Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kilma się wyłącza


Gość maacieq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maacieq

witam. Po długim czasie nabiłem. :) wczesniej się nie załączała z braku czynnika pod dobiciu włączam klime (cyk! pod maską), obroty skaczą wentylatory w ruch ale na wskaznikach maszyny-'nabijacza' nie widac aby chłodziła... tylko dmucha. może przez syf nagromadzony, bo nagle przewód niegnący do grodzi zrobił się po iluś włączeniach zimny... raczej chłodzi (jest zimno nie ma porównania :027: )

 

Problem w tym że wentylatory gasną po 20 sekunach i tak jak by się wyłączyła (cyk!)...trzeba zgasić silnik i od nowa

 

Czy to znaczy ze ma odpowiednia temp i nie musi dalej działać czy coś jest nie teges???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt

No generalnie nie może działać cały czas bo rurki by zamarzły i potrzaskały, powinna załączyć się pochodzić 20-40 sek potem znowu wyłączyć i za jakiś czas znów zaskoczyć (nie pamiętam dokładnie jak to czasowo wygląda bo nie ma pogody żeby na klimie jeździć, ale nie powinny te przerwy chyba być dłuższe niż minuta a może nawet jeszcze krótsze ale nie pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz chlodnice klimy zasyfiona i nie moze ciepla oddawac? U mnie jak robilem przeglad klimy, oprocz nabicia i wymiany przewodow, gosc czyscil parownik, bo byl caly zasyfiony przez lata uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maaciequ czy jak nabijałeś (czy nabijali Ci) klimę to robili próżnię, zmienili osuszacz, i czy czyścili parownik

pozcytaj tu i ewentualnie skontaktuj sie z twórcą wątku mariuszem 19690

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=29049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maacieq

zrobili próżnię przez 20 min - układ szczelny, a że robili za darmo to nic mi nie wymieniali (w końcu aso żabojadów).

Myslę że objawy są taki jak by się przepchało i niby działa :diabel: ale jeśli nie to muszę wykonać te czynności?? a to chyba wymaga rozszczelnienia układu :/ ?? czy nie wystarcz to że przewód jest zimny - jako dowód że jakoś działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to wygląda na za...bany parownik.Klimę wyłącza czujka temperatury lub ciśnienia.Nic nie trzeba rozszczelniać ani grzebać w układzie freonowym.

 

[ Dodano: Sro 02 Maj, 2007 00:00 ]

Do bullitt.Litości!!!Jak rurki mogą potrzaskać?Tam w środku nie ma wody,która przy ujemnych temperaturach zwiększa objętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bullitt

Nawrt na tym forum ktoś już o tym pisał że przemroziło rurkę jak zamontował klimę bez czujnika i sprężarka chodziła ciągle. Ja tam w klimach nie siedze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maacieq
Z tego co piszesz to wygląda na za...bany parownik.Klimę wyłącza czujka temperatury lub ciśnienia.Nic nie trzeba rozszczelniać ani grzebać w układzie freonowym.

 

Mówisz czujnijk temperatury => widzi że temp jest ok. więc wyłącza klimę, czyli jest ok i ??dobrze kombinuję?? to się chyba tyczy do temp. zewnętrznej => nie trzeba więcej chłodzić?ale to total manual więc sam nie wiem :zdziw:

 

Jeśli ciśnienia i to przez parownik to jak może wyglądać odsyfienie go i jak wyglądają tego koszta...??

 

A skoro parę osób tak ma i działa=> czy jest to dla nich wskazówka żeby wybrali się do serwisu?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...