Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno - Nissan Patrol GR2 DID


Gość wariat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wariat

witam

 

mam kilka pytan odnosnie tego oto autka Nissan Patrol GR2 DID, nigdy nie mialem nic ze stajni nissana i nie mam praktycznie bladego pojecia o tym aucie, a mianowicie moj starszy planuje kupic to autko, wypatrzyl sobie go juz i ja mam jechac go oblookać, co to budy to nie mam zadnych pytac i do tego na co zwrocic uwage przy oględzinach auta, ale wiadomo, że każde autko ma swoje charakterystyczne wady i problemy i chciałbym sie co nie co dowiedzieć co może dolegać temu autku i na co zwrócić szczególną uwagę, ma ktoś pojęcie jakie to są silniki - czy są awaryjne itp... wszelkie radu odnośnie tego auta mile widziane... a dogładnie to ten egzemplarzyk sobie wypatrzył - może zna ktoś to auto:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2381310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać na forum i nie tylko o silniku 3.0 DID.

Jest to silnik czterocylindrowy, bardzo wysilony w tym samochdzie zdarzały się przypadki, że nie wytrzymywały 50,000 km! Większość tych silników wymieniano na gwarancji, polecam 2.8 przynajmbiej rzędowa "6". Warto poszukać 4.2 TD, to rzadkość ale szczęciocylindrowy (sprowadzane głównie z GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkorek

jak koledzy napisali silnik niebezpieczny, lubi zrobic buum..po całości :zly: więc poszukaj w papierach czy nie był wymieniany..na gwarancji :diabel: w tym roczniku możesz szarpnąć jeszcze ostatnie modele z 2.8..tu buum robi najwyżej głowica... :D

warto sprawdzić czy nie była już wymieniana..po uszczelce znawcy powinni się pokapować :P

widziałem ostatnio takiego ale cene miał w moich odczuciach przesadzistą..

 

[ Dodano: Sro 02 Maj, 2007 21:58 ]

zapomniałem www.rajdy4x4.pl/ forum Nissan..

tam znajdziesz wszystko co Cię interesuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie gra ale może się nie znam z tego co wiem :) Parchy mają silniki 3.0TD a nie DID (te mają miśki). Moc podawana w ofercie też z nikąd się ma tamte parchy miały 158KM a ostatnie 160KM.

Jeżeli jeżdzisz po czarnym nie musisz wjeżdzać gdzie topią się traktory a szukasz duuużego suva poszukaj czegoś typu LC. Parch jest dla troglodytów. Faktycznie zdarzają się opinie o efektach pirotechnicznych tych silników.

 

PS w długi łekend przeciągnęłem mojego po autostradach Słowacji i Węgier ponad 170km/h (GPS) i nie eksplodował. Aczkolwiek czy tej prędkości robi się w samochodzie dziwnie. Przyjemnie się jeżdzi ok. 100-120km/h przy 130-140jeszcze jak po szynach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa wygląda następująco ...........

Silniki z rocznika 2000 i 2001 miały wadę fabryczną w układzie smarowania .

W Polsce ok 300 motorów było wymienione na gwarancji

Podobno wadę usunięto ale tylko podobno bo w Wawie stoją dwa nowe Patrole i czekają na nowe silniki .

3.0 D nie lubi prędkości autostradowych

Z silnikiem 3.0 jest jak z loteria , wybuchnie czy będzie jeździł

Sam mam nowego Patrola , który śmiga głównie w terenie

Ale na szczęście jest gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkorek

silnik 2.8 pojawił się poraz pierwszy w Nissanie Patrolu 260(1989) był to wolnossący 2.8(84km) i jego wersja 2.8TD (115km),

w 1997 do silnika 2.8 (2826)115km moment 235Nm przy 2400 o/min dochodzi intercooler i uzyskuje on moc 129km moment obrotowy 252Nm przy 2000 o/min :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superkorek

jak zakup używanego patrola to wybrałbym 2.8td chodz 3.0 kusi..

gdy nowe i ma gwarancje to czemu nie..zawsze można wymienic :one: gorzej jak w polu stanie :/ albo gwarancja się skończy..

trzeba miec jednak nerwy jezdzić i liczyć że nic się nie stanie :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...