Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z LPG


Gość gabib

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem z instalacją LPG z sekwencyjnym wtryskiem. Mimo tego, że jest dużo gazu w butli (np przejechane 100 km po tankowaniu do pełna) instalacja zachowuje się tak jakby brakowało gazu i pojawia się sygnał ostrzegawczy w postaci brzęczka. Wyłączenie i włączenie instalacji powoduje, że wszystko wraca do normy. Sytuacja pojawia się raz po raz, tyle, że na tle niestabilnie, iż nie jestem w stanie sam tego zdjagnozować, czy też trafić do gazownika z tym objawem. Może komuś z forumowiczów już się coś takiego przydarzyło i podzieli się zemną swoim doświadczeniem. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy parownik jest dogrzany (może wymieniałeś płyn chłodniczy i instalacja zapowietrzona). Może padł czujnik ciśnienia gazu - albo poluzowane jakieś przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy jest ta instalacja ?? w niektórych sekwencjach padały czujniki ciśnienia gazu pokazując przez moment fałszywe wskazania przez co sterownik przerzucał na paliwo :/

by pozbyć sie tego problemu trzeba zaprogramować mniejszą czułość (bezwładność) czujnika ciśnienia gazu wtedy sterownik ignoruje mocno przekłamane sygnały i wszystko smiga jak należy :) ale nie wiem czy u ciebie da sie to zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...