Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Druga sonda lamda


hippi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktos juz moze przerabial temat wymiany drugiej sondy lamda w 11.144. Co jakis czas zapala mi sie check engine i jak sprawdzam co to to najczesciej jest to wlasnie druga sonda lamda. Szukam zamiennika (ta sonda ma cztery kabelki) bo rok temu w ASO zaspiewali mi cos ponad 750 zl...

 

pozdrawiam

PL

 

ps.

przypuiszczam, ze mam troche za bogata mieszanke na LPG lub dogorywaja swieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

hippi jaki masz rok produkcji?

 

W katalogu FOTA znalazłem takie sondy ale cen nie podają bo są to diwajsy na indywidualne zamówienie klienta.

Cenę znalazłem jedynie uniwersalnej sondy za katalizatorem BOSCH'a za 280zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji 2001.

Narazie wymienie swieczki, filterki, olejek i moze kable WN. Mysle tez o zajrzeniu do przeplywki i rozdzielacza. Jesli po tych zabiegach dalej bede mial blad to pozostanie mi juz tylko wymiana samej sondy. Chyba, ze zaczyna dogorywac katalizator - a to bedzie bolalo....

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem ale gazownik powiedzial, ze to moze byc trudne. Poza tym troche sie dziwi, bo zalozyl w kilku takich autach instalke LPG a tylko ja mam takie problemy - chyba jestem przewrazliwiony ;)

Jelsi jest taki emulator to mozna by sprobowac. Na analizatorze wychodzi, ze na LPG moja nyska prawie "oczyszcza powietrze" ;) wiec katalizator zabardzo nie jest potrzebny :D

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

A coś się dzieje z samochodem jak włącza Ci się CHECK ENGINE czy nie?

Bo jak nie to chyba nic nie trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim czasie (jakies pol roku) mialem spokoj z check engine i bledem drugiej sondy. Teraz pojawil mi sie on poraz drugi w przeciagu miesiaca. Nie odczuwam zmiany w kulturze pracy silnika (w ASO mechanik powiedzial, ze ta druga sonda jest jedynie informacyjna i dosyc czesto pada - ???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha tylko jaki. Jutro napisze do mojego gazownika - niech cos pomysli.

 

Pozdr.

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...