Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sekwencja w QG18DE (primera P 11.144, 1.8) - głośna praca


Gość Pioter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

głośno cyka listwa z wtryskiwaczami, jak stoję na światłach i radio mam wyłączone, to wydaje mi się, że słychać ją na całym skrzyżowaniu :-/

instalka jest BRC 24, nie mam z nią problemów żadnych. byłem raz na regulacji w warsztacie (Czakram, W-wa Okęcie), cos podłubali, powiedzieli, że to normalne i wypad.

to rzeczywiście normalne? jak wam pracują takie instalki? kłócić się z nimi? w końcu głośnośc to sprawa dosyć subiektywna...

Autko ma 7 lat, najeżdżone nieco ponad 120 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykanie to chyba jest normalne, ja mam Staga i wtryski valteka i na zamkniętej masce raczej nie słychać tego moim zdaniem chociaż nigdy się nie wsłuchiwałem. Inna sprawa że podobno jak cykanie się nasila to właśnie wtryski mogą się kończyć, kiedyś na jakimś forum o tym czytałem że właśnie w instalkach chyba BRC szybko padały wtryski do czego bardzo przyczyniał się nasz GAZ jaki tankujemy, słyszałem też że wtryski Valteka najlepiej to znoszą i dlatego założyłem staga z tymi wtryskami (chociaż cena była kolejnym atutem bo w porównaniu do instalki KME oszczędziłem 650 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wszystkimi instalacjami sekwencyjnymi jakimi się spotkałem, to wtrski gazowe pracują o wiele głośniej jak seryjne paliwowe, objaw który opisujesz to standard - poprostu tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mówicie... na zewnątrz przy zamkniętem masce tego faktycznie nie słychać, a już na pewno nie bez wsłuchania się, za to wewnątrz cykanie jest głośniejsze. gdy przełącze na benzynę, róznica robi się jeszcze większa - na Pb cichutko, na LPG niczym orkiestra.

 

czy wtryskiwacze moga się kończyć po niecałych dwóch latach eksploatacji i ok. 20 kkm przebiegu? nie tankuję na nieznanych małych stacyjkach, zwykle ładuję gaz z Orlenu albo BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się niestety kończyć i niejedna osoba wymieniała wtryski przy mniejszych przebiegach, niestety nawet na największych stacjach można zatankować badziewny gaz. Ja dwa razy naciąłem się na shellu i już tam nie jeżdże bo samochód mi jechał jakby miał z 70 koni.

 

 

polecam ten wątek :

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t...ne+wtryskiwacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instalację emmegas i mam dokładnie taki sam efekt, jak się dowiedziałem u gazowników jest to normalny odgłos załączonej listwy wtryskowej. Występuje to tylko na wolnych obrotach, przy 2tys już tego prawie w ogole nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cykanie wyraźnie cichnie po rozgrzaniu silnika to jest ok. Jeżeli na gorącym słychać cykanie we wnętrzu samochodu to listwa wtryskowa się kończy i będzie trzeba regenerowac.

U mnie tak właśnie było ale instalka była jeszcze na gwarancji (Bigas) - wadliwa seria.

Bez gwarancji regeneracja podobno kosztuje ok 500 - 600 zł. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...