Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 GT Sportline '97 PMW


Gość PMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fura zostaje w domu aż do moich 30 urodzin :D czyli jescze okrągły rok... a potem zastanowię się czy w ogóle sprzedawać czy poprostu dokupić S14a tworząc kolekcję nismo

 

 

Hehe, czyli masz tak samo jak ja :D P11 GT na codzień i rodzinnie, a S14 na "mały skok w bok" :D

 

a może jednak się skusisz, zaproponuj coś;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

On się nie ściga :P , ale jakby założył 14-ki :diabel2: to sam bym się bał.... Może kiedyś sprawdzimy na jakimś lotnisku, albo wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Na wyposażeniu standardowym najnowszej Primery GT znajduje się pięciobiegowa mechaniczna skrzynia biegów, zapewniająca szybkie, bezpośrednie i precyzyjne przełączanie biegów krótkimi ruchami drążka. Aby lepiej dopasować przełożenia skrzyni biegów do charakteru samochodu, wyższej mocy, zwiększonej rozpiętości użytkowej prędkości obrotowej silnika, a także innego wymiaru opon zmniejszono wartość przełożeń czwartego i piątego. Aby poprawić dodatkowo czasy rozpędzania i reakcje na gaz na wysokich biegach, obniżono także wartość przełożenia przekładni głównej..."

 

do tego szeroki kapeć i bangla... :D

 

Tomku 14 nie wejdą na tarcze 280 w p11 :) to nie hąda... poczekaj Tomku ze ściganiem aż skończe wszystkie mody typu "bolt on" - zostalo dokończyć dolot co na dniach uczynię, wydech na wiosnę i dopiero wezmę się za silnik :D i elektrykę :)

 

wciąż nie mogę zdecydować się które wałki kupić (opcja bez hardcore czyli na oem hydraulice na ulice :)

 

Cat cams

 

275 / 266°

10.15 / 9.50mm

 

282 / 275°

10.60 / 10.15mm

______________________

 

Jim Wolf Technology

 

S3R

262°/262°

11,2 / 11,2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wałeczki z SR16 V1 też mam chrapkę, kurde, to jednk wciąga. A,już kiedyś mówiłem, pekam ze smiechu, jak mnie robią na wale M...., albo na siekierkach ;) No to ... 19.30, posłuchać :P jak brzęczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Na wyposażeniu standardowym najnowszej Primery GT znajduje się pięciobiegowa mechaniczna skrzynia biegów, zapewniająca szybkie, bezpośrednie i precyzyjne przełączanie biegów krótkimi ruchami drążka. Aby lepiej dopasować przełożenia skrzyni biegów do charakteru samochodu, wyższej mocy, zwiększonej rozpiętości użytkowej prędkości obrotowej silnika, a także innego wymiaru opon zmniejszono wartość przełożeń czwartego i piątego. Aby poprawić dodatkowo czasy rozpędzania i reakcje na gaz na wysokich biegach, obniżono także wartość przełożenia przekładni głównej..."

 

Jak to się ma do naszych staruszek typu P10 , bo czerwona musi zacząć zmieniać biegi przy 7500-8000 nie ciągnąc do odcinki. Jeszcze sie wjeżdżamy w samochód. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMW, zdecydowanie ci polecam wyroby JWT, CAT CAMS to loteria i tylko do wyczynu - kiedyś miałem i doradzam ani fajnego momentu no i jego przebieg słaby no i wolne z d*py...

Ew. opcja druga S4r albo najnowsze S5r... one także nie wymagają wymiany talerzyków i sprężynek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5 to najnowsza propozycja JWT, robią na nich okolice 170WHP czyli coś pod 200 naszych kuców, w zakresie do 4500 minimalnie większe straty są jak na S4...

S5 są dostępne tylko do silników na rolkę i wymagają rególowanych kółek rozrządu i odpowiednio luźnego wydechu czasy 272/272 i 12,77mm wzion zaworu...

