Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przy skrecaniu cos chrupie i daje dziwny dzwiek


Gość blasior89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blasior89

Mam problem, cos przy skrecaiu przy malych predkosiach chrupie dziwnie i przy ruszaniu nie iwme czemy ale leeko czuje to nawt na podlodze samochodu. Ta napewnei jest to przy kolach z przodu. Z tego co znalazlem na forum to sa przguby ale moze cos innego mi poradziecie. Zamiezam jeszcze poejdzic tym autem 3 tygodnie napiszcie czy jest to pilne do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak stoisz i kręcisz kierownicą to też "chrubie"?? To jeszcze może być łącznik stabilizatora lub końcówki wahacza. Pilność wymiany zależy od kiedy to masz i jak głośne. ale ja nie jestem specem :) więc niech się jeszcze ktoś inny wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku to ewidentnie wskazuje na przeguby(typowy objaw). Jesli musisz z tym jezdzic przez 3 tygodnie, to najwazniejsze zebys delikatnie ruszal i nie dawal ostro na skrecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blasior89

No wlasnie ma ktos moze z was fotke jak to wyglada?? nigdy tego nie robilem i nie widzielm. Moze jakies obejscie tego zeby nie stukalo alo calkiem sie nie rozj... moze cos to wyczyscic i nasmarowac jezeli tam idzie smar. Sorry ale tak naprawde zaczynam moje doswiadczenia z samochodem maximka to moj pierwszy samochod. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jedyny sposób na przegub to wymiana, bo czyszczenie raczej nic już nie pomoże. Musisz po prostu nie dodawać gazu w zakręcie i wolno wchodzić w zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub na bank, najważniejsze żebyś nie ruszał ostro przy skręcie bo może strzelić i już masz jazde z głowy, pozostanie hol, na prostych kołach możesz spokojnie jeszcze troche pojeździć, zadne czyszczenie nic Ci nie pomoże, jedynie wymiana na nowy, osobiście polecam oryginał japoński NKN, w JC kosztuje 300 pln no i za wymiane nie powinieneś zapłacić więcej jak 50 pln.

Zobacz sobie czy na drugim przegubie osłona gumowa jest w całości, bo jak nie to niebawem będzie do wymiany drugi, znam z doświadczenia, wiem że to wydatek duży ale nie unikniony, teraz jak bym wymieniał to 2 naraz a ja wymieniłem jeden i za 2 miesiące już słyszałem drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blasior89

tylko ze ja jestem w stanach i wlasnie nie wime jak to sie nazwya. Jak ktos wie to niech napisze doklanie. Ale napisze ze to najbardizej grechosze i skrzypi jak sie hamuje na zakrecie delikatnie. Przy ruszaniu tez ale na nierownej drodze. Moze to sa jakies końcowki drazka albo cos takego. Macie jakis sposob zeby to sprawdziac to doklanie jest. Parzylem na te oslonki od przgubow to sa calem nie popekane ani nic nie widac po nich zeby cos sie tam moglo dostac. Z gory dieki za pomnoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...