Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CarAudio w P10


Gość pox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze powinnismy rozroznic dwie sprawy: uzupelnienie systemu audio o subwoofer to jedno a umiejscowienie go i sposob montazu to drugie.

Oczywista sprawa, choć jedno bez drugiego, się nie da.

Dwie sprawy nie podlegaja dyskusji: kazdy system audio powinien posiadac subwoofer a jego jedyne rozsadne umiejscowienie to bagaznik.

Tu się nie zgadzam. Jak widzisz kolega pox zrezygnował z instalacji subwoofera w jego aucie, a systemów dźwięku jest wiele. Zresztą nie wszyscy potrzebują.

Dodatkowo na przykład w systemach domowych subwoofer montuje się przed słuchaczem, a nie za nim.

Dalej w np. 5.1 system składa się z wielu, bo aż z 6 odseparowanych ścieżek.

Kwestia wielkosci subwoofera i sposobu jego zabudowy to juz sprawa indywidualna.

Jasna sprawa. Choć te ż długi temat.

ps.

Jakie znaczenie ma to co ciekawego jest w samchodzie ??? Same elementy niestety nie zagraja - potrzebny jest do tego dobry lekarz bo primerka to dobre akustycznie autko.

Ma, bo może kolega da nam przykład jak to robić, żeby było najlepiej, a nie aby tylko, albo jakiś zieleniak kupi coś, a potem szkoda chłopa.

Co do akustyczności to uważam, że każde auto na swój sposób jest odpowiednio dobre akustyczne. Ale wpływ na to ma wiele czynników. Również rodzaj głośników, montaż, umiejscowienie, wygłuszenie.

P.S. Na lekarza już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer
Dodatkowo na przykład w systemach domowych subwoofer montuje się przed słuchaczem, a nie za nim.

Dalej w np. 5.1 system składa się z wielu, bo aż z 6 odseparowanych ścieżek.

 

Poniewaz zwykle w tym subie jest wzmak calego systemu, zazwyczaj rowniez montowane jets w nim sterowanie (IrDA dziala kierunkowo, bo to LED).

 

Zrodla niskich czestotliwosci ucho czlowieka nie potrafi zlokalizowac.

 

6 oseparowanych sciezek
ale wykozystujesz je jako
6 oseparowanych sciezek
tylko i wylacznie wtedy kiedy dysponujesz:

1. nagraniem w tym systemie

2. dekoderem tego systemu

 

sygnal stereo (99,98% nagran na rynku) i tak zostanie podzielony na R i L. W opcjonalnych modelach dekoderow moze uwydatnic srodek pasma, symulujac tym efekt suround.

 

Cyklop, wrzuc na luz. Nie bulwersuj sie. Jak widzisz moje odpowiedzi sa ustosunkowane do tematu lub do wypowiedzi poprzedzajacej.

 

apropo rzekomych pytan od Ciebie, nie przypominam sobie, sorx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sulej44

a ja mam pytanko do was, co do głśników i montażu...

jakie polecali byście głosniki na przód do p10tki w fabryczne miejsca?? i ewentualnie na tył- nie muszą być jakies rewelacyjnie drogie- ważne żeby czysto grały. a co do montażu, to jak sie odkręca boczek drzwi- wiem gdzie ssa wszystkie śróbki, poza tą vco ewentualnie gdzieś przy klamce jest..?? jak to zdjąć bo nie moge sobie poradzić a nire chce sobie klami rozwalić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DJSzmer

jedna jest w tym niby uchwycie, wewnatrz, pod plastikowa zaslepka.

druga jest w okolicy klamki (chyba), oprawka klamki jest na zatrzaskach, po 2 na strone, i chyba pod nia jest srubka, jezeli dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...