Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K11 - klamka zewnetrzna


Gość bartolomeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamienić owszem możesz ale dzwi już nią otwierać nie będziesz :))))Klamka jest przykręcona do dzwi od wewnątrz na dwie śruby.Ponadto ma ona od strony zamka taki wypust zakończony otworem w który wchodzi metalowy pręt zwalniający zamek dzwi.Przekładając klamkę prawą na lewą strone i vice versa spowodujesz że ów wypust na klamce będzie się znajdował nie od strony zamka,tylko od strony przodu auta co spowoduje że nie będziesz w stanie podłączyć pręta zwalniającego zamek i tym samym dzwi tak przełożoną klamką nie otworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tego zrobić, wiem to z własnego doswiadczenia wymieniałem obie w swojej. I jeszcze jedno lepiej ja kupic na Allegro jest duuuuużżżo taniej

 

[ Dodano: Czw 26 Kwi, 2007 23:15 ]

Wymiana jest prosta, zdejmujesz bok tapicerki zdejmujesz cięgno odkręcesz dwie śrubki i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Temat stary, ale odgrzebuję.

Mam problem z Micrą K11 94r. Nie ma mrozów, a drzwi nie dają się otworzyć. Otwierając auto z pilota, drzwi od strony pasażera dają się otworzyć, ale od kierowcy już nie. Dopiero od środka samochodu da się otworzyć drzwi kierowcy. Więc obstawiam klamkę. Czy raczej patrzeć w kierunku zamka? Choć jeśli byłby sam zamek, to i od środka bym drzwi nie otworzył, prawda?

 

Po otwarciu auta pilotem, kiedy drzwi nie dają się otworzyć z zewnątrz, nie pomaga także dodatkowe odblokowanie ich kluczykiem, tak jakby nie było zamka centralnego. Tzn. ten cyngielek w drzwiach od ryglowania się porusza, zamyka i otwiera auto, ale nie można nadal klamką zewnętrzną otworzyć samochodu.

 

Centralny zamek mam z siłownikiem dodatkowym, który dokładałem (taki uniwersalny) bo fabrycznie moja Micra nie miała siłownika w drzwiach kierowcy (zamek kierowcy zamykał całe auto kluczem, ale sam był bezsilniczkowy, silniczek jest tylko w drzwiach pasażera). W związku z tym odpada teoria że siłownik w zamku kierowcy pada, bo go tam po prostu nie ma.

 

Pytanie moje brzmi - czy klamka jeśli jest lewa, to jest taka sama w drzwiach tylnych i przednich. Moja Micra jest 3d, ale nie chiałbym przez pomyłkę kupić klamki lewej do drzwi tylnych z wersji 5d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie może być klamka, skoro otwierasz od środka ,a centralny nie otwiera,gdzie centralny cięgnem steruje zamkiem.Chyba że jednak coś przymarzło.czy klamka pasuje sprawdź po numerze na tej ruskiej stronie

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem dokładnie, bo z relacji żony to tak wyglądało jakby w ogóle miały drzwi odpaść za chwilę... :)

 

Jak otworzę auto pilotem, to nie otwierają się drzwi klamką zewnętrzną, ale jak tylko delikatnie "poprawię" procedurę otwierania kluczykiem w zamku, to otwierają się drzwi normalnie.

 

Okazuje się w związku z tym, że chyba zdechł dołożony przeze mnie siłownik od zamka centralnego, albo przesunęła się jego głowica na tym cięgle co steruje pstryczkiem-zamykaczem obok wewnętrznej klamki. Trzeba zdjąć tapicerkę i sprawdzić, czy tylko na mocowaniu się przesunął, czy całkiem zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko jest przesunięcie LUB trzeba przesmarować. Identyczne objawy mam w klapie bagażnika w Tino. Czasami też procedurę otwarcia z pilota muszę robić dwa razy aby klapa a raczej zamek odpuścił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prędzej będzie przesunięty siłownik. Ponowne otwarcie pilotem nic nie daje.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sprawa załatwiona. Tak jak przypuszczałem przesunął się siłownik. Teraz w cięgle od pstryczka-zamykacza wypiłowałem kawałek na płasko, tam gdzie przylegają śrubki od elementu łączącego cięgło siłownika z cięgłem od pstryczka-zamykacza :)

 

Od razu pracuje to ciszej. Ważne że naprawione.

 

Przy okazji korzystając ze zdjętej tapicerki wszystkie ruchome elementy zostały potraktowane smarem miedziowym w sprayu. Zima mi teraz niegroźna - przynajmniej w przypadku drzwi kierowcy. Bo w drzwiach pasażera zdycha fabryczny siłownik wbudowany w zamek. Trzeba będzie założyć taki sam uniwersalny siłownik jak jest dołożony w drzwi kierowcy. Ale to już może jednak na wiosnę. Trochę dziś się wymarzłem mimo wszystko.

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...