Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampy N16


meridion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj pojechałem do ASO ustawić światła w almerce N16 z 2005 (to ta już po lifcie) z powodu kiepskiego świecenia i wyraźnych różnic w świeceniu prawego i lewego reflektora. Miało być od ręki i na miejscu. W Wawie na Jagielońskiej okazało się, że są wypalone soczewki :zdziw: -tak oznajmił pan z ASO. Mój rocznik nie podlega akcji wymiany reflektorów-ale mam szczęście bo jeszcze jest gwarancja i zrobią to na niej. Niestety na Jagielońskiej nie. :< Skierowano mnie na jutro na druga dzielnicę na Górczewską do ASO.

Napiszę Wam jutro co i jak-zaczyna mnie rozbrajać ten samochód-przecież on ma 2 lata, a jak z przerażeniem pomyśle o nowym obowiązku jazdy na światłach...brrrr :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wróciłem z ASO jest OK-wymienią mi jedną lampę z przepaloną soczewką. Drugiej nie chcieli, powiedzieli że dobra, że to nie amortyzatory że trzeba 2 na raz, może i racja. Wazne że wymienią. Muszę czekać tydzień na sprowadzenie lampy-chyba statkiem z Japonii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
światła w almerce N16 z 2005 (to ta już po lifcie) z powodu kiepskiego świecenia
Mój rocznik nie podlega akcji wymiany reflektorów-ale mam szczęście bo jeszcze jest gwarancja i zrobią to na niej.

Witam

Może się mylę, ale coś mi tu nie pasuje :< , bo w poście z 14 wrześnie 2006 roku Kolega:

napiszę o moim przypadku - auto jest z listopada 2005, świtła świeciły jako tako,

i dalej w poście z 21 kwietnie 2007 roku:

Mnie w serwisie uszkodzili mocowanie żarówki w czasie wymiany przepalonej

Zgłosiłem to w ramach reklamacji, czekałem chyba miesiąc czy może ciut dłużej

i zaprosili mnie telefonicznie na wymianę - o dziwo obu reflektorów

Zapytałem zostawiając auto, dlaczego wymieniają oba skoro uszkodzony

jest tylko jeden, ale pan z serwisu jakby nie dosłyszał mojego pytania ;)

A ponieważ dzięki temu forum znałem odpowiedź, więc się nie dopytywałem

żeby pana niepotrzebnie nie stresować ;)

Teraz mam wymienione w ramach gwarancji i wszystko byłoby Ok gdyby nie to,

że te .... żarówki H7 przepalają się O WIELE ZA SZYBKO A DO TEGO SĄ …. DROGIE!!!

Jak to zatem jest możliwe, że w przypadku gdy oba auta to ten sam model, z tego samego rocznika 2005 i jednemu przysługuje wymiana na gwarancji obu lamp, a drugiemu nie, pomimo iż w obu przypadkach niesprawny okazał się tylko jeden reflektor. :065:

Panie Norbercie warto chyba rozważyć ewentualne skontaktowanie się telefonicznie z innym ASO i po podaniu numer VIN poprosić o sprawdzenie, czy auto jest na liście samochodów, w których reflektory Nissan przewidział do wymiany. Takie sprawdzenie nic nie kosztuje, a na pewno nie zaszkodzi. :)

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś mi dużo do myślenia-faktycznie tak jutro zrobie i spytam czy nie podlegaja wymianie oba. Tylko pomocy co zrobić :?: , bo ksiazkę serwisowa już mi zatrzymał ten ASO co lampkę ma sprowadzić? Pojechać zabrać, czy awanture zrobic jesli faktycznie przysługuje mi wymiana dwóch lamp? :027:

 

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2007 23:38 ]

he, ten VIN jescze, moze faktycznie mam pecha i mój sie nie łapie, rocznik ok ale VIN młodszy-sprawdze jutro-poczytałem starsze posty dzięki ok-jutro działam w tej kwesti.

 

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 15:42 ]

Dzwoniłem-powiedzieli w centrali NISSANA że nie rocznik a VIN sie liczy. Mój nie podlega wymianie lamp-powinny byc dobre :) . Jak powiedziałem że są dobre i właśnie jedna wymieniam-usłyszałem, proszę sie nie martwic przecież na gwarancji :sylwester: . Przestrzegam zatem Tych, którzy z jakis powodów chca ominąć gwarancję, nie wiadomo kiedy się przyda :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam almere z 2004 - w tym roku mi wymienili obaprzednie reflektory w ramach gwarancji - na Jagiellonskiej. Ten serwis to lenie patentowane - powiedz im ze napiszesz skarge do dyrekcji Nissan Polska - od razu Ci wymienią bez szemrania - u mnie to podzialalo:).

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he masz racje, już mi jedną wymienili ale powiem Wam nie jestem zadowolony. Mimo ze jak się patrzy nie ma różnicy, odnoszę wrażenie że ta stara gorzej swieci, nie wiem. Mam jeszcze 1,5 roku gwarancji ale obawiam się że jak wymienie drugą znów różnica będzie w świeceniu z obecnie wymienioną. Moze tylko przeczulony jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam almerę z 2003 lipiec - lampy z przodu wymienili bez zajaknięcia mimo iż juz jest po gwarancji - decyduje głównie nr nadwozia - jeżeli mieści sie w przedziale <> to wymieniaja od ręki pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...