Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z radiem


Gość jabar2

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam primere z 97 i kupilem radio pioneer DEH-P6900IB.kupilem tez przejsciowke pod ten samochod,podlaczam i radio nie dziala. nie wiem czy cos jest uszkodzone czy ja cos zle robie.wczesniejsze radio,chyba fabryczne, dzialalo. napiecie na koncu przesciowki tez jest wiec nie wiem co jest grane. radio jest nowe prosto z pudelka. prosze o pomoc:)dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej przejsciowce nie ma tego czarnego dodatkowego kabelka.jest jeden ktory idzie do przewodow samochodowych.czyli potrzebyje tylko przeprowadzic mase do samochodu i powinno dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm panowie tak z techniki samochodowej: do radia ida 2 plusy (slownie: dwa plusy) jeden czerwony drugi zolty - jesli radio ma grac zawsze czyli po wylaczeniu zaplonu musza byc oba podlaczone do czerwonego przewodu w przejsciowce i dalej do czerwonego w oryginalnej kostce - ja mam sony ktore przewidzieli ze ludzie chca grac na postoju bez kluczyka wiec zrobili lacznik.

 

Teraz do rzeczy:

 

1 sprawdz gdzie masz zawsze +

2 sprawdz gdzie znika + po wyjeciu kluczyka

3 sprawdz czy kostka euro - nissan jest napewno euro bo jesli nie mozesz spalic radio

4 sprawdz w opisie radia ktory jest goracy (czerowny) pin

5 sprawdz ktory jest "zimnym" plusem i je polacz (zolty) czyli czerwony z zoltym

6 tak podlaczone radio uruchom odpowiednim przyciskiem i nie zapomnij zanim dasz glosniej czy masz wszystkie glosniki podlaczone do radia bo ci poleci koncowka mocy i bedziesz mial wydatki (jesli masz tylko z przodu to daj mu fad na maxa zebys nie plul w puste koncowka mocy ktora sie ugotuje bez obciazenia).

 

Jak oba + (plusy) nie beda mialy zasilania radio nie zagra!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnie jak jest w kostce a wyciagac radyjka nie bede...

 

w kostce jest zapewne zolty z zoltym a czerwony z czerwonym (tzw 1:1) ty masz zrobic cross czyli zolty (tam zawsze powinno byc napiecie bo to podtrzymanie pamieci radia) z czerwonym (to sie odlacza po wylaczeniu zaplonu) zeby zawsze gralo :)

 

jesli masz miernik nie powinienes miec problemu ew zwykla kontrolka 12v powinna rowniez wystarczyc - 5,08 PLN na BP ostatnio kupowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...