Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p12] Dziwny turkot z okolic prawego przedniego kola (p12)


Gość tomirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, czy zetkneliscie sie z podobnymi objawami:

 

W czasie ruszania (glownie gdy kola sa skrecone) z okolic prawego, przedniego kola przez jakies 2-3 sekundy slychac delikatny, przytlumiony ni to turkot, ni to stukot (tuk,tuk,tuk,tuk,tuk)

Nie jest to glosne ale slychac to w kabinie (doslownie przez chwilke).

Autko bylo na przegladzie i wymienione byly swoznie wahaczy a tak to zawiecha podobno sprawna. wiec czemu tak turkocze/stuka?

Wydaje mi sie, ze stukot jest na zimnym autku po postoju. W czasie zwyklej jazdy chyba tego nie slychac (ale moge sie mylic).

Macie jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegub tylko ABS się załącza, wszystko jest ok. spoko

 

tos mnie uspokoil. Ale dziwne toto. Jezdzilem juz kilkoma autkami z ABSem i zaden tak nie robil...

A stukot nawet podobny do takiego jak z ABSu ale cichszy i bardziej gluchy jakby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS raczej nie załącza się jak nie hamujesz, a już napewno nie przy ruszaniu. Chociaż wiadomo zdarzają się anomalie o których się nawet nie śniło ja jednak obstawiałbym że przegub kończy swój żywot.

Ale niech ktoś jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegub tylko ABS się załącza, wszystko jest ok. spoko

Na pewno przegub, a nie ABS.

To cos powaznego? mozna jezdzic, czy jak najszybciej do mechaniora? i czy mocno drenuje portfel?

Nic bardzo poważnego, ale wymienić trzeba. Mocno nie drenuje portfela. Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Nic bardzo poważnego

 

Chyba, że stuka głośno i bardzo często to w momencie uszkodzenia całkowitego nigdzie nie pojedziesz bo skrzynia nie będzie przekazywała napędu do koła.

 

U mnie w Micrze lekko stuka od pół roku i dalej jeżdżę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Ja również miałem takie wrażenie ,że to albo przeguby albo zawieszenie tak stuka. ALe to jest przypadłość ABS-u w tych primerach. Zawsze po ruszeniu z miejsca a szczególnie przy zimnym silniku słychać takie kilkakrotne głuche stuknięcie z okolic prawego koła. To ABS wykonuje test . Pisze nawet o tym instrukcja eksploatacji , którą dają z nowym autkiem.

Ja również próbowałem reklamować to jako usterka ale w końcu przekonałem się , że to ABS i dałem sobie spokój. Swoją drogą to na gwarancji wymieniłem obydwa wahacze i wszytkie drążki kierownicze. Jak chcesz sprawdzić czy to ABS wykonaj ostre hamowanie tak aby ABS sie pobudził i posłuczhaj czy zaraz potem nie usłyszysz taki sam stuk jak przy ruszaniu. Dziwne to ala ten typ tak ma.

Pozdrowienia dla wszystkich

 

Trysiek P12 1,8 Acenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to co powiedział trysiek, mam taki sam odgłos z okolic prawego koła.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzgda
ABS raczej nie załącza się jak nie hamujesz, a już napewno nie przy ruszaniu. Chociaż wiadomo zdarzają się anomalie o których się nawet nie śniło ja jednak obstawiałbym że przegub kończy swój żywot.

Ale niech ktoś jeszcze się wypowie.

 

jak kolega wyżej napisał to jest test ABS-u - załacza się - a przy hamowaniu można by rzec - wykonuje swoją prace.

 

też mam P12. 4 rok zresztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , w mojej P12 2003 rok jest dokładnie to samo, zawsze się zastanawiałem co to choinka jest za stukanie , no i się okazało , podpisuje się z podziękowaniami za wyjaśnienie tematu. Pozdrowienia dla fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...