Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

prosze o rade?


Gość horatio cane
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość horatio cane

czesc.

 

prosze o rade, mam okazję kupić NISSANA PRIMERE 2001r. 1.8 16V S, przebieg 30.000.

 

moje pytanie , czy to dobry wybor, czy to wciaz niezawodnny nissan, czy juz ingerencja renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj to ostatni model Primery w których nie ma czarodziejskich dłoni renault.

Co do jakości i bezawaryjnści to proponuje wyszukiwarkę - temat rzeka, ale raczej w pozytywnym znaczeniu. Jest wiele osób na forum które mają obiekcje co do silnika 1,8 - najczęściej jednak są to osoby które tego silnika w swoich samochodach nie mają a te które mają taki silnik raczej wypowiadają się pozytywnie.

Co do wybory samochodu o który pytasz to jest w twoim opisie za mało szczegółów by się na jego temat wypowiadać. Ja posiadam Primerę z 2001 z silnikiem 1,6 i pomijając drobne niedociągnięcia ( głównie estetyczne)do których już przywykłem to z autka jestem zadowolony. Grunt to wybrać dobrze utrzymany egzemplarz w rozsądnej cenie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość horatio cane

30 tys. mil, to autko jezdzi w londynie.

 

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2007 21:03 ]

A tak w ogole jak silnik 1.6 radzi sobie z tym, no nie malym samochodem?

Czy na autostradzie przy predkosci powiedzmy 100-120/godz. i z czterema osobami

w srodku da sie jeszcze energicznie przyspieszyc i wyprzedzic to co ma sie przed soba?

Posiedam obecnie skode fabie combi 2002 1.4, 75 km i w tych warunkach

kompletnie sobie nie radzi, a do tego wir w baku czy to na autostradzie czy w miescie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd mieliśmy wiedzieć, że w milach - 46.000km też podejrzane

i zdecyduj się z silnikami czy 1.8 czy 1.6

i widać posiadasz polskie znaki więc ich używaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horatio , według mnie silnik 1.6 jest troche za słaby dla takiej gabloty co moze miec odbicie w spalaniu - to nie jest prawda jak mowią ze im wiekszy silnik tym wiecej pali - spalanie zalezy raczej od doboru silnika do masy pojazdu w przypadku nissana z tego co zauważyłem najlepiej wypada silnik 1.8 jesli chodzi o spalanie no , nastepny to 2.0 131 konny a 1.6 troche jednak za słaby.Fajne to autko ktore opisujesz , mały przebieg itd ale ten silnik psuje wszystko.Ja bym nie brał przy obciązeniu 4 osobami moze spalic ci nawet do 10 ltr na trasie i 12-13 w miescie.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem miesiąc temu taki sam rocznik i taki sam silnik - tyle że przebieg 150 tys. Ogólnie moim zdaniem silnik wystarczający do tego auta (ja mam w kombiku), chociaż rewelacji żadnych nie oferuje - pozwala sprawnie wyprzedzać i przyspieszać. Z ciekawostek to ma zmienne fazy rozrządu, dzięki czemu max moment obrotowy ma dość nisko bo około 2800 rpm, więc prze wyprzedzaniu nie trzeba redukować - chociaż ja początkowo redukowałem, ale potem okazało się że i tak ładnie idzie bez redukcji.

zrobiłem nim na razie 2 wycieczki w trasie (po 300km), i spalanie przy spokojnej jeździe (ok 110km/h) + klima to wg komputera 7.8 - więc jak dla mnie akceptowalne (producent podaje w trasie 6.9 :-) ).

 

Ogólnie jestem zadowolony - wcześniej powoziłem Astrą - to po prostu inny świat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam taki samochodzik z silnikiem 1,6 16V z 01r i jak dla mnie to jest to za mały silnik do tego samochodu. Jeśli chodzi o wyprzedzanie, to tak jak powiedział przedmówca nie ma problemu za to ruszanie z miejsca pozostawia wiele do życzenie.

Dodatkowo silnik między 3-3,5 obr/min robi się głośny szczególnie przy prędkości między 110-120km przy mniejszych jak i większych prędkościach silnik pracuje w miarę cicho.

Jeszcze jedno, proponuję przejrzeć przeglądarkę, bo wydaje mi się że są dość duże problemy ze zmianą kierownicy w anglikach ( no ale trzeba to sprawdzić ) Przebieg około 46000km wydaje się mało realny- miesięczny wychodzi 640km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość horatio cane

Z przelozeniem kierownicy nie bedzie zadnego problemu, to autko bedzie jezdzic po londynie,

gdzie mieszkam i pracuje.

 

"Przebieg około 46000km wydaje się mało realny?"

Nie dla mnie, ktory poprzednim autem(micra 99r ), przejezdzal rocznie niecale 2000 mil.Wielu tu takich jak ja.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Co prawda ja mam wersję przed liftem ale silnik 1.6 na taką gablotę jest stanowczo za mały. Rozmawiałem z kilkoma osobami które mają Primerę z tym silnikiem i nie są zadowolone z przyspieszenia, czyli i wyprzedzania. A co do przebiegu, jeśli auto jest już w Polsce to przebieg napewno cofnięty. Jak jeszcze w Anglii, to powiem że mało realny ale może po jakiejś babci co d kościoła sobie nim jeździła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na chwile obecna posiadam Nissana z silnikiem 1.6, niedawno mialem okazje jezdzic Primerami z silnikiem 1.8 oraz 2.0. Roznica pomiedzy silnikiem 1.6 a 1.8 jest nieporownywalna (jestem bardzo zaskoczony), a spalanie praktycznie sie nie rozni. Majac wybor - kup samochod z silnikiem 1.8. Jezeli chodzi o przebieg - 30.000 mil - w Anglii to normalne - widzialem samochody 15 letnie z przebiegiem 50.000 mil a nawet mniejszym. W ubieglym roku mialem Rovera 414 z 1997 roku ktory mial przejechane 48.000 mil - byl to po prostu drugi samochod w rodzinie, ktorym matka odbierala dzieci ze szkoly, a nastepnie kupilem Renault Megane od pierwszej wlascicielki z przebiegiem 55.000 mil. Samochod byl z 1999 roku.

 

Dodam jeszcze ze moja Primere kupilem od pierwszego wlascieciela z przebiegiem 69.500 mil - posiada on wszytkie przeglady serwisowe na ktorych oznaczane sa przebiegi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie mykam 1.6 16V z 97r. Nie mam porównania z większym silnikiem ale jak dla mnie jest OK, choć ja się chce kogoś zrobić na światłach to do 6 tys obrotów trzeba go kręcić. Większy silnik mi nie potrzebny bo i tak głównie jeżdzę sam lub w dwie osoby. CO do spalania to nie mam pojęcia ile wciąga z baku, nie zalewam do pełna :) (student to biedna klasa społeczna) ale pali napewno mniej niż polonez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam legendardne 2.0 czyli SRDE ;-)

 

Spalanie jak na 2 litry i 140 kucy zupełnie przyzwoite (na sekwencji wychodzi 10 l gazu w cykul 50/50, oczywiscie przy spokojnej jeździe), jak trzeba wcisnąć to startuje niczym rakieta (oczywiście wtedy trzeba zapomnieć o ekonomice).

 

Mam porównanie z 1.8 montowanym co prawda w Almerze i przyznam, że tam spisuje się przyzwoicie. W Primerce będzie pewnie ciut gorzej. Wydaje mi się, ze nie ma powalającej różnicy w spalaniu 1.8 i 2.0 (przynajmniej jak porónwuję swoją Primkę z ALmerką kolegi - wychodzi około 1 l benzyny/100 km)

 

Za to w mojej opinii bezawaryjność 2.0 jest najwyższa z całej gamy benzynówek Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...