Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zakladam sekwencje prosze o rade:)


darek101120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na czwartek jestem umowiony na instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu BRC SEQUENT 24 i mam pytanie a mianowicie jak spece ;) beda motowac gaz to musze zwrucic na cos uwage???? czy cos musie byc umiejscowione w jakims szczególnym miejscu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość capiga

witam,

Ja zamontowalem do Almery N16 2002 r. Sequent 24 BRC i poki co wszystko jest OK. Spalanie ok. 9l (jazda po miescie i w trasie). "Wlew" umiescilem sobie pod zderzakiem (nie chcialem zeby mi wiercili w zderzaku). Dodatkowo zamontowali mi system smarowania zaworów, zeby uniknac wypalania gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
Witam na czwartek jestem umowiony na instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu BRC SEQUENT 24 i mam pytanie a mianowicie jak spece ;) beda motowac gaz to musze zwrucic na cos uwage???? czy cos musie byc umiejscowione w jakims szczególnym miejscu???

oni są od tego abyś Ty sie nie martwił o nic :D , wybrać musisz miejsce na zawór do tankowania oraz........forme zapłaty :D:D pozatym masz gware i jakby Ci coś nie pasiło podjeżdzasz podpinają bez łaski do laptoka i wszystko Ci podrególują ,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super :D a tak mi sie cos ubzduralo zeby wlew do gazu zrobic pod klapka tam dzie wlew do PB dobry to pomysl czy raczej odpuscic sobie taki manewr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuściłem. A w zasadzie nie brałem pod uwagę - duże prawdopodobieństwo porysowania lakieru podczas tankowania przez "zdolnych" na stacjach. Myślę że to żaden wstyd miec koreczek w zderzaku ewentalnie pod zderzakiem. Ale to Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe wlsanie tylko tego sie boje ;) ze znajdzie sie zdolny jakis :) w zderzaku to napewno nie zrobie raczej pod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
Ja sobie odpuściłem. A w zasadzie nie brałem pod uwagę - duże prawdopodobieństwo porysowania lakieru podczas tankowania przez "zdolnych" na stacjach.

no właśnie to mnie odstraszyło a raczej gazownik jak do niego pojechałem :D -pokazał jak to wygląda w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w to co najważniejsze nie będziesz miał za bardzo wglądu :/ np. kont i miejsce nawiercenia wtryskiwaczy oraz ustawienia kompa i mapa wtrysku to są rzeczy decydujące o pracy całej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Zwróć uwagę na montaż wielozaworu tak aby podczas przyśpieszania gaz w zbiorniku siłą bezwładności dopływał do niego a nie odwrotnie. W innym przypadku auto będzie szybciej gubić ciśnienie i przełączać się na benzynę. W instalacjach II generacji nie jest to ważne ale przy sekwencji tak.

Ja mam wlew we wlewie benzyny i przez rok nikt mi nic nie porzerysował. A udało się tak zamontować, że nie trzeba wkręcać przedłużki. Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos korka,

U mnie założyli go w zderzak w taki sposób (nie zwróciłem uwagi), że cały czas chlapie na niego woda z koła. W zimie tragednia wystarczy trochę mrozu i nie mogę korka odkręcić. Idzie dopiero do obdziobaniu lodu i tylko kombinerkami. Taki duperel ale ile męczarni potem z odkręcaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro nastapi ten dzien zagazuje primerke BRC SEQUENT 24 montaż w firmie LUNA wytargowalem cenke 3200PLN ale po zamontowaniu jak wszystko bedzie ok to jeszcze ich pocisne :P . Nie wiem gdzie zrobie wlew jeszcze ale albo pod klapka wlewu PB albo pod zderzakiem. Wiem ze wielozawor musi byc za butla. Dzisiaj sie pomodle zeby jutro montaż i zestrojenie poszlo pomyślnie heheheheheh ;)

 

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 17:37 ]

No i gotowe BRC w moim autku pierwsze odczucia narazie nie odczowam spadku mocy w aucie nie wiem ile pali jeszcze ale za pare dni sie dowiem :D zrobilem juz 200km po zalozeniu sekwencji i narazie ok troche slychac cykanie wtryskiwaczy jak autko sie zapali i stoii sie przy masce ale podobno to normalne tak ma byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markoma

Witam serdecznie!

Sam rozważam założenie instalacji gazowej do swojej Almerki N16 (2003r). Gazownik, poleciłmi instalację Tomasetto - czy to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Sam rozważam założenie instalacji gazowej do swojej Almerki N16 (2003r). Gazownik, poleciłmi instalację Tomasetto - czy to dobry wybór?

 

Moge Ci doradzic ze polecane instalacje sekwencyjnego wtrysku na tym forum to BRC SEQUENT 24, LANDI RENZO, KME DIEGO.

 

Ja zdecydowalem sie na BRC narazie jest ok autko pali mi 10l/100 LPG. Troche slabszy jest na LPG w zakresie gornych obrotow. Narazie mam wgrana mape taka jak komp na PB za pare dni pojade do nich na pierwszy przeglad to sie posmiga z podpietym laptopem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, Panowie jak teraz ta instalacje LPG eksploatowac:) wiem tyle ze:

- mam zawsze wiecej niz pol baku paliwa zeby mi pompa nie wysiadla

- kilka razy w miesiacu przejechac sie na PB zeby wtryskiwacze smigaly jak trzeba

- wiadoma sprawa przeglady LPG co 15000km

 

Jeszcze jakies zalecenia znacie co do prawidlowego eksploatowania silnika na LPG??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Przede wszystkim dbaj o dobry gaz, pilnuj filtrów i to wszystko. Sądzę, że dodatkowa jazda na benzynie nie jest konieczna ponieważ każde odpalenie auta i jazda do momentu rozgrzania sie silnika odbywa sie na paliwie i to w zupełności wystarczy. Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam N 16 1.8 2003r i instalke sekwencje BIGAZ, montowana w serwisie Nissana, podobno jest najodpowiedniejsza do tego typu silnika, tj. zadnych problemow z elektronika, nie wypala gniazd zaworowych, osiagi prawie jak na benie.

 

Teraz juz Nissan jej nie montuje i pozostal mi serwis autoryzowany Bigaza na ul. Codziennej w wawie- niestety drogi, ale fachowy.

Co do dbania o instalke to

-dobry gaz na dobrych stacjach

-wymiana filtrow 15-20tys+regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...