Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Obrotomierz nie działa a czasem przekłamuje


Sznurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu tym razem coś innego sie dzieje w moim aucie.. Obrotomierz mnie już denerwuje od 2 dni lub 3 . Odpalając auto skazówka obrotomierza jest ciągle na 0 i nie ma zamiaru się podnieść , jak mu przy gazuję to mi się wydaje że jakieś obroty przekroczy i nagle szybko wyskoczy górę po czym puszcze gaz to znowu opada na 0 :( jadąc przekłamuje mnie :/

 

Macie jakieś rady ? to jest jakiś przewód podciśnieniowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

Mam to samo u siebie,uderz w deske od gory i powinno byc ok :D Tak za kazdym razem musisz zrobic.Tak na serio,to chyba cos tam nie laczy.Musze rozebrac deske i docisnac kostke bo niby dlaczego po uderzeniu dziala :?: Moze styki przeczyscic,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
waliłem w deskę ile wlezie.. i nic bez zmian :/
On pobiera impuls z aparatu zaplonowego chyba.Mozesz tam sprawdzic styki itp.Mozliwe ze obrotomierz ma zimne luty.Ja bede sprawdzal droge od aparatu do deski,pozniej obejrze plyte obrotomierza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze coś mi tam nie poszło wczoraj bo wymieniałem pompę wodną więc może coś poluzowało się całkowicie.. i kolo aparatu też grzebałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmor

Ja nigdzie nie grzebałem a mam to samo.

Dodatkowo wskaźnik od temperatury - gdy odpalam silnik stoi na połowie. Dopiero jak ciut złapie temperatury to opada na dół i pokazuje ok.

Szczerze mówiąc przyzwyczaiłem się już - na elektryce się nie znam a po wizycie u "fachowca" byłem tylko lżejszy o kilka dych. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Dodatkowo wskaźnik od temperatury - gdy odpalam silnik stoi na połowie. Dopiero jak ciut złapie temperatury to opada na dół i pokazuje ok.
Pewno czujnik temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
hehe dziś wsiadłem do auta cyk odpalam i działa i cały dzień działało , jakieś duchy chyba :P
Nie ciesz sie,tez tak mam.Jezeli raz zaszfankuje,to znak ze cos bedzie nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sashxxx

u mnie bylo to samo :) sam obrotomierz wymienilem i wszystko ok:) tylko uwazajcie bo byly dwoch firm obrotomierze . NISSANA i VDO a roznia sie i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co działa więc go nie ruszam.. jeżeli znowu zacznie fiksować to go rozbiorę i zrobię z nim porządek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co działa więc go nie ruszam.. jeżeli znowu zacznie fiksować to go rozbiorę i zrobię z nim porządek :D
Oj zacznie,obiecuje :)
oj ty lepiej nie kracz :)

 

dobra miałeś racje znowu to samo.. jak polepszy się pogoda rozbiorę go.. :/ bo już tracę siły na te auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
Gość primeraW10

Witam!

Mam podobny problem jak moi przedmowcy.

Historia:

co jakis czas zdarzalo sie ze podczas jazdy wskazowka obrotomierza zatrzymywala sie np na 3000 obr i nie reagowala na zmiane obrotow silnika, pomagalo wylaczenie i ponowne zalaczenie zaplonu.

Po jakims czasie i to dzialanie ustalo, po uruchomieniu silnika obrotomierz nie wskazywal poprawnie - zostawal na zero z tym ze po pewnym czasie zaczal jednostajnie kroczyc w gore niezaleznie od obrotow (ok 100 obr / min) i tak az do konca skali.

W tym przypadku po wylaczeniu zaplonu wslazowka spadala na zero i sytuacja powtarzala sie, lecz co jakis czas obrotomierz "zaskakiwal" i dzialal poprawnie.

teraz sytuacja jest podobna z tym ze juz nie "zaskakuje".

Po odpaleniu auta obrotomierz zaczyna swoja wedrowke od zera do konca skali - wylaczenie zaplonu nadal zeruje wskazanie.

 

Probowalem podlaczyc na krotko sygnal z czuyjnika halla do samego obrotomierza ale tylko byl efekt gasniecia auta (z tego kabla jest pobierany sygnal do instalacji gazowej)

 

 

dodam jeszcze ze deska jest calkowicie sterowana elektrycznie - bez linki do szybkosciomierza a aparat zaplonowy jest zintegrowany z cewka - podobnie jak w P11 (w koncu mam W10 a to co innego jak sie okazuje niz P10)

 

dzieki za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam się niby jakiś zimny lód robił , też mnie to denerwowało , a spróbuj pacnąć ręką w deskę rozdzielcza u mnie to pomagało i problem występował zawsze po deszczu , dalej nie gdybałem bo auto sprzedałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
tam się niby jakiś zimny lód robił , też mnie to denerwowało , a spróbuj pacnąć ręką w deskę rozdzielcza u mnie to pomagało i problem występował zawsze po deszczu , dalej nie gdybałem bo auto sprzedałem :P

 

liczylem raczej na powazne rady ;)

 

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 20:11 ]

Nikt sobie nie poradzil z obrotomierzem ??

 

czy ktos wie czy obrotomierze do wszystkich zegaroz P10/W10 sa takie same ?? mam na mysli sam wklad obrotomierza - u mnie caly licznik elektroniczny - bez linki szybkosciomierza

 

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 20:11 ]

Nikt sobie nie poradzil z obrotomierzem ??

 

czy ktos wie czy obrotomierze do wszystkich zegaroz P10/W10 sa takie same ?? mam na mysli sam wklad obrotomierza - u mnie caly licznik elektroniczny - bez linki szybkosciomierza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek-wawa

Ha a co powiecie na to ... witam .... Bez przyczyny co jakis czas w czasie jazdy zapalająsie kolejno kontrolki ABS, AIR Bag, nastepnie staje obrotomierz, i prętkościomierz na wartosciach ktore są w danej chwili , czasem pomaga zdjecie nogi z gazu, czasem nagłe przyspieszenie, dodam nic na linkach wszystko przecie elektronika ;( komussie to zdarzyło ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...