Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakiej firmy paski klinowe wybrac?


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gates to kupa i szkoda zachodu - to, że czasem się udaje nie znaczy, że należy to propagować. W bardzo podobnej cenie nabędziesz japoński mitsuboshi - jakość lepsza od orginału - dostępne np. w JC, ale musisz wiedzieć co chcesz bo Ci Gatesa wcisną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gates to kupa i szkoda zachodu - to, że czasem się udaje nie znaczy, że należy to propagować.

 

dziwna sprawa, a jak mozna sprawdzić/stwierdzić który pasek jest jakościowo lepszy??? po kolorze, po zapachu? ja mogę się opierać tylko na opiniach klientów, ew. reklamacjach na te właśnie paski! Jak narazie mam je w sprzedaży 13 lat i żadnych problemów z nimi nie było, więc jest to opinia poparta wieloletnim doświadczeniem i kontaktem z klientami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuję na opinii kolegi mechanika, który ćwiczy to na codzień - dobry pasek to taki, który 100kkm przejedzie i wywala się go dla zasady, bo w w gruncie rzeczy dobrze jeszcze wygląda - i tutaj gatesowi zdarza się nie doczekać tego jubileuszu, natomiast wspomnianemu wyżej mitsuboshi takowe zjawisko zdarza się nieporównywalnie rzadziej.

Zresztą wiesz, jakoś tak jest, że europejczykom nie idzie za specjalnie produkcja części do japońskich aut (vide: kłopoty z N16), taki na przykład Sachs, który potrafi zrobić zupełnie zacne sprzęgła, w japończykach częstokroć sprawia kłopoty, analogicznie bosch contra hitachi lub denso wypada marnie, etc., etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedaję to, co klient sobie życzy, zawsze ma do wyboru paski z kilku firm.........najczęściej wybiera Boscha, Gates`a lub Conti, bo są bardziej znane.......sprawa japońce/reszta świata wygląda tak, że pan Henio do rasowego niemca nie kupi paska Mitsubishi, bo on chce niemieckiego Boscha (który z Niemcami ma już niewiele wspólnego).............a do japońców rzeczywiście ludzie pytają o części japońskie, ale znów ta sama sytuacja, ciort wie gdzie one są robione tak naprawdę ;-) nio i gorzej jest z dostępnością, akurat u nas ;-) jeśli o Gates`a chodzi to mam zaufanie, we wszystkich autach ich używamy, warsztat również mamy i Gatesa zakładamy ;-) wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli do mojego Nisska pasek rozrządu Geatesa kosztuje ok. 40zl +wymiana 20zl to dla swietego spokoju wymieniam po 60kkm tak jak podaje instrukcja... i na pewno nie zbiednieje przez to a bede spac spokojnie 8) nie musze czekac az przejade 100kkm bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w p11 instrukcja nie podaje kiedy wymieniać pasek - pewnie dlatego, że fabrycznie dobry siakiś jest. I zalecają wymianę, jak umrze, niemniej pamiętam, że w toyocie zalecali co 100kkm - stąd i tutaj tak atakuję, ale jak napisałem - nie ufam za specjalnie europejskim podróbkom, niebezpodstawnie zresztą - stąd lansuję rzeczone MITSUBOSHI (to nie jest pomyłka - nie wiem czy to ma cokolwiek wspólnego z mitsubishi), zresztą inny przykład - niemieckie manżety sprzedawane w ASO nissana do P11 kosztują (poza ASO) powiedzmy 70 PLN - wystarczają na 20-40kkm, japońskie kosztują 25 PLN i starczają spokojnie na 100kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w n16 instrukcja zaleca kontrole paska przy 90kkm. z racji tego z emoje paski bylo juz slychac postanowilem wymienc. jedne pasek jest conti a drugi geatesa. dzisiaj pojechalem do zaprzyjaznionego ASO nissana na wymiane i nareszcie jest cicho.Przy okazji wymienili mi swieczki.

wiec teraz alma czeka tylko na olej i filterek oleju i kabinowy. i 15 kkm spokoju ( mam nadzieje)

co do paskow geatesa to w poprzednim samochodzie miale wszystkie paski geatesa i wszystko gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...