Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gałka zmiany biegów


Gość Ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Podczas pobytu w Polsce oddalem auto na serwis (wymiana oleju, filtrow itp). Przy okazji poprosilem o naprawe galki skrzyni biegow. jej przypadlosc to dosc denerwujacy dzwiek kiedy jedzie sie na 5 biegu okolo 120 km/h. Byla po prostu troche luzna na drazku. Przy odbiorze auta powiedziano ze nie udalo sie tego zrobic. No coz podziekowalem i pojechalem. W trakcie jazdy do Irlandii przy zmianie biegow galka puscila i obkrecila sie na drazku...Okazalo sie ze w czasie "naprawy" ukrecili mi galke. Teraz jesli ja naprostuje tak jak ma byc "lapie" mniej wiecej ale po paru zmianach biegow znowu obkreca sie na lewo badz prawo. Da sie to jakos naprawic ? Jak jest mocowana taka galka ? Probowalem ja sciagnac ale nie udalo sie. Jesli nie ma opcji naprawienia to jest zgryz bo mam wstawki drewnianopodobne i galka jest dobrana do nich. Zreszta sami zobaczcie:

 

 

 

dc3e12360ac52b75.jpg

 

 

Da sie jakos ja naprawic ? Jesli nie to zmienie na jakas nowa. Zakupie pewnie na Allegro.Narazie znalazlem cos takiego, cala czarna skorzana:

 

http://www.allegro.pl/item190991344_galka_..._ss_.html#photo

 

Lub drewnopodobna:

 

http://www.allegro.pl/item189927329_super_...ora_hit_ss.html

 

Macie jakies pomysly lub dobre rady ?

 

Dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bede mial cos na wymiane to moze i obetne troche :) Natomiast tak jak pisalem o gustach sie niedyskutuje :diabel2: Powiem bardzi dyplomatycznie - nie pasowalaby mi do wstawek drewnopodobnych :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość minek106

Ja u siebie wymieniałem gałkę bo oryginalna się rozleciała. Demontowanie gałki jest bardzo proste porostu ją odkręcasz. A co do nowej gałki można znaleźć oryginała na szrocie albo z wcześniejszych modeli primery, od almery chyba też pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gringo

Cześć,

jesli moge coś wtrącic to powiem ci że te gałki które pokazałeś z allegro to lipa, sam mam tą z drewnianymi wstawkami, mocowana jest na trzech imbusowych śrubkach wkręcanych w korpus gałki, z czasem zaczynasz odczuwać luz na tej gałce więc dokręcasz śruby, przy trzecim razie nagle gwint w korpusie gałki sie rozlatuje....a dlaczego? Bo gałka jest zrobiona z bardzo miękkiego stopu metalu z którego gwint jest zbyt miękki....cena jest kusząca,ale jakość gałki jest naprawde lipna,sam mam taką i to juz drugą....każda tak samo sie rozpada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Podczas pobytu w Polsce oddalem auto na serwis (wymiana oleju, filtrow itp). Przy okazji poprosilem o naprawe galki skrzyni biegow. jej przypadlosc to dosc denerwujacy dzwiek kiedy jedzie sie na 5 biegu okolo 120 km/h. Byla po prostu troche luzna na drazku. Pozdrawiam.

 

Witam.

Ja miałem podobny problem i po prostu skleiłem ją Poxipolem 10-cio minutowym. Wcześniej próbowałem jakimiś szybkimi klejami i bez skutku. Poxipol trzyma już ponad pół roku. Zobaczę jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc - jak sie wkurze to wlasnie kupie jakis klej dwuskladnikowy i zamontuje ja na stale. Problem w tym ze nie moge jej sciagnac. Probowalem ja odkrecic i tylko sie kreci dookola swojej osi. A co do galek z Allegro to widze ze sa lipne - zwlaszcza ze wzgledu na cene - ale nie ma nic lepszego na Allegro i tu jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
Dzieki za pomoc - jak sie wkurze to wlasnie kupie jakis klej dwuskladnikowy i zamontuje ja na stale. Problem w tym ze nie moge jej sciagnac. Probowalem ja odkrecic i tylko sie kreci dookola swojej osi.

musisz ją (tą gałke) wyjąć na chama niestety,możesz naciąć brzeszczotem :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anti2k

Ja ostatnio zdejmowałem gałkę, co prawda nie mam drewnopodobnej ale normalną. Trzeba było tak jak kolega pisze na chama podciągnąć do góry, najlepiej obracając. Bardzo ciężko szło, ale jakoś się udało. Niestety sklejenie nic nie dało i znów czeka mnie ta operacja, tym razem chyba poxipol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość minek106

Ale ludzie czemu wy stosujecie zasadę że wszystko młotkiem. Gałka jest oryginalnie wkręcana na gwint. To niby dlaczego ją wyrywać mówię oczywiście o oryginalnej gałce bo jak ktoś coś przerabiał i mocował gałkę na klej to inna sprawa. Po prostu spróbuj gałkę podciągnąć do góry jak masz zerwany gwint żeby zaskoczyła na gwint i odkręcaj. Oryginalna gałka jest zbudowana z metalowej nakrętki na którą nalany jest plastik. I może być tak że wcale nie masz zerwanego gwintu tylko plastik obraca się na śrubie i wtedy żeby gałkę odkręcić musisz ją u dołu dobrze złapać szczypcami (żabką) i odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe ja wymienialem galke i mieszek kupilem wszystko jako komplet oczywiscie skora dalem 85PLN. Galke sie odkreca ale trzeba sie przylozyc niezle do tego. Wymienilem wszystko zamocowalem na takie 3 wkrety na samym koncu zakonczone sa takimi szpicami mialem 2 rodzaje wkretow wziolem te duze i tak dokrecilem na chama ze jak sie zapre i proboje ja obrocic to nie da rady i teraz mam spokoj

 

a oto efekt http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb82a2bed795a0a4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anti2k
Ale ludzie czemu wy stosujecie zasadę że wszystko młotkiem. Gałka jest oryginalnie wkręcana na gwint. To niby dlaczego ją wyrywać mówię oczywiście o oryginalnej gałce bo jak ktoś coś przerabiał i mocował gałkę na klej to inna sprawa.

U mnie się tak poluzowała, że nie szło nic zrobić bez ściągnięcia gumowej częsci gałki. Nawet szwedem nie mogłem jej ruszyć, więc jak widać bez "młotka" się nie obeszło. Czasami nie idzie tak prosto jak by się to wydawało :)

Z tymi gałkami to jakaś porażka, u brata wymieniali na gwarancji przy 70tys., rozleciała się na części i o dziwo założyli od almery n16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady. Kupie poxiline albo poxipol i sprobuje ja sciagnac tak jak radzicie aby sprobowac ja podkleic. Zdam relacje co i jak sie udalo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...