Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka od poduszki


Gość Ziibi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem mianowicie zapaliła mi się kontrolka od poduszki, jako że mam to co pewien czas to wiem że to wina kostki łączącej poduszkę z siedzenia z komputerem. ta kostka kosztuje koło 600zł. czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać oprócz wymiany kostki, bo ja myślałem zeby może połączyć na stałe te przewody, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Butryn

wiekszosc maximek z poduchami w siedzeniach maja ten problem.

 

ja poprostu resetowalem co jakis czas. nie raz sie nie swiecila przez tydzien a nie raz przez kilka miesiecy mialem spokoj.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest chyba jeden z ich największych mankamentów. Najpierw miałem ten problem z poduszką od kierowcy to wymienili na gwarancji. a od dwóch lat jest ten sam problem od pasażera. też resetuje ale jak policzyłem ile już wydałem na resetowanie to dochodzę do wniosku że już dawno bym mógł to wymienić. chyba po prostu połączę na stałe. dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk to placisz ?????

 

To trzeba bylo pytac od razu jak sie kasuje ;)

Sluchaj wsiadasz do samochodu i nie zamykasz drzwi. przekrecasz kluczyk na ACC i przyciskasz przycisk przy drzwiach kierowcy( ten co zapala swiatelka jak sie drzwi otworzy) 7 razy w ciagu 10s. Wylaczasz kluczyk z ACC i po robocie...... poducha juz sie nie powinna swiecic. A co najwazniejsze nic Cie to nie kosztuje ....no chyba ze jakies piwko w Borsku dla mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butryn nie dziw się, jakbyś nie wiedział to też byś płacił :P, dodam tylko że od kiedy jestem w klubie to nie miałem tego problemu, więc nie było sensu pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psujaut

:D :diabel: :one: :D :one: :D a ja odłączyłem żarówkę i nie świeci :diabel: :one: :D ale ze mnie gamoń

To trzeba bylo pytac od razu jak sie kasuje

Sluchaj wsiadasz do samochodu i nie zamykasz drzwi. przekrecasz kluczyk na ACC i przyciskasz przycisk przy drzwiach kierowcy( ten co zapala swiatelka jak sie drzwi otworzy) 7 razy w ciagu 10s. Wylaczasz kluczyk z ACC i po robocie...... poducha juz sie nie powinna swiecic

:one: :D;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy bezpieczenstwa takie jak poduszka, pasy pirotechniczne itp musza miec spelnione wiele warunkow aby zadzialac. Nie moze sobie producent pozwolic aby poducha wypalila nie wtedy kiedy trzeba (zaplacilby ogromne odszkodowania). Miganie lampki to jakis blad. Stawiam ze nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pali kontrolka to nie wypala, jesli masz nie zapiete pasy to tez nie wypala.

 

btw. nissan daje wieczysta gwarancje na pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem dziś ten sposób i niestety nie działa:(

 

Ja znalazlem taka instrukcje:

 

Drzwi zamkniete, przekrecasz kluczyk na ON (maja sie zaswiecic wszystkie kontrolki akumulator itp ale nie odpalaj

 

Otwierasz drzwi i wciskasz minimum 10 razy ten przycisk w drzwiach (ktory gasi swiatelka w srodku) w ciagu 10 sekund.

 

Przekrec klucz miedzy pozycje ACC a miedzy pozycje przy ktorej sie wyciaga kluczyk tak aby wszystko zgaslo (nawet radio) - ale zeby w tej pozycji nei dalo sie jeszcze wyciagnac kluczyka

 

Zamknij drzwi nie ruszajac kluczyka z tej pozycji.

 

Odpal samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zamkniete, przekrecasz kluczyk na ON (maja sie zaswiecic wszystkie kontrolki akumulator itp ale nie odpalaj

 

Wciskasz minimum 10 razy ten przycisk w drzwiach (ktory gasi swiatelka w srodku) w ciagu 10 sekund.

