Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN ALMERA N16 gdzie były produkowane czy to japonia


oskazip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZE o pomoc czy n16 były produkowane w japoni jak tak to jaki miały VIN czy taki sam początek jak w n15 czyli JN??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan

Witam

Nie jestem specjalnym znawcą tematu, nie zgłębiałem go, gdyż nie ma on dla mnie istotnego znaczenia, ale na forum AC NissanClubu znalazłem następujące informacje, będące wypowiedziami uczestników - cytuję:

- pierwsza :

"Radzinek (25.05.2004 17:51)

N15 była tylko z Japonii bez względu na rocznik

Natomiast N16 pochodziła z Japonii, ale tylko wersja sedan. Różniła się innym wzorem poduszki powietrznej, inne tez były zegary, a w układzie sterującym silnika były 3 sondy Lambda ( w Europejskiej produkcji 2 sondy ).

Radzinek

N16 - czarnula"

- druga :

"Radzinek (25.05.2004 23:36)

Początkowo z Anglii były tylko hatchbacki, a sedan był tylko Japoński, od września 2000 wszystkie były z Anglii"

- trzecia :

"wk112 (25.05.2004 09:01)

o ile dobrze pamietam

to te N16 z japoni byly w wersji 4D tylko

mialy troche inne zegary

no i oczywiscie VIN tak jak napisane japonski

ale to raczej biale kruki"

a dyskusja na temat : "jak rozpoznać "japońską" almerę" miała miejsce tutaj :

http://www.autocentrum.pl/index.php3?FF=75...&showform=0

Czy ta informacja jest wiarygodna, tym co jest potrzebna proponuję wysłać oficjalnego linka z pytaniem do Nissana i wszystko będzie wiadome. Ponieważ od września 2000 roku wszystkie Almery pochodziły z Wielkiej Brytanii potocznie przyjęto, że generalnie tam były produkowane. Nota bene zakłady w Sunderland należą do Nissana i tam też produkowane są samochody tej marki od 1986 roku. To jako ciekawostka - dla zainteresowanych. :)

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różniła się innym wzorem poduszki powietrznej

:) ciekawe jak ten kolega to sprawdził, pewnie po odcisku wzoru na własnej twarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
ciekawe jak ten kolega to sprawdził, pewnie po odcisku wzoru na własnej twarzy :D

Niezbyt dobrze mierzyć innych swoją miarą. Nie wszyscy muszą tak jak kolega wszystko sprawdzać organoleptycznie. :P Innym widocznie wystarczy, ( zwłaszcza gdy np. pracują w Nissanie i bywają w jego zagranicznych zakładach np. na szkoleniach, a nie można tego wykluczyć nie znając osoby ) że mają okazję zobaczyć np. kształt wyroju do osadzenia w desce rozdzielczej samochodu obudowy poduszki powietrznej pasażera. :D

Pozdrawiam życząc miłego dnia. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem od przedstawiciela Nissana to silniki były składane w Anglii a całe N16 były montowane w Holandii i tak mam też wpisane w Euro II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii były tylko na początku i tylko sedan, z różnic to

-inna tabliczka znamionowa

-czarne logo Nissana na kierownicy

-VIN chyba też był inny.. ale już nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z Japonii :)

Sedan

antena od radia nad drzwiami kierowcy

obrotomierz po prawej

( to takie chrakterystyczne szczegóły)

no i vin zaczyna się od JN

sprowadzona z Holandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Mój vin: JN1CDAN16U0004956

Hee! Czyli 45 sztuk później został wyprodukowany.

Czyli w końcu wszystko jasne.

Pogratulować to naprawdę przysłowiowy "biały kruk" wśród N16.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja kupilem n16 sedana w 2005r w salonie i posiadam swiadectwo homologacji a wnim nazwa i adres producenta:NISSAN EUROPE S.A.S. 8,avenue Jean D'Alembert,78190 Trappes,Francja

i numer indentyfikacyjny SJNBAAN16U2......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Śledze to forum jakis czas i zauwazyłem ze mam białego kruka :) To Almera N16 sedan 2001 r. Vin : JN1CDAN16U0006575 :) . Sa jakies znaczace róznice miedzy produkowanymi w Japonii a tymi w GB ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledze to forum jakis czas i zauwazyłem ze mam białego kruka :) To Almera N16 sedan 2001 r. Vin : JN1CDAN16U0006575 :) . Sa jakies znaczace róznice miedzy produkowanymi w Japonii a tymi w GB ??

 

Napewno takie, że twój nie gnije i nie powinien się tak psuć jak robione przez angoli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledze to forum jakis czas i zauwazyłem ze mam białego kruka :) To Almera N16 sedan 2001 r. Vin : JN1CDAN16U0006575 :) . Sa jakies znaczace róznice miedzy produkowanymi w Japonii a tymi w GB ??

 

Pierwsza partia N16 sedanów była właśnie produkowana w Japonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna gdzies moze sprawdzic ile sztuk tego wyprodukowano ?? Na wiekszosci kalkulatorów do vin raczej nic nowego oprocz tego co wiedziałem to nie zauwazyłem :) . Almerke mam dopiero 3 tyg i ma ona 150k km niestety nie posiadam ksiazki serwisowej wiec naprawde nie wiem ile było przejechane ale juz do wymiany prawy przegub mam bo ,,strzela,, jak sie skreca i w tamtym tygodniu uszczelniacz skrzyni biegów wymieniłem bo ciekł olej ze skrzyni . Co najbardziej mnie cieszy to to ze turbina jest w dobrym stanie .. samochodu szukałem 4-5 miesiecy i sie wreszcie trafił :) nawet nie wiedziałem ze mam taki ,,rarytas,, ;p z tego co widze to na allegro sa jeszcze 2 sztuki takich almer z jp . Moja była sciagnieta z Hagi i z tego co zdarzyłem przeczytac to wieszkosc była na rynku holenderskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...