Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 i linka gazu


Gość Jeremi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jeremi

Witam wszystkich:)

Mam dwa problemy. Pierwszy: od czasu do czasu po dłuższej jeździe blokuje mi się linka gazu, np. dojeżdżam do świateł, stoję na luzie, daję "jedynkę", chcę dodać gazu i... muszę nieźle kopnąć w pedał gazu żeby się ruszył:( Co to może być? Linka gazu do wymiany?

Druga sprawa: czemu po włączeniu świateł nie świeci się na kokpicie żadna kontrolka? We wszystkich znanych mi autach taka kontrolka jest, a u mnie nie świeci, tak ma być? Zaznaczam, że jak włączę "długie" to mam taką kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Mam dwa problemy. Pierwszy: od czasu do czasu po dłuższej jeździe blokuje mi się linka gazu, np. dojeżdżam do świateł, stoję na luzie, daję "jedynkę", chcę dodać gazu i... muszę nieźle kopnąć w pedał gazu żeby się ruszył:( Co to może być? Linka gazu do wymiany?

Druga sprawa: czemu po włączeniu świateł nie świeci się na kokpicie żadna kontrolka? We wszystkich znanych mi autach taka kontrolka jest, a u mnie nie świeci, tak ma być? Zaznaczam, że jak włączę "długie" to mam taką kontrolkę.

 

1. wymieniaj linke, pewnie zaczyna pekac. rozwarstwila sie i zaczepia o pancerzyk. jak ci strzeli w trasie to bedziesz klal...

2. nie ma kontrolki;] jak w kazdym japoncu i w wiekszosci nowych samochodow. popprostu wlacza sie podswietlenie deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

Witam!

Zanim zaczniesz wymieniac linkę przeczyść może wcześniej przepustnicę - u mnie pomogło przy identycznych objawach.

Myślę, że opis czyszczenia przepustnicy gdzieś na forum będzie - z resztą to rzadna filozofia...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zanim zaczniesz wymieniac linkę przeczyść może wcześniej przepustnicę - u mnie pomogło przy identycznych objawach.

Myślę, że opis czyszczenia przepustnicy gdzieś na forum będzie - z resztą to rzadna filozofia...

 

pozdrawiam

 

tylko ze przepustnica jak by byla zasyfiona to nie dawala by takiego oporu ze trzeba kopac w gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość McAlmera

A i owszem, u mnie był właśnie taki solidny opór i po czyszczeniu efekt zniknął. (teraz po ok. 2 latach od czyszczenia znów się niestety pojawia)

 

Ponoć to typowa niedogodność w GA1x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dokładnie tak jak pisze McAlmera :) wyczysc przepustnice i wyreguluj obroty (jakaś śrubeczka pod filtrem powietrza) miałem to samo! Mechanik pokrecił tylko śrubka :) i jest ok juz ponad rok :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie wymieniaj linki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...