Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwne stuki i "chrupanie"


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema.

cos mi zaczelo szumiec i stukac w czasie jazdy, wiem na 100% ze jest to z przodu.

szum pokazuje sie juz przy minimalnej predkosci <10mph, stuki mam natomiast przy redukcji w czasie jazdy po luku w prawo, przy luku badz skrecie w lewo robi sie ciszej. podnioslem auto aby posluchac czy to nie lozyska w kolach ale nic nie wysluchalem (moze powinienem uzyc stetoskopu?), nie sadze tez aby to skrzynia byla (srodek jest nowy, poziom oleju jest jak nalezy).

 

Co z tym badziewiem zrobic? zwlaszcza ze nei mam teraz czasu zabrac auta do mechanika ani samemu cokolwiek pogrzebac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Odgłos chrupania najczęściej jest związany ze zużytym przegubem i na początku objawia się przy skręconych kołach. Zdaża się, że pęka osłona gumowa przegubu, dostaje się piach i po przegubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie spadła Ci osłona z amora... taki kawałek gumy co często potrafi wydawać dziwne dźwięki przy skręcie w jedną stronę. Sprawdź również klocki, co prawda nie chrupią a dzwonią...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze tez aby to skrzynia byla (srodek jest nowy,

 

A może źle złożono ten środek?

 

to chyba rozlecialaby sie po paru milach(raz juz tak mialem) a nie po pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacu tak jak Ci mowilem, sprawdz jeszcze przy ruszaniu na skreconych kolach czy nie chrupie, to bedzie przynajmniej wiadomo czy to nie od przegubow........ a swoja droga to caly czas czekam na diagnoze Wojtak ..." ze moze paliwa nie masz " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zauwazylem ze jak ruszam na skreconych kolach jest cicho, dopiero jak wcisne sprzeglo aby zapodac 2 slychac to chrupanie, tylko za diabla nie moge zlokalizowac czy lewa czy prawa strona chrupie. a no i jest to tylko przy skrecie w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
i po sprawie.

oska wymieniona i jazda

 

A więcej szczegółów?

 

caly przeglub rozwalony, ten blizej piasty. zero smarowania bylo. a ze gumowa zmielilo na amen to juz nie wspomne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...