Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almerka 1.8( problem z rozrządem i skrzynią?)


Gość marunioms

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marunioms

Witam. Jestem nowym forumowiczem i posiadaczem Almerki 1.8l z 2000 roku od 3 tygodni. Mam dwa pytania a zarazem problemy. Prosze o pomoc ewentualnie nakierowanie na odpowiednie linki.

 

Pierwszy tyczy sie skrzyni biegów. Podczas poruszania drażkiem przy wylaczonym silniku slychac dziwny metaliczny szelest, tak jakby uderzenia o łańcuch. Z kolei w czasie jazdy przy redukcji na nizszy bieg (2-kę lub 3-kę) czuc lekkie udrzenie na drażek.

 

Drugi problem tyczy sie dźwięków wydobywających się spod maski. Na wyższych obrotach, podczas postoju lub jazdy na 1 lub 2 biegu słychać jakby delikatny szelest łańcucha.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

PS. Sorki za niefachowo sformulowane pytania :) , ale jestem zupelnym laikiem jezeli chodzi o samochody.

 

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2007 14:59 ]

Zandych odpowiedzi :(. Moze źle sformułowałem pytania? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zandych odpowiedzi . Moze źle sformułowałem pytania? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Myślę, że temat postu powinien zawierać bardziej konkretne pytanie.

Almerka 1.8 problem

nie określa niczego :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to ma najechanych kilometrów?

Czy to było gdzieś serwisowane w jakimś ASO czy też po gwarancji u pana Kazia

To co ja bym zrobił - jeśli mogę zaproponować - to spuścił bym olej ze skrzyni biegów , tylko nie do jakiejś brudnej miski tylko do jakiejś czystej bańki po oleju , i sprawdził bym czy nie widać jakiś metalicznych opiłków w oleju , świadczyło by to o zuzyciu łożysk w skrzyni biegów ( było to gdzieś na forum bo ktoś wymieniał łożyska ) lub też podjedz do ASO i poproś o konsultację z doradcą technicznym serwisu , niech się z tobą przejedzie i posłucha co tam się dzieje . Zapłacisz tam z 50 zł lub w gratisie ci to zrobi , tylko nie bierz człowieka z biura obsługi klienta bo tamci bladego pojęcia o niczym nie mają , a w kazdym serwisie jest tz. KOTECH czyli konsultant techniczny i wtedy będziesz wiedział na czym stojsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marunioms

Dzięki za podpowiedź. Chyba faktycznie podjade do jakiegos zakladu, nie ma innej rady. Autko mam od trzech tygodni. Przejechane jest 136 tys. Biegi niby wchodza bez problemu, tylko to dzwonienie jest denerwujące i wyraznie slyszalne przy wylaczonym silniku.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...