Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś mi "PSTRYKA" w desce :(


mareq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś doradzi. Od długiego już czasu mam problem z bardzo denerwującym odgłosem dochodzącym gdzieś z okolic podszybia po prawej stronie. To taki dźwięk jakby ktoś pstrykał nakrętką od soczku owocowego (myślę że to dosyć obrazowe porównanie). Nie są to napewno zawiasy (na 100%) bo przy otwartych drzwiach jest to samo. Swojego czasu rozebrałem całą deskę rozdzielczą do gołej blachy normalnie. Sprawdziłem wszystko. Przy montarzu wszystkie elementy pociągnąlem cienką warstwą silikonu. Ale mam pewne podejrzenie. Miałem u siebie wymienianą szybę i było to już dawno. Widzę że przy dolnej ktawędzi porobiły się białe plamy (tak jakby się rozwarstwiała albo nie była dokładnie przyklejona). Jak sądzicie czy słabo wklejona szyba może w wyniku napręzeń karoserji wydawać dźwięk?? Co ciekawe dźwięk ustaje zimą i przy dużym deszczu. Najgłośniej jest gdy jest gorąco. :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze ze to szyba, miałem u siebie to samo , rozebrałem pół auta i wiesz co sie okazało? Ze stukanie a raczej takie "klikanie" dochodziło z pod maski bo poprostu poluzował sie na śrubie silniczek od wycieraczek i stąd był ten dzwięk.Sprawdz bo byc moze to to samo a wrazenie jest takie jakby pukało gdzies pod deską.Silniczek masz pod maską o gory po stronie pasazera, przynajmniej w P11.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale marne szanse. Bardzo mnie to denerwuje bo poza tym idealna cisza.

To pstryknięcie powstaje gdy karoseria napręża się na nierównościach albo gdy ruszam z miejsca, ew. hamuje :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawiasy przedniej maski. U mnie jest podobnie, ale dziwne odgłosy dochodzą nawet na postoju, przy przegazowaniu. Przy zamkniętej masce i naciśnięciu na nią dłonią w okolicy zawiasa uporczywy dżwięk milknie. Sprawdziłem śruby i ich dokręcenie, wszystko jest ok więc dalej pomykam i nic nie kombinuje, już do tego przywykłem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze ale marne szanse. Bardzo mnie to denerwuje bo poza tym idealna cisza.

To pstryknięcie powstaje gdy karoseria napręża się na nierównościach albo gdy ruszam z miejsca, ew. hamuje :029:

Mam to samo i u mnie strzelaja drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawiasy przedniej maski. U mnie jest podobnie, ale dziwne odgłosy dochodzą nawet na postoju, przy przegazowaniu. Przy zamkniętej masce i naciśnięciu na nią dłonią w okolicy zawiasa uporczywy dżwięk milknie. Sprawdziłem śruby i ich dokręcenie, wszystko jest ok więc dalej pomykam i nic nie kombinuje, już do tego przywykłem. Pozdrawiam

To jest jakaś myś. Nie omieszkam sprawdzić. I czekam na inne sugestie...

 

[ Dodano: Sob 28 Kwi, 2007 21:13 ]

Mam to samo i u mnie strzelaja drzwi.

ale przy otwartych też pstryka. Zresztą drzwi mi strzelą czasami także ale to inny dźwięk chociaż trochę podobny. Z tym radzę sobie jednak smarując zawias olejem przekładniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo , tylko że u mnie najgorzej było własnie zimą a teraz to praktycznie ustało. Tez myślałem że to szyba , tym bardziej że w czasie jazdy w ostrym deszczu pojawiła sie na tej plastikowej osłonce słupka kropelka wody nie wiem skąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo , tylko że u mnie najgorzej było własnie zimą a teraz to praktycznie ustało. Tez myślałem że to szyba , tym bardziej że w czasie jazdy w ostrym deszczu pojawiła sie na tej plastikowej osłonce słupka kropelka wody nie wiem skąd :(

Może jestem przewrażliwiony ale nie spocznę puki tego nie wykryje. :> U mnie dziwne jest to że odgłos nasila się ze wzrostem temp. Plastiki zazwyczaj trzeszczą bardziej w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pstryknięcie powstaje gdy karoseria napręża się na nierównościach albo gdy ruszam z miejsca, ew. hamuje

 

Podobny efekt mamy gdy któryś zgrzew w oblachowaniu puści. Ale zlokalizować miejsce to ciężka sprwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt mamy gdy któryś zgrzew w oblachowaniu puści. Ale zlokalizować miejsce to ciężka sprwa.

Dobrze mówisz. Też o tym myślałem. Jak miałem deskę rozebraną to sprawdzałem wszystkie łączenia blach Na słupku i koło szyby. Z zewnątrz też (pod szybą). Nawet błotnik zdejmowałem. Może coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te białe plamy na dole szyby ... ech. U mnie też coś takiego zauważylem. I zignorowałem. Kilka miesięcy później, zauważyłem, że białe plamy na szybie oddziela od pozostałej jej części pęknięcie. Potem było jeszcze jedno pęknięcie... No więc pojechałem wymienić szybę.

