Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skrzypienie w tylnym zawieszeniu


Noar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Siedzę juz na forum jakieś 2 godz i nie mogę nic znaleźć na ten temat

 

Strasznie skrzypi tylne zawieszenie z obu stron tak jakby na łączeniu amortyzatora. Jak bujam budą to słychać wyraźnie. Amortyzatory były niedawno wymieniane myślę, że to jakieś elementy gumowe. Czy ktoś wie co to może być? Jakie to elementy?Jak to się fachowo nazywa? gdzie to można dostać?

 

Primera p11 1.6 16v 97r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i też dopiero co wymieniałem amorki, przed wymianą skrzypiało tak samo jak po. Nieźle też słychać jak ostro ruszę na wstecznym. Jeszcze nie doszedłem co to jest, ale będę niedługo u mechanika to z nim pogadam.

Ostatnio bujałem nim przy otwartym bagażniku i - dziwne - jak naciskałem na krawędź bagażnika, to było cicho, ale jak tak samo naciskałem na środku podłogi bagażnika to skrzypiało od razu.

 

N15'98 1.4gx 5d 160kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartej klapie jak bujam to odrazu słychać. Zresztą na każdej nierówności słychać. Może jutro się wybiorę na kanał to spróbuję zlokalizować gdzie to skrzypi bo się jechać nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miał mój ojciec w swojej P11_144. Wystaczyło wymienić tylko stożkową gumę podobną do osłony przedniego przegubu. Jestem montowana nad amortyzatorem. Koszt nie był wielki ale ile dokładnie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest jakiś ślad

 

Dzięki Misiek

 

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 17:27 ]

Witam ponownie

 

Objeździłem dzisiaj chyba wszystkie sklepy i nigdzie nie mogę tych gum kupić. Wie ktoś gdzie można coś takiego znaleźć?Prosiłbym o jakiś namiar bo nerwicy dostanę od tego skrzypienia.

 

Misiek prośba do Ciebie zagadałbyś z ojcem jak to dokładnie sie nazywa i gdzie to kupił.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też piszczało na nierównościach z tyłu, okazało się że na drążku stabilizatora są sprężynki na prowadnicach. Te prowadnice ślizgają się jakby w teflonowej podkładce zaciśniętej w gnieździe od sprężyny. Jeden z teflonów po prostu wypadł i prowadnica tarła o gniazdo. Po nasmarowaniu smarem nastąpiła błoga cisza. Jest to pomoc doraźna ale pomogło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Objeździłem dzisiaj chyba wszystkie sklepy i nigdzie nie mogę tych gum kupić. Wie ktoś gdzie można coś takiego znaleźć?Prosiłbym o jakiś namiar bo nerwicy dostanę od tego skrzypienia.

 

Misiek prośba do Ciebie zagadałbyś z ojcem jak to dokładnie sie nazywa i gdzie to kupił.

 

Z góry dzięki

No i jestem po rozmowanie. Fachowej nazwy tego nie pamiętał. Montowany z góry nad amortyzatorem i trzymający sprężynę. Kupił to w JC Auto w Olsztynie za kwotę ok. 100 zł. Jeśli bedziesz miał problem z zakupem to daj znać - zawsze moge kupić u siebie i przesłac za parę złoty pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też piszczało na nierównościach z tyłu, okazało się że na drążku stabilizatora są sprężynki na prowadnicach. Te prowadnice ślizgają się jakby w teflonowej podkładce zaciśniętej w gnieździe od sprężyny. Jeden z teflonów po prostu wypadł i prowadnica tarła o gniazdo. Po nasmarowaniu smarem nastąpiła błoga cisza. Jest to pomoc doraźna ale pomogło. :)

 

Nie kumam o czym mówisz. Stabilizator z tyłu z tego co pamietam mocowany jest łącznikiem stabilizatora i przelotową gumką.

 

Ja proponuję sprawdzić ową gumkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misiek

 

W poniedziałek jadę do mechanika wykręci amorek i sprawdzimy gdzie tak skrzypi. Jak nie będzie tych gum to dam znać.

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 22:25 ]

Witam

 

Okazało się, że poduszki amortyzatorów do wymiany. 540=cisza bezcenne:) ASO Lublin nawet mi opuścili 40zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...