraz wszystko jest OK. :D

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość krzysztof_bierz
do bagaznika dostaje mi sie woda

Witam,

tez u mnie to się dzieje. Ale u mnie jest to spowodowane skraplaniem się pary. Bagażnik jest "obudowany" z każdej strony stąd różnica temperatur w stosunku do reszty nadwozia i następuję skraplanie. Najlepiej przeprowadź test. Do bagażnika wsadź torbę-reklamówkę (koniecznie z folii) z np. gazetą, lekko zawiń tak aby minimalnie dochodziło powietrze . Po paru dniach sprawdź. Jeżeli gazeta będzie sucha a w bagażniku jest mokro to wcześniejsze wypowiedzi były trafione. Myślę, że gazeta też będzie mokra czyli występuję efekt skraplania pary. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja myślałem zdjąć lampę i wokół okleić np taką uszczelką co sie okna uszczelnia. Nie mam na razie na to czasu :(

 

[ Dodano: Sro 19 Wrz, 2007 09:34 ]

Jak pisałem tak zrobiłem, woda już nie cieknie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...