 

Po rozebraniu uszczelek i innych tego typu rzeczy pan z warsztatu zadzwonił do mnie i oznajmił, że szyby nie wymieni, bo tu wokół całej szyby (góra, dół, boki) jest KOROZJA (samochód z 2000r, bez napraw blacharskich w tym miejscu).

 

Być może masz podobny problem - korozja (bąble) wypycha szybę w jednych miejscach, w innych szyba się trzyma karoserii i stąd te odgłosy. Proponuję odkręcić maskownicę plastikową maskującą podszybie (tę pod wycieraczkami). Jeżeli będzie tam korozja to lepiej się nią zająć :-(

 

Pozdrawiam,

--sgj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą szybę to wymienię napewno bo też mam niewielkie pęknięcie. Kwestia czasu. Korozji nie stwierdziłem. A te białe plamy to faktycznie mocno szpecą. Jeszcze jedna rzecz. Ta maskownica powinna mieć na krawędzi (styku z szybą) jakąś gumową uszczelkę? Bo u mnie jej nie ma i swtrętnie to wygląda. Czy w zestawie uszczelek przy wymianie jest i ta?

 

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 18:35 ]

Sprawdź zawiasy przedniej maski. U mnie jest podobnie, ale dziwne odgłosy dochodzą nawet na postoju, przy przegazowaniu. Przy zamkniętej masce i naciśnięciu na nią dłonią w okolicy zawiasa uporczywy dżwięk milknie. Sprawdziłem śruby i ich dokręcenie, wszystko jest ok więc dalej pomykam i nic nie kombinuje, już do tego przywykłem. Pozdrawiam

Sprzwdziłem. To nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak naciszniesz tę białą plamę na szybie np. palcem - to widać pod spodem wodę? U mnie była warstwa wody miedzy szybą a konsolą i doskonale było ją widać po nacisnięciu plamy. Ponieważ była woda, była też korozja ... ale może u Ciebie jest to inny przypadek.

 

Pozdrawiam,

--sgj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

U mnie jest podobne pstrykanie w okolicy podszybia konkretnie tam gdzie jest poduszka pasarzera. Czasami nawet tak mocno strzeli tak jakby coś rozsadzało. Prawdopodobnie wydaje się że sprawcą całości jest takie coś jak zauwżono kiedyś pod tym linkiem:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...=przednia+szyba

Chyba trzeba zdjąć plastiki z podszybia i zerknąć co tam siedzi.

Ponadto u mnie bardzo często jak deszcz pada to mam ślady wody na dywaniku pasarzera (ale nie z klimy) wydaje mi się że to coś kapie z okolic podszybia. Może to ma związek z tym, że to tam rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak naciszniesz tę białą plamę na szybie np. palcem - to widać pod spodem wodę? U mnie była warstwa wody miedzy szybą a konsolą i doskonale było ją widać po nacisnięciu plamy. Ponieważ była woda, była też korozja ... ale może u Ciebie jest to inny przypadek.

 

Pozdrawiam,

--sgj

U mnie wygląda to tak jakby szyba się rozwarstwiła. Wydaje mi sie że to białe to folia wzmacniająca do okolicy której dostała się woda. Korozji nie ma napewno. W wolnej chwili wrzuce fotkę.

 

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2007 13:23 ]

Ponadto u mnie bardzo często jak deszcz pada to mam ślady wody na dywaniku pasarzera (ale nie z klimy) wydaje mi się że to coś kapie z okolic podszybia. Może to ma związek z tym, że to tam rdzewieje.

A co do przeciekania. Pod plastikiem od podszybia jest blaszana osłona osłaniająca wlot do wentylacji. Jeżeli gdzieś słabo przylega albo uszczelnienie puszcza to kapie na silnik od dmuchawy a potem na wycieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto u mnie bardzo często jak deszcz pada to mam ślady wody na dywaniku pasarzera (ale nie z klimy)

 

Prawa spinka ustalająca szybę. Było omawiane aż do znudzenia, K11, N14, N15, P10, P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, na luzie nic nie słychać ale jak jade to przy obrotach 2500-3000 strasznie brzeczy :(: były białe plamy i pękła szyba wiec ją wymieniłem, podszybie było nawet ładne, były lekkie slady korozji ale to zostało poprawione!!Po wymianie szyby cały czas pstryka a w dodadku zaczeło kapac na wycieraczke pasażera sprawdzałem drzwi, maske idt.. ale niestety nie moge zlokalizować co tak pstryka :028: chyba czeka mnie demontaż całej deski, mam nadzieje że to znajde........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danek95

witam, ja w p11 mam to samo i zlokalizowałem to pykanie, w samochodzie jest pod maska cos jakby filtr, dochodzi do tego rukrka gumowa, znajduje szie to ponizesz silniczka wycieraczek ale juz w komrze silnika, pykanie jest szybsze wraz z delikatnym dodaniem gazu, nie udało mi sie tego naprawić i nei wiem z czym to ma zwiazek, ale u mnie to napewno z tamtad pyka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...