 

Coś na ten temat:

http://www.se-r-list.org/new-archives/Week...301/017523.html

http://www.sr20forum.com/all-motor/233571-jwt-s5-cams.html

 

No i wzmianka ze strony porducenta:

"S5 RACE BILLET CAM SET SR20DE .503" LIFT / 281 DEG. DUR USE WITH STOCK VALVE SPRINGS TO 7800 RPM, ROAD RACE CAM, LOPEY IDLE, LOW BOTTOM END POWER, USE WITH BIG COLLECTOR HEADER, 3" EXH SYSTEM

 

Tam na forum jest przypadek ze na tych walkach lamia sie igreki... owszem bo jakis polglow amerzkaniec wsadzil je do silnika z NX2000 ktory ma dzwigienki slizgowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopey idle :) Choc co za roznica -> ustawiamy na 1krpm i do przodu! A walki rzeczywiscie prezentuja sie bardzo ciekawie. Utrata mocy w nizszym zakresie tez bym sie nie kierowal - N/A zeby dawalo jakies konkretniejsze rezultaty zawsze trzeba mocno krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiamy na 1krpm i do przodu!

 

już teraz mam na 1k idle ustawione :) nie lubię jak dusi się z dołu - jak kjsy objeżdżałem to miałem zawsze 1400-1500 wolne ;)

 

Teraz jeszcze te Cat Camsy... no,

 

nie będzie cat camsów :) posłucham sie dr. Nismo

 

s5 za grubo... - 3 calowy wydech do tego - bez sensu

kolektora nie zamierzam wymieniać - jest 2,5 cala i do tego S4R będzie ok...

 

ciekawe jak będzie wyglądał dół jak osłabnie? czu osłabnie względem serii czy też względem wałków o miejszych wzniosach i czasach otwarcia ;)

2-4 tyś obrotów tak naprawde używam jak w trasie jadę ze stałą prędkością :) oraz do ciągnięcia się w korku ... jak jest pusto nie spadam poniżej 4k :diabel2:

 

zapomniałbym :P

10/10 możliwych punktów za lans

safety first :one:

 

recaro_by_1879pmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozak ten fotel ! szkoda że nie robią takich w większej skali :D

PS. na S4 po regulacji i rozrządu i ogarnięciu elektroniki w silniku w najgorszym wypadku zakres do 2000obr.min będziesz mieć odstępujący od serii dalej reszta na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę jednak zamiast JWT ogarniał to:

 

TOMEI PONCAMS

143039 Nissan - Primera P11 - SR20DE - IN/EX - 260deg 11.20mm EU € 370.37

P078_01_Camshaft.jpg

 

taniej, łatwiej, szybciej i bardziej JDM :D specjalne dedykowane wałki RR do primery p11

 

 

btw. dzisiaj dzięki Jano trafił do mnie klaksonik

- wreszcie nie będzie straszyć ta dziura w kierownicy :D

klaksonnardi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A gdzie foto nowego dolotu? Dawaj, dawaj...

 

wracam teraz do WAI bo robi się za zimno, poza tym Jacky nie ma co pokazywać :oops:

na wiosnę będę kwasiaka spawał

 

poza tym wleciały prawie nowe Pirelli Snowsport 240 Run flat 205/45/ZR17,

INTRAX poszedł na maksa w górę i jest -60 /-60 mm :D czyli najlepiej jak się da dla zimowych warunków, auto znacznie lepiej teraz wybiera nierówności

muszę dokupić "Helpery" do zawiasu i wtedy na lato ustawimy go z Lesiakiem naaprawde nisko jakieś -120 /- 80 będzie i niższe oponki 225/35/17

 

foto z ostatniego spotu passwordjdm.pl gleba -80/-60

 

sportline_garage_by_1879pmw.jpg

 

a co do mocy ;) to graty się ogarniają powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

PMW nie szorujesz nigdzie z taką glebą?

 

Ja mam zglebioną SRi (chociaż nie wiem o ile ale wg mnie troszkę za bardzo na nasze drogi) i czasami zdarza mi się coś lekko przytrzeć. Z resztą to chyba też trochę wina 14" kółek na zimę :) Latem na 15" muszę tylko na "śpiących policjantów" uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...