Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pulsujący pedał hamulca


Gość z_pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny obiaw swoim samochodzie a mianowicie podczas hamowania wyczuwam dziwne pulsowanie pedału hamulca - podobne wrażenie jak podczas hamowania z ABS tylko wielokrotnie mniej wyczuwalny. Czy ktoś z was miał podobny problem i może wie gdzie gdzie leży przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz krzywe tarcze i dlatego tak sie dzieje. musiales wjechac w kaluze jak hamulce a wlasciwie tarcze byly rozgzrane i je wygielo. niekoniecznie wszystkie ale np 1 i dlatego tak sie dzieje mam cos podobnego w p10... przyzwyczailem sie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

B_E_R_E_K ma rację, tarcze mogły się wykrzywić. Mój szef w klamerce miał to samo.

Może nie od kałuży ale bardziej od wieku, pewnie pora je zmienić albo chociaż przetoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ja też mam P11.144 z 2001 r. i tydzień temu wyminiłem wszystkie cztery tarcze i klocki hamulcowe, bo tez miałem dziwne drgania odczuwalne na kierownicy podczas hamowania i po wymianie wszystko ustało i jest super. Wymieniłem też płyn hamulcowy. Tarcze i klocki TRW Lucas. Tylne tarcze są w dwóch średnicach w katalogach, ja mam silnik 1,6 i pasują te o mniejszej średnicy tj. ok. 26cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej primerce p 10 mialem niedawno nowe zakladane i niestety juz ktoras jest krzywa wiec wnioskuje ze od kaluzy i wysokiej temperatury:/ a nie ze starosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...