Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 2.2 TDI 2003r 5d


Gość Iwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z klubowiczów posiada ten model ( 136 KM )?

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem takiej almerki z 6-tką skrzynią od 3 tygodni jest zaje fajna.

Poprzednio jeździłem N15 1,4 B+LPG 98r (obecnie do sprzedania, jakby ktoś pytał)

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja mam od miesiaca i jestem bardzo zadowolony. 2.2 dci ale silnik nissana bo na łańcuchu (renault 2.2 dci ma pasek). Spalanie 6l trasa ( 120 - 160 km/h) miasto 7l. spalanie.

 

 

 

aaajjjj bo każdy pisze co innego. Poprostu to jest 2.2 dci na łańcuchu 136 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dariuszt

Witam

 

O ile mnie forum-wiedza nie myli to te starsze 2.2 byly DI a nowsze DCI od renault. Ja mam DI ale w dowodzie wpisane DTI albo TDI, zreszta sam wpisywalem, w koncu jak turbina jest to niech bedzie widoczna ;)

 

Troche mnie ten silniczek zaskoczyl, niemilo, bo jest troche mulasty jak na 110KM, poczytalem troche na forum, posprawdzalem jakies elementy jakie zalecali sprawdzic i nie wiele sie doszukalem. Moze na piatkowym zjezdzie ktos sie przejedzie moja Alma i cos powie wiecej:)

 

Nie mierzylem jeszcze mu ile ma do 100ki, moze kurcze nie mam sie czym martwic:)

 

Pozdro

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie forum-wiedza nie myli to te starsze 2.2 byly DI a nowsze DCI od renault

Te silniki roznia sie rodzajem zasilania. Di maja pompe, a dci pompowtryski. Oba to silniki nissana oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu potrzebujesz :?:

na 3 biegu 60-100 (u mnie 5,9s)

na 4 biegu 70-110 (u mnie 9,90s)

 

Zmierzyłem :D

P11.144 QG16DE

 

na 3 biegu 60-100 8s

na 4 biegu 70-110 11,5 na trójce 7s

 

N15 GA14DE

 

na 3 biegu 60-100 9s

na 4 biegu 70-110 13,5s na trójce 8s

 

nie czarujmy ten diesel w N16 jest powolny i mało rozwojowy jak na 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, szału nie ma (wolałbym jakieś dCI albo TDi) , ale jeździ się nie najgorzej. Inna sprawa że 1380kg w Almerze to dosyć sporo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1

N15 GA14DE

 

na 3 biegu 60-100 9s

na 4 biegu 70-110 13,5s na trójce 8s

 

te dane tycza sie twojej "podrasowanej" almerki?? czy jakiejś innej sztuki?? jeśli twojej to teraz łatwo będzie sprawdzić czy moja ma 75 konikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojej i wcale nie jest podrasowana zwykły mod za 10zł :diabel2: swoją drogą to pomiary stoperem ale robiłem kilka razy pomiar więc powinno być ok dodam tylko że pomiary z pełnym bakiem a na pokładzie 90kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...