 

Wszystko fajnie ale jak mozna wcisnac ten przycisk przy zamknietych drzwiach ?:P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi zamkniete, przekrecasz kluczyk na ON (maja sie zaswiecic wszystkie kontrolki akumulator itp ale nie odpalaj

 

Wciskasz minimum 10 razy ten przycisk w drzwiach (ktory gasi swiatelka w srodku) w ciagu 10 sekund.

 

Wszystko fajnie ale jak mozna wcisnac ten przycisk przy zamknietych drzwiach ?:P

 

Pozdrawiam.

 

Haha :D Grzechu musisz pokazac mi jak to sie robi :P

 

A wracajac do tematu.......kotrolka na 100% gasnie po 7 razach.... Tak jak pisalem wciskasz w ciagu 10s 7 razy przycisk kluczyk do tylu pozniej odpal i powinno byc git !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Grzechu musisz pokazac mi jak to sie robi :P

 

Myslalem ze taki duzy chlopak z Ciebie to juz wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

próbowałem jeszcze raz ten sposób co mi szalony napisał i zaczęła mi migać w ten sposób że dwa długie dwa krótkie i znowu dwa długie i dwa krótkie i tak w kółko o co chodzi...?? sygnalizuje numer błędu czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem jeszcze raz ten sposób co mi szalony napisał i zaczęła mi migać w ten sposób że dwa długie dwa krótkie i znowu dwa długie i dwa krótkie i tak w kółko o co chodzi...?? sygnalizuje numer błędu czy co??

 

Sluchaj u mnie jest tak samo !!!! Czasami jak probowalem kasowac kontrolke, to po nieudanej probie kontrolka poduchy zaczynala migac dajac jakies sygnaly....... mysle ze jest to informacja gdzie szukac przyczyny. Czasami nawet kilka razy musialem kasowac zeby zgasla!!! I pozniej mam spokoj, az do nastepnego grzebania pod siedzeniem pasazera :D

 

Dlatego ja wiem ze u mnie przyczyna jest kostka pod siedzieniem pasazera.....i jak mi nie chce zgasnac kontrolka, to wtedy dociskam kostke i probuje skasowac 2razy...jak nie zgasnie to znowu ja maltretuje, az w koncu musi zgasnac :D

Dlatego Ziibi najpierw podociskaj wszystkie kostki i dopiero probuj kasowac.

Dla formalnosci przypomne metode jaka u mnie dziala :

 

1.Wsiadasz do samochodu i nie zamykasz drzwi

2. Wkladasz kluczyk do stacyjki i przekrecasz na pozycje ON

3. Od chwili przekrecenia kluczyka, nalezy przycisnac 7 razy w ciagu 10 sekund przycisk na progu, ktory jest odpowiedzialny za gaszenie swiatelka.

4. Po tej operacji ja nie ruszam nic nawet nie dotykam kluczyka....kontrolka sobie " mrugnie , pierdnie" i albo sie udalo, albo nie ......po czym rozpoznac ze operacja sie udala nie bede pisal :D

 

Pozdro dla Maxymalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 12 zl kosztuje kontakt spray, zapobiega utlenianiu stykow dzieki czemu lepiej i dluzej powinno podzialac. Probowaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 12 zl kosztuje kontakt spray, zapobiega utlenianiu stykow dzieki czemu lepiej i dluzej powinno podzialac. Probowaliscie?

 

Nieeee.....ale nie widziales jak Wacu pisal ze testyki sa powlekane platyn, zlotem czy jakos tak ........wiec nie powinny zachodzic .

A Tobie sie GZRECHu nie zapala ? Czy juz takowych poduch nie posiadasz :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie sie GRZECHu nie zapala ? Czy juz takowych poduch nie posiadasz :P;)

 

Chcialbym zeby sie zapalalo :) niestety nie mam tych poduszek. W nastepnej maximce jaka kupie beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...