Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie przy przełączaniu z benzyny na gaz


Gość poszept

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki problem. Zamontowaną mam instalację sekwencyjną gazu w almerce 1,6 sedan. Parkuję pod chmurką. Problem mój polega na tym, że od jakiegoś miesiąca samochód gaśnie mi gdy przełącza się na gaz. Występuje to tylko w określonych sytuacjach. Rano gdy samochód jest jeszcze zimny a ja stoję w korkach. Wtedy gdy złapie odpowiednią temperature a ja nie daje mu gazu to gaśnie. Podczas jazdy nie ma tego problemu. Przełącza się dobrze. Potem już do końca dnia nie ma tego problemu. Tylko rano. Przyznam, że jeszcze nie byłem z tym u gazownika. Najpierw chciałem się zapytać forumowiczów o zdanie. Może ktoś miał coś podobnego? Z góry dzięki za rady i opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam instalkę do gaźnika ale też miałem problem żeby jechać na gazie i okazało się że padł mi przełącznik benzyna/gaz ( ten w środku auta co masz) - coś sfixował i zam się przełączał z LPG na wypalanie mieszanki z gaźnika :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie instalacje masz od niedawno i nie byłeś na kolejnej regulacji ??

jeśli tak to wielki błąd instalacja zawsze sie układa mniej więcej po tygodniu trzeba ją prze regulować.

,moim zdaniem twoja instalacja nie jest jeszcze dobrze wyregulowana no i przydało by zmienić temperaturę przechodzenia na gaz na ciut wyższą np podnieść o 5 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja będzie miała w lipcu rok. Sekwencji nie reguluje się tak często jak np. instalacji II generacji. Po 10 tys. km był zmieniany filtr fazy lotnej gazu. Teraz kolejna zmiana po kolejnych 10 tys. km. Temperatura jest ustawiona wysoko bo na 24 stopnie i nie ma żadnego szarpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda instalacji 4 generacji nie reguluje sie tak często, pod warunkiem że instalacja od początku jest dobrze ustawiona a na to potrzeba troszkę czasu i paru poprawek w początkowym czasie działania instalacji :)

poza tym instalacja powinna być jeszcze na gwarancji więc co ci szkodzi podskoczyć i dowiedzieć sie co sie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do gazownika mam 80 km. Niby byłem świadomy jak zakładałem, ale teraz nie chce mi się jechać. Poczekam jeszcze miesiąc i podjadę razem ze zmianą filtra fazy lotnej. Gawarancja jest na 24 miesiace bez limitu kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakiej prędkości obrotowej silnika przełącza Ci na gaz - czyżby na wolnych obrotach? zaraz po osiągnięciu temperatury? Piszesz, że jak stoisz na światłach. Może wystarczy podnieść obroty przełaczania na 2 tys rmp i będzie latało. Tak czy owak jest gwarancja - zrobią Ci to